DYPLOMACJA

Święto Narodowe Kuwejtu

Święto Narodowe Kuwejtu

Ambasada Kuwejtu zorganizowała uroczyste spotkanie z okazji Święta Narodowego. Cała uroczystość odbyła się w Sali Balowej pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton w Warszawie. Gospodarzem uroczystości był Adel Mohammed A.H. Hayat - ambasador Kuwejtu w Polsce. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli licznie najróżniejsi goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, polityki, edukacji i kultury, społeczności muzułmańskiej i mediów.

więcej

Święto Narodowe Tajwanu

Święto Narodowe Tajwanu

Dnia10 października na Tajwanie obchodzone jest Święto Narodowe Republiki Chińskiej, zwane potocznie Świętem Podwójnej Dziesiątki (Double Tenth Day). Data ta upamiętnia rozpoczęcie Powstania Wuchang w 1911 roku, którego przebieg doprowadził do upadku dynastii Qing w Chinach. Z okazji Święta Narodowego Tajwanu w październiku w hotelu Westin w Warszawie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Biuro Kulturalne i Gospodarcze Tajpej.

więcej

Święto Narodowe Libanu

Święto Narodowe Libanu

Z okazji 71. rocznicy uzyskania niepodległości przez Liban zorganizowano przyjęcie dla uczczenia tej ważnej dla Libańczyków daty. Do udziału w uroczystości zaproszone zostały znane osobistości ze świata polityki. Uzyskanie niepodległości Libanu 22 listopada 1943 z terytorium mandatowego Ligi Narodów pod administracją francuską stało się jedną z najważniejszych dat w historii tego kraju. Stąd też data ta do dziś obchodzona jest jako święto narodowe.

więcej

Święto Narodowe Kataru

Święto Narodowe Kataru

Dnia 15 grudnia w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Kataru. Gości przywitał ambasador Kataru w Polsce Hadi Bin Nasser Al-Hajri i pracownicy ambasady. Katar zaczął obchodzić to święto aby upamiętnić historyczny dzień w 1878 roku, kiedy to Szejk Jasim przejął władze od swojego ojca, Szejka Muhammad’a Bin Thani . W uroczystości udział wzięli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, polityki, społeczności muzułmańskiej i mediów.

więcej

Święto Narodowe Portugalii

Święto Narodowe Portugalii

Dnia 10 czerwca 2015 roku w ogrodach rezydencji przy ul. Poselskiej w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Portugalii. Pani ambasador Maria Amelia Paiva przywitała wszystkich gości, a następnie wygłosiła oficjalne przemówienie. W tym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, członkowie polsko-portugalskiej izby handlowej, a także politycy, dziennikarze, biznesmeni i wielu innych wyjątkowych gości.

więcej

Święto Narodowe Królestwa Maroka

Święto Narodowe Królestwa Maroka

W Sofitel Warsaw Hotel w Warszawie odbyła się uroczystość związana ze świętem narodowym Królestwa Maroka. Na zaproszenie Jego Ekscelencji Younsa Tijaniego - ambasadora Maroka w święcie udział wzięli zaproszeni goście. Wśród nich byli ambasadorowie i attache obrony akredytowani w Polsce, posłowie i senatorowie RP, liczna grupa znamienitych gości ze świata kultury, polityki i gospodarki, a także przedstawiciele mediów.

więcej

Święto Narodowe Austrii

Święto Narodowe Austrii

Dnia 26 października 2015 roku J.E. Ambasador Thomas Buchsbaum wraz z małżonką, Panią Gerlindą, zaprosili przyjaciół Austrii na uroczyste przyjęcie do Hotelu Polonia w Warszawie. Po przywitaniu gości odegrano trzy hymny: Austrii, Polski i Unii Europejskiej. W uroczystym przemówieniu Pan Ambasador wspomniał o kilku ważnych rocznicach takich jak przykładowo zakończenie II Wojny Światowej czy okupacja Austrii w 1955 r.

więcej

Święto Narodowe Tajlandii

Święto Narodowe Tajlandii

W hotelu Marriott w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie związane z uczczeniem Jego Królewskiej Mości Króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja z okazji obchodów 88 rocznicy Jego Urodzin. Na zaproszenie Jego Ekscelencji ambasadora Tajlandii w Polsce przybyło wiele znakomitych gości, że świata polityki, kultury, sportu i turystyki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również ambasadorzy, przedstawiciele Kościoła i attache wojskowi.

więcej

Rocznica ustanowienia Republiki Azerbejdzanu

Rocznica ustanowienia Republiki Azerbejdzanu

Z okazji obchodów 98 rocznicy ustanowienia Republiki Azerbejdżanu w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość. J.E. Hasan Hasanov, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Azerbejdżanu oraz Pani Albeniz Hasanova mieli zaszczyt zaprosić gości na koncert z cyklu „1050 lat w muzyce" Lejli i Medżnun, czyli na pierwszą operę azerbejdżańską w formie muğamu.

więcej

Święto Narodowe Hiszpanii

Święto Narodowe Hiszpanii

J.E. Augustin Nunez Martinez, Ambasador Hiszpanii w Polsce, zaprosił licznych gości na uroczyste przyjęcie z okazji Święta Narodowego swojego kraju. Cała uroczystość odbyła się w rezydencji przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Po tradycyjnym przywitaniu odegrane zostały trzy hymny: Hiszpanii, Polski i Unii Europejskiej, potwierdzający przynależność do gospodarczo-politycznego związku demokratycznych państw europejskich.

więcej

Święto Narodowe Ludowej Republiki Bangladeszu

Święto Narodowe Ludowej Republiki Bangladeszu

W hotelu Novotel Aiport w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji 46 rocznicy Niepodległości Bangladeszu. Gospodarzem tego wydarzenia był J.E Mahfuzur Rahman ambasador Ludowej Republiki Bangladeszu w Polsce. Na wstępie ambasador przywitał ministrów, parlamentarzystów, ambasadorów i innych znamienitych gości. Podziękował wszystkim za przybycie na uroczyste przyjęcie. Po chwili tradycyjnie odegrano hymn Polski i Bangladeszu.

więcej

Święto Narodowe Królestwa Arabii Saudyjskiej

Święto Narodowe Królestwa Arabii Saudyjskiej

W hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji 86 rocznicy Święta Narodowego Królestwa Arabii Saudyjskiej, czyli rocznica zjednoczenia tego kraju przez założyciela Jego Krolewską Mość Króla Abdulaziza bin Abdulrahmana Al. Saud. Wśród zaproszonych gości byli ambasadorowie, pracownicy ambasad, społeczność saudyjska, przyjaciele i znawcy kultury arabskiej i wielu innych znamienitych gości.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone