SPORT I REKREACJA

Konferencja Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Katar 2022

Konferencja Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Katar 2022

Piłkarskich kibiców czeka gorąca jesień. Dnia 20 listopada 2022 r. startują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn - Katar 2022. Jedynym sprawozdawcą tej imprezy będzie Telewizja Polska. Z tej właśnie okazji odbyła się konferencja dla mediów, którą poprowadzili znani dziennikarze sportowi: Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

więcej

Katar 2022, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w TVP

Katar 2022, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w TVP

Dnia 20 listopada 2022 r. startują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski – Katar 2022. Każdy mecz mistrzostw będzie można obejrzeć na antenach Telewizji Polskiej, a na futbolowych fanów czekają poszerzone studia oraz specjalne programy poświęcone tej imprezie. TVP wprowadzi kibiców w atmosferę mistrzostw znacznie wcześniej...

więcej

Puchar Świata FIFA po raz drugi w Polsce

Puchar Świata FIFA po raz drugi w Polsce

Dnia 22. września 2022 r., w ramach Trophy Tour by Coca-Cola, do Polski zawitał na kilka dni Puchar Świata FIFA! W tym roku Trofeum odwiedzi aż 51 krajów, a w Polsce powitaliśmy je po raz drugi. Marka Coca-Cola w ramach kampanii „Piłka to Magia" inspiruje do celebrowania piłkarskich emocji, zachęcając do kibicowania w nadchodzących mistrzostwach FIFA World Cup Qatar 2022TM.

więcej

44 Maraton Warszawski

44 Maraton Warszawski

W niedzielę 25 września 2022 r. odbyła się 44. edycja Maratonu Warszawskiego. Na trasie stanęło osiem tysięcy biegaczy z ok. 60 krajów, zawodnicy zmagali się z dystansem 42,195km. Biegacze wystartowali z okolic stadionu przy ul. Konwiktorskiej, a następnie biegli przez Plac Wilsona i ul. Gwiaździstą ( na północ), dalej w okolicach PKOL-u i Cytadeli. Bieg rozciągał się na kilka dzielnic.

więcej

21 Bieg po Nowe Życie

21 Bieg po Nowe Życie

Dnia 10 września 2022 r. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się 21 edycja inicjatywy edukacyjnej ,,Bieg po nowe życie ''. Jej uczestnicy po raz dziewiąty spotkali się w Warszawie. Celem biegu jest promowanie działań prozdrowotnych, edukacja w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu.

więcej

Iga Świątek zagra w turnieju BNP Paribas Poland Open

Iga Świątek zagra w turnieju BNP Paribas Poland Open

BNP PARIBAS Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek. Oprócz niej rywalizację na światowym poziomie zagwarantują także pozostałe zawodniczki, z których większość notowana jest w TOP 100 rankingu WTA.

więcej

Filip Szymonik zwycięzcą Citi Handlowy 5150 Warsaw!

Filip Szymonik zwycięzcą Citi Handlowy 5150 Warsaw!

Na mecie w Multimedialnym Parku Fontann, jako pierwszy, pojawił się Filip Szymonik. Zwycięzca uzyskał czas 02:02:23. Za plecami Filipa Szymonika do mety dotarł Paweł Mitruś, który przekroczył linię mety z czasem 02:05:00. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuczyński z rezultatem 02:06:18.​ W kategorii kobiet najszybszą triathlonistką okazała się Olga Kowalska, która na mecie zameldowała się z czasem 02:14:00.

więcej

Polacy wygrywają Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw!

Polacy wygrywają Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw!

Paulina Kotfica oraz Robert Wilkowiecki zwyciężyli w drugiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Czas Roberta Wilkowieckiego (3:38:43) to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego triathlonistę na dystansie IRONMAN 70.3.​ Druga edycja „połówki" IRONMAN w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triathlonistów z Polski. To pierwsza sytuacja w historii zawodów IRONMAN 70.3, że na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Polski.

więcej

Miss Polonia Sportu wybrana!

Miss Polonia Sportu wybrana!

W pięknej scenerii uzdrowiska miejskiego Studio Sante w Warszawie najpiękniejsze Polki rywalizowały o tytuł tegorocznej Miss Polonia Sportu. Finalistki musiały zmierzyć się w trzech konkurencjach, pod czujnym okiem trenera personalnego oraz obecnej Miss Polonia, Natalii Gryglewskiej. Tytuł najbardziej wysportowanej dziewczyny tegorocznej edycji konkursu zdobyła kandydatka z nr 10 Klaudia Mendyka.

więcej

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Dnia 20 stycznia 2022 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta premiera książki Leny Katlik pt.: Eldorado. Autorka napisała kontrowersyjną powieść ujawniającą mroczną stronę piłki nożnej w Polsce. Spotkanie z udziałem mediów poprowadził dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Z kolei fragmenty książki przeczytała Sylwia Gliwa, aktorka filmowa i teatralna.

więcej

SuperLiga Tenisa

SuperLiga Tenisa

Konferencja prasowa poświęcona projektowi SuperLiga - zawodowej lidze tenisa na świecie - odbyła się 14 lutego 2022 r. w hotelu Regent w Warszawie. W konferencji udział wzięli Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk; prezes spółki SuperLIGA - Danuta Dmowska-Andrzejuk; wiceprezes spółki SuperLIGA – Artur Bochenek; prezes Polskiego Związku Tenisowego - Mirosław Skrzypczyński; a także przedstawiciele sponsorów...

więcej

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz 5150 Warsaw

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz 5150 Warsaw

W niedzielę, 5 września 2021 r. odbyły się zawody „Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw" oraz „5150 Warsaw". Na plaży ośrodka WDW Rewita w Białobrzegach w gminie Nieporęt rozpoczęły się zawody triathlonowe. Do zawodów, które zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19 zgłosiło się 1800 uczestników. Oprócz popularnego i lubianego dystansu 5150 Triathlon Series, zawodnicy, po raz pierwszy, wystartowali na trasie IRONMAN 70.3.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone