«powrótKonferencja Mistrzostw Świata w piłce nożnej - Katar 2022

Piłkarskich kibiców czeka gorąca jesień. Dnia 20 listopada 2022 r. startują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn - Katar 2022. Jedynym sprawozdawcą tej imprezy będzie Telewizja Polska. Z tej właśnie okazji odbyła się konferencja dla mediów, którą poprowadzili znani dziennikarze sportowi: Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Podczas konferencji nie mogło zabraknąć komentatorów TVP, którzy komentować będą mecze Mistrzostw Świata. Jednym z nich jest Dariusz Szpakowski - człowiek legenda redakcji sportowej i Telewizji Polskiej. Dla niego będą to 10 mistrzostwa świata w piłce nożnej z Telewizją Polską i jak zapowiedział ostatnie w swojej karierze.

Neymar, Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi jadą do Kataru i nie deklarują, czy to jest ich ostatni mundial. Ja, powiem szczerze [...] tak, mogę powiedzieć, że to jest mój ostatni mundial – powiedział Dariusz Szpakowski.

Wprawdzie Carlo Ancelotti mówi o sobie, że jest za młody na pracę z reprezentacją, to ja tego nie mogę powiedzieć. Ale jest to już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane, dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesów„ – zakończył.

Wśród pozostałych uczestników konferencji znalazł się: Marek Skolnikowski – Dyrektor TVP Sport oraz komentatorzy sportowi: Jacek Laskowski, Mateusz Borek, Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski i Przemysław Pełka. Kolejne miejsca zajęli wybrani eksperci od piłki nożnej, a wśród nich: Jakub Wawrzyniak, Marcin Żewłakow, Robert Podoliński, którzy również będą komentować mecze na odbywającym się Mundialu w Katarze.

Oprócz rozmów o nadchodzącym Mundialu i naszej reprezentacji zaprezentowano wspomnieniowy mecz Polska – Szwecja, który był przykładem wyjątkowej determinacji w walce polskiej drużyny o Mundial w Katarze. Kolejny materiał filmowy dotyczył zapowiedzi meczu towarzyskiego Polska – Chile, który ma być próbą generalną przed meczem z Meksykiem oraz ostatnią szansą aby zabłysnąć przed selekcjonerem i polskimi kibicami. Nie mogło zabraknąć krótkiego materiału filmowego o historycznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej mężczyzn, które komentował Dariusz Szpakowski.
Ostatnim akcentem konferencji był tort okolicznościowy dla Dariusza Szpakowskiego w kształcie boiska piłkarskiego, z piłką nożna i koszulką reprezentacji polskiej.

(WW)

foto 2, 3, 4: J. Bogacz/TVP

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone