SPORT I REKREACJA

Warszawski Półmaraton Pokoju

Warszawski Półmaraton Pokoju

Łącznie blisko 10 000 uczestników wzięło udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) oraz New Balance Biegu na Piątkę. Padły dwa rekordy imprezy, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet! Triumfatorem wśród panów został Emanuel Giniki GISAMODA z Tanzanii, pokonując dystans 21km 97m w 01:00:30, poprawiając po ośmiu latach rekord Półmaratonu Warszawskiego o 18 sekund!

więcej

SuperLiga Tenisa

SuperLiga Tenisa

Konferencja prasowa poświęcona projektowi SuperLiga - zawodowej lidze tenisa na świecie - odbyła się 14 lutego 2022 r. w hotelu Regent w Warszawie. W konferencji udział wzięli Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk; prezes spółki SuperLIGA - Danuta Dmowska-Andrzejuk; wiceprezes spółki SuperLIGA – Artur Bochenek; prezes Polskiego Związku Tenisowego - Mirosław Skrzypczyński; a także przedstawiciele sponsorów...

więcej

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Dnia 20 stycznia 2022 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta premiera książki Leny Katlik pt.: Eldorado. Autorka napisała kontrowersyjną powieść ujawniającą mroczną stronę piłki nożnej w Polsce. Spotkanie z udziałem mediów poprowadził dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Z kolei fragmenty książki przeczytała Sylwia Gliwa, aktorka filmowa i teatralna.

więcej

Uroczyste otwarcie The NBA Exhibition

Uroczyste otwarcie The NBA Exhibition

The National Basketball Association (NBA) i Expand Trading Company, wiodący promotor i organizator wydarzeń rozrywkowych, ogłosiły start wystawy The NBA Exhibition. Uroczysta premiera odbyła się dnia 6 października 2021 r. w Warszawie. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli firmy Expand Trading Company, która jest organizatorem tego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości był Marcin Gortat...

więcej

43. Maraton Warszawski

43. Maraton Warszawski

Niedziela 26 września 2021 r. należała do biegaczy! Tego dnia odbył się 43. Maraton Warszawski, 15. Półmaraton Warszawski oraz inne biegi towarzyszące maratonowi. Zwycięzcą biegu na królewskim dystansie został Shegumo Yared, pokonując dystans 42 km 195 m w 02:14:37. Wśród pań triumfowała Andrzejczak Monika z czasem 02:31:08.

więcej

WF na chacie

WF na chacie

"WF na chacie" to ogólnopolska kampania społeczna, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sport dla Wszystkich". Kampania została zaprojektowana przez fundację Altera Vita, aby wspierać i rozwijać aktywność dzieci i młodzieży, a głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca, dzięki któremu każdy będzie mógł odnaleźć w sobie pasję do sportu.

więcej

15. Półmaraton Warszawski

15. Półmaraton Warszawski

Dnia 26 września 2021 r. Warszawa przywitała biegaczy z podwójną mocą, a w samym jej sercu znaleźli się także zawodnicy biegnący w 15. Półmaratonie Warszawskim. Zwycięzcą „połówki" został Ukrainiec Semenovych Bogdan z czasem 01:04:27. Wśród Pań tryumfowała Ukrainka Varetska Valentyna, dobiegając do mety w czasie 01:17:12

więcej

15-Bieg po nowe życie

15-Bieg po nowe życie

Dnia 7 września 2019 r. w magicznej scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbył się 15. jubileuszowy Bieg po Nowe Życie. Ludzie biorący w nim udział pokazują, że po przeszczepieniu można prowadzić normalne, aktywne i ciekawe życie. Choć 15. Bieg po Nowe Życie, tak jak wszystkie poprzednie, miał wymiar symboliczny, na mecie wszyscy szukali swojego miejsca na liście wyników. Tym razem najlepszą okazała się sztafeta Runners, którą poprowadził Paweł Kołodziej.

więcej

Premiera książki Paweł Fajdek "Petarda. Historie z młotem w tle"

Premiera książki Paweł Fajdek "Petarda. Historie z młotem w tle"

Dnia 29 października 2018 roku w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się promocja książki pt: "Petarda, historie z młotem w tle" o życiu Pawła Fajdka. W spotkaniu udział wzięli autorzy książki: Paweł Hochstim i Paweł Skraba. Na zakończenie spotkania Paweł Fajdek przekazał do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki swoją rękawicę, w której odnosił największe sportowe sukcesy. Paweł Fajdek to trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem...

więcej

13 Bieg po Nowe Życie

13 Bieg po Nowe Życie

Znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu spotkały się po raz piąty w stolicy, a premierowo przy Pałacu Kultury i Nauki, by promować świadome dawstwo narządów. Na trasie sztafetowego marszu w Parku Świętokrzyskim przy PKiN pojawiło się wiele gwiazd. Nie zabrakło oczywiście Przemysława Salety głównego ambasadora inicjatywy. Na trasie biegu pojawiły się miedzy innymi: Aleksandra Popławska, Olga Kalicka i wiele innych pań.

więcej

Wladimir Kliczko na otwarciu klubu fitness w Warszawie

Wladimir Kliczko na otwarciu klubu fitness w Warszawie

Na warszawskiej Pradze odbył się przedpremierowy pokaz Studia fitness McFIT przy ul. Ostrobramskiej 79, który połączono z treningiem z udziałem polskich sportowców. Wśród nich znaleźli się polscy olimpijczycy – panczenista, złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi Zbigniew Bródka, sztangista, brązowy medalista olimpijski z Londynu Bartłomiej Bonk oraz tenisistka, zwyciężczyni turnieju WTA w grze podwójnej Marta Domachowska. 

więcej

Pele zaprasza do Brazylii

Pele zaprasza do Brazylii

Pele, jeden z najwybitniejszych piłkarzy wszechczasów odwiedził Warszawę, aby promować sprzęt sportowy opatrzony jego wizerunkiem. Jest to pierwsza odsłona kampanii reklamowej, w której bierze udział firma Tesco Polska. Od tej pory klienci brytyjskich supermarketów będą mogli zakupić limitowaną serię piłek nożnych, plecaków i innych sportowych gadżetów polecanych przez gwiazdę futbolu.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone