SPORT I REKREACJA

Ponad 10 tysięcy uczestników w Biegnij Warszawo

W jubileuszowej, 15. edycji Biegnij Warszawo aktywnie uczestniczyło ponad 10 tysięcy osób – sześć tysięcy pobiegło na 10 kilometrów, a ponad cztery tysiące pokonało 5-kilometrową trasę imprezy towarzyszącej Maszeruję-Kibicuję. Na mecie, zlokalizowanej po raz pierwszy w historii biegu na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, najszybszy (30:14) w kategorii mężczyzn okazał się Kamil Jastrzębski (DUKLANOWSKI TEAM).

więcej

Biegnij Warszawo wystartuje po raz piętnasty

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano stan przygotowań do 15. edycji „Biegnij Warszawo" – jednego z największych i najpopularniejszych w Polsce biegów masowych. Wydarzenie, organizowane wraz z imprezą towarzyszącą pn. „Maszeruję-Kibicuję", odbędzie się w sobotę 30 września. Po raz pierwszy w historii miłośnicy biegania finiszować będą na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

więcej

Jeremy Sochan dołącza do gwiazd FoodCare!

Grupa FoodCare podpisała kontrakt ambasadorski z Jeremym Sochanem. Koszykarz stanie się twarzą napojów izotonicznych i funkcjonalnych 4MOVE. Nowy ambasador dołącza do grupy kilkunastu gwiazd sportu, z którymi do tej pory współpracował FoodCare. Wcześniej produkty firmy promowali m.in.: Mike Tyson, Jose Mourinho, Adam Nawałka, Jerzy Dudek, Robert Kubica czy Łukasz Podolski.

więcej

Iga Świątek pokonała Niginę Abduraimovą

Liderka światowego rankingu Iga Świątek pokonała w 1. rundzie BNP Paribas Warsaw Open Niginę Abduraimovą 6:4, 6:3. Notowana na 181. miejscu w rankingu WTA Abduraimova stawiła Świątek zacięty opór i przez większość meczu dotrzymywała kroku liderce światowej listy. Polka nie wykorzystała m.in. kilku piłek meczowych i straciła swój serwis, ale w kluczowym momencie popisała się skutecznością.

więcej

Konferencja przed turniejem tenisowym BNP Paribas Warsaw Open

Na konferencji prasowej w Warszawie o szczegółach dotyczących turnieju opowiedzieli jego organizatorzy i przedstawiciele głównych partnerów. Organizatorzy jedynego w Polsce turnieju rangi WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open odkryli pierwsze karty i to niemal dosłownie – w turnieju głównym z dziką kartą zagra Maja Chwalińska, natomiast przepustkę do eliminacji otrzymała Weronika Ewald.

więcej

Konferencja Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Katar 2022

Piłkarskich kibiców czeka gorąca jesień. Dnia 20 listopada 2022 r. startują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn - Katar 2022. Jedynym sprawozdawcą tej imprezy będzie Telewizja Polska. Z tej właśnie okazji odbyła się konferencja dla mediów, którą poprowadzili znani dziennikarze sportowi: Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

więcej

Katar 2022, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w TVP

Dnia 20 listopada 2022 r. startują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski – Katar 2022. Każdy mecz mistrzostw będzie można obejrzeć na antenach Telewizji Polskiej, a na futbolowych fanów czekają poszerzone studia oraz specjalne programy poświęcone tej imprezie. TVP wprowadzi kibiców w atmosferę mistrzostw znacznie wcześniej...

więcej

Puchar Świata FIFA po raz drugi w Polsce

Dnia 22. września 2022 r., w ramach Trophy Tour by Coca-Cola, do Polski zawitał na kilka dni Puchar Świata FIFA! W tym roku Trofeum odwiedzi aż 51 krajów, a w Polsce powitaliśmy je po raz drugi. Marka Coca-Cola w ramach kampanii „Piłka to Magia" inspiruje do celebrowania piłkarskich emocji, zachęcając do kibicowania w nadchodzących mistrzostwach FIFA World Cup Qatar 2022TM.

więcej

44 Maraton Warszawski

W niedzielę 25 września 2022 r. odbyła się 44. edycja Maratonu Warszawskiego. Na trasie stanęło osiem tysięcy biegaczy z ok. 60 krajów, zawodnicy zmagali się z dystansem 42,195km. Biegacze wystartowali z okolic stadionu przy ul. Konwiktorskiej, a następnie biegli przez Plac Wilsona i ul. Gwiaździstą ( na północ), dalej w okolicach PKOL-u i Cytadeli. Bieg rozciągał się na kilka dzielnic.

więcej

Caroline Garcia wygrywa drugą edycję BNP Paribas Poland Open

Caroline Garcia została najlepszą tenisistką w drugiej edycji BNP Paribas Poland Open. Francuzka pokonała w meczu finałowym Rumunkę Anę Bogdan 6:4, 6:1. Garcia zdobyła w niedzielę swój ósmy tytuł WTA. Francuzka swoje największe sukcesy odnosiła w 2018 roku, gdzie udało jej się wygrać m.in. turniej WTA 1000 w Wuhan. Z kolei w tym roku 28-latce udało się triumfować w Bad Homburg, a także dojść do półfinałów w Lyonie i Lozannie.

więcej

Iga Świątek przegrywa na kortach w Warszawie

Iga Świątek po pięknej walce w ćwierćfinale turnieju WTA w Warszawie przegrała 1:6, 6:1, 4:6 z bardzo dobrze przygotowaną Caroline Garcią. Francuska grała bardzo agresywnie, wywierała presję na naszej zawodniczce od początku zasypując liderkę rankingu potężnymi uderzeniami. Warto dodać, że 29-letnia zawodniczka z Francji kilka lat temu zajmowała nawet czwarte miejsce w rankingu...

więcej

7. Nocny adidas Półmaraton Praski

Adam Nowicki (MKL Szczecin) zwyciężył w siódmej edycji Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego. Liczącą 21 km 97 m trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej części Warszawy, pokonał w czasie 1:04.14. Wśród kobiet najszybsza była Iwona Bernardelli (KS Prefbet Sonarol) – 1:14.01. W półmaratonie wystartowały 4103 osoby, a kolejnych 1543 w towarzyszącej mu adidas Runners Piątce Praskiej.