SPORT I REKREACJA

15-Bieg po nowe życie

15-Bieg po nowe życie

Dnia 7 września 2019 r. w magicznej scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbył się 15. jubileuszowy Bieg po Nowe Życie. Ludzie biorący w nim udział pokazują, że po przeszczepieniu można prowadzić normalne, aktywne i ciekawe życie. Choć 15. Bieg po Nowe Życie, tak jak wszystkie poprzednie, miał wymiar symboliczny, na mecie wszyscy szukali swojego miejsca na liście wyników. Tym razem najlepszą okazała się sztafeta Runners, którą poprowadził Paweł Kołodziej.

więcej

Śniadanie prasowe z ambasadorkami portalu myfitness.pl

Śniadanie prasowe z ambasadorkami portalu myfitness.pl

Na Stadionie Legii w Warszawie odbyło się fit śniadanie z udziałem influencerek najnowszej kampanii reklamowej portalu myfitness.pl. Spotkanie poprowadziła Odeta Moro, znana dziennikarka radiowa. Na spotkaniu pojawiły się między innymi: Sylwia Nowak, Dominika Grosicka, Anna Nowak, Agnieszka Kwiatkowska, Agnieszka Matacka i Karolina Brzuszczyńska. Główną atrakcją spotkania była rozmowa z ambasadorkami o budowaniu marek osobistych w social mediach...

więcej

Orlen Warsaw Maraton 2018

Orlen Warsaw Maraton 2018

Orlen Warsaw Marathon to najważniejsze w Polsce wydarzenie biegowe, organizowane w Warszawie od 2013 r., w którym dotychczas wzięło udział ponad 160 tys. uczestników. Zwycięzcą Orlen Warsaw Marathon został reprezentant Kenii Ezekiel Omullo z wynikiem 2:11:17, następny był jego rodak Felix Kimutai z wynikiem 2:11:41 a trzeci Herpasa Negasa Kitesa z Etiopii z czasem 2:11:46.

więcej

90 lat Tour De Pologne oraz Wielki Piknik Rowerowy

90 lat Tour De Pologne oraz Wielki Piknik Rowerowy

W piątek 18 maja, punktualnie o godzinie 20.00 na dziedzińcu pałacu w Wilanowie rozpocznie się uroczysta prezentacja 75. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku będzie trwał od 4 do 10 sierpnia. Dzień później odbędzie się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy oraz wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, a w niedzielę przyjdzie czas na Lang Team Race...

więcej

13 PZU Półmaraton Warszawski

13 PZU Półmaraton Warszawski

Już po raz 13. odbył się PZU Półmaraton Warszawski jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Organizatorzy wyznaczyli trasę wyścigu przez najbardziej zjawiskowe oraz istotne dla historii Warszawy miejsca. Uczestnicy mieli możliwość rywalizacji na wybrzeżach Warszawy po obu stronach Wisły, przekroczenie jej dwoma słynnymi mostami oraz dokładniejszego zwiedzenia Pragi.

więcej

13 Bieg po Nowe Życie

13 Bieg po Nowe Życie

Znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu spotkały się po raz piąty w stolicy, a premierowo przy Pałacu Kultury i Nauki, by promować świadome dawstwo narządów. Na trasie sztafetowego marszu w Parku Świętokrzyskim przy PKiN pojawiło się wiele gwiazd. Nie zabrakło oczywiście Przemysława Salety głównego ambasadora inicjatywy. Na trasie biegu pojawiły się miedzy innymi: Aleksandra Popławska, Olga Kalicka i wiele innych pań.

więcej

Premiera książki Paweł Fajdek "Petarda. Historie z młotem w tle"

Premiera książki Paweł Fajdek "Petarda. Historie z młotem w tle"

Dnia 29 października 2018 roku w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się promocja książki pt: "Petarda, historie z młotem w tle" o życiu Pawła Fajdka. W spotkaniu udział wzięli autorzy książki: Paweł Hochstim i Paweł Skraba. Na zakończenie spotkania Paweł Fajdek przekazał do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki swoją rękawicę, w której odnosił największe sportowe sukcesy. Paweł Fajdek to trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem...

więcej

Orlen Warsaw Maraton 2017

Piąta, jubileuszowa edycja ORLEN Warsaw Maraton dobiegła końca. Największa impreza biegowa w Polsce, po raz kolejny przyciągnęła tłumy miłośników sportu. Mimo chłodnej aury na trasie ORLEN Warsaw Maraton panowała gorąca atmosfera, którą stworzył najlepszy team – biegacze i kibice. Około godziny 9 rano, po sygnale dźwiękowym nadanym przez Anitę Włodarczyk, tysiące osób wystartowało z Wybrzeża Szczecińskiego: na północ maratończycy, a na południe zawodnicy biegu OSHEE.

więcej

12. PZU Półmaraton Warszawski

12. PZU Półmaraton Warszawski

W niedzielę dnia 26 marca 2017 r. wystartowała kolejna edycja największego polskiego biegu ulicznego - Półmaratonu Warszawskiego. Biegacze stanęli przed wyzwaniem pokonania dystansu 21 km i 97,5 metra. Numery startowe nadano blisko 14 tysiącom biegaczy, a metę przekroczyło 12 180 osób. Zwycięzcą 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego został Kenijczyk John Kipsang Lotiang, który pokonał połówkę królewskiego dystansu w czasie 01:01:12!

więcej

Gala 74. Tour de Pologne i wyścig gwiazd kolarstwa.

Gala 74. Tour de Pologne i wyścig gwiazd kolarstwa.

Jedną z największych atrakcji wieczoru był wyścig kolarskich gwiazd. Na torze kolarskim W Pruszkowie pojawiło się ponad 40 mistrzów kolarstwa, a wśród nich między innymi: Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Lech Piasecki, Tadeusz Mytnik, Józef Gawliczek, Henryk Charucki i inni. Najstarszym zawodnikiem był 82-letni Franciszek Sumiński. Po wielu latach mistrzowie znów założyli biało-czerwone koszulki ze swoim nazwiskiem i ponownie poczuli smak rywalizacji.

więcej

39. PZU Maraton Warszawski

39. PZU Maraton Warszawski

Dnia 24 września 2017 roku w Warszawie z Placu Trzech Krzyży wystartowało kilkanaście tysięcy biegaczy, którzy wzięli udział w najważniejszym i najbardziej prestiżowym maratonie w Polsce. Meta biegu była zlokalizowana na Wisłostradzie przy Parku Fontann. Trasa przebiegała przez najpiękniejsze oraz historyczne punkty Warszawy. Zwycięzcą 39. PZU Maratonu Warszawskiego został Błażej Brzeziński (POL), który dystans 42 km 195 m pokonał w 02:11:27.

więcej

Enea 5150 Warsaw Triathlon

Enea 5150 Warsaw Triathlon

Dnia 11 czerwca 2017 r. odbyła się druga edycja prestiżowych zawodów Enea 5150 Warsaw. Do stolicy przyjechali miłośnicy triathlonu z ponad 20 krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania mieli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Na linii startu stanęło ponad 1100 zawodników zarówno amatorów jak i elity sportowej. Zwycięzcą prestiżowych zawodów triathlonowych Enea 5150 Warsaw został Aliaksandr Vasilevich (BLR).

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone