DYPLOMACJA

Święto Narodowe Sri Lanki

Święto Narodowe Sri Lanki

Materiał zdjęciowy przedstawiający wybrane fotografie, które zostały wykonane w czasie uroczystośći Święta Narodowego Sri Lanki w 2019 r w hotelu Polonia Palace w Warszawie...

więcej

Święta Narodowe Państw Obcych (2017-2018 r.)

Święta Narodowe Państw Obcych (2017-2018 r.)

Materiał zdjęciowy przedstawiający wybrane fotografie, które zostały wykonane w czasie uroczystośći z okazji Świąt Narodowych Państw Obcych w Warszawie w latach 2017-2018.

więcej

Święto Narodowe Austrii

Święto Narodowe Austrii

W hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Republiki Austrii. Na początku goście wysłuchali hymnu Polski, Unii Europejskiej i Austrii. Pan Ambasador J.E. Werner Almhofer przywitał wszystkich gości i wygłosił przemówienie. Podkreślił między innymi, że rok 2018 jest szczególny dla wielu państw Europy, z powodu licznych rocznic. Republika Austrii pamięta wiele momentów własnej historii...

więcej

Uroczystość z okazji 25-lecia Powstania Republiki Słowackiej

Uroczystość z okazji 25-lecia Powstania Republiki Słowackiej

W hotelu Regent w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Państwowego – Dnia Powstania Republiki Słowackiej i uczczenia 25-lecia jej istnienia. Na początku uroczystości goście wysłuchali hymnu Polski i Słowacji. Gospodarzem wydarzenia był J.E. Dušan Krištofik - Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce.

więcej

Święto Narodowe i pożegnanie ambasadora Hiszpanii

Święto Narodowe i pożegnanie ambasadora Hiszpanii

W siedzibie ambasady Hiszpanii odbyły się obchody Święta Narodowego tego kraju. Orkiestra Wojska Polskiego im. Józefa Wybickiego zagrała hymn Polski i Hiszpanii. Na początku przemówienia ambasador Hiszpanii Agustin Nunez Martin przywitał przybyłych gości, ministrów, senatorów, posłów i przedstawicieli władz. Pan ambasador podkreślił, że jest to dla niego szósty i zarazem ostatni rok obchodzenia Narodowego Święta Hiszpanii w Polsce i zakończenia jego misji dyplomatycznej.

więcej

Święto Narodowe Republiki Korei

Święto Narodowe Republiki Korei

W ambasadzie Republiki Korei odbyła się uroczystość Święta Narodowego. Gospodarzem tego wydarzenia był J.E. Choi Sung-Joo - ambasador Republiki Korei w Polsce. Na wstępie ambasador przywitał wicemarszałków sejmu i senatu, ministrów, parlamentarzystów, ambasadorów i pozostałych gości. Podziękował wszystkim za przybycie na przyjęcie wydawane z okazji Święta Narodowego i Święta Sił Zbrojnych Republiki Korei.

więcej

Święto Narodowe Afganistanu

Święto Narodowe Afganistanu

Ambasada Afganistanu w Polsce zorganizowała uroczyste spotkanie z okazji Święta Narodowego. Cała uroczystość odbyła się w hotelu Regent w Warszawie. Gospodarzem uroczystości był J.E. Gul Hussain Ahmadi - ambasador Afganistanu w Polsce, który dzień wcześniej miał zaszczyt złożyć moje Listy Uwierzytelniające dla J.E. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po przywitaniu zagrano hymn Afganistanu i Polski, a także wygłoszono okolicznościowe przemówienie.

więcej

Święto Narodowe Królestwa Arabii Saudyjskiej

Święto Narodowe Królestwa Arabii Saudyjskiej

W hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się uroczystość 87 rocznicy Święta Narodowego Królestwa Arabii Saudyjskiej, która wypada 23 września każdego roku. Gospodarzem wydarzenia był J.E Mohammed Hussain Madani Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce. Zaproszeni goście zostali przywitani przez Ambasadora i współpracowników ambasady. Przed oficjalnym przemówieniem można było napić się herbaty, popróbować daktyli i obejrzeć wystawę zdjęć.

więcej

Święto Narodowe Meksyku

Święto Narodowe Meksyku

W warszawskiej restauracji Forteca ambasada Meksyku obchodziła 207 rocznicę rozpoczęcia walk o niepodległość. Przed 207 laty, o świcie, 16 września 1810 roku, w miejscowości Dolores, w stanie Guanajuato, ksiądz katolicki Migiel Hidalgo uderzył w dzwon katedry, żeby zwołać ludzi do buntu przeciwko rządom wicekrólestw.

więcej

56 rocznica Święta Narodowego Kuwejtu

56 rocznica Święta Narodowego Kuwejtu

Ambasada Kuwejtu w Warszawie po raz kolejny zorganizowała uroczystość z okazji 56 rocznicy Święta Narodowego wraz z 26 rocznicą Dnia Niepodległości. Gospodarzem wieczoru był J.E. Abdullah Khalid Al-Askar, Ambasador Kuwejtu w Polsce. W celu uczczenia Święta Narodowego odegrano hymny państwowe oraz wygłoszono przemówienia okolicznościowe. Na uroczystości pojawili się wyjątkowi goście. Wśród nich ambasadorowie takich krajów jak: Katar, Maroko, Sri Lanka, Wenezuela i inni.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone