«powrótKonferencja przed turniejem tenisowym BNP Paribas Warsaw Open

Siedziba BNP Paribas, Warszawa

BNP Paribas Warsaw Open odbędzie się w dniach 24-30 lipca 2023 roku na kortach Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie.

Na konferencji prasowej w Warszawie o szczegółach dotyczących turnieju opowiedzieli jego organizatorzy i przedstawiciele głównych partnerów. Organizatorzy jedynego w Polsce turnieju rangi WTA 250 BNP Paribas Warsaw Open odkryli pierwsze karty i to niemal dosłownie – w turnieju głównym z dziką kartą zagra Maja Chwalińska, natomiast przepustkę do eliminacji otrzymała Weronika Ewald. O tym, kto otrzyma kolejne dzikie karty organizatorzy poinformują w kolejnych tygodniach.

W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. Jego partnerami tytularnymi będą Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie, a także miasto stołeczne Warszawa – miejsce łączące bogatą historię polskiego tenisa z jego nowoczesną odsłoną.

Cieszę się, że po raz kolejny zorganizujemy turniej tej rangi w Warszawie. W tym roku odbędzie się on na nawierzchni twardej. Większość zawodniczek kończąc Wimbledon lub sezon trawiasty od razu przygotowuje się do rywalizacji na hardzie. Poza tym doceniamy to, że zagra w nim liderka rankingu. Taka sytuacja w przyszłości może się już nie powtórzyć, chociaż wierzymy, że Iga utrzyma się na tronie jak najdłużej – powiedział Organizator BNP Paribas Warsaw Open Tomasz Świątek.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek będzie główną faworytką do zwycięstwa. Obecnie rywalizuje na wielkoszlemowych kortach Wimbledonu – w meczu 1. rundy pokonała Lin Zhu 6:1, 6:3. Chinkę również zobaczymy na kortach Legia Tenis & Golf. Świątek przyjedzie do Warszawy po triumf, ale poza kortem będą jej przyświecały także inne cele.

Polscy fani jeżdżą za mną po całym świecie i bardzo to doceniam. Zawsze na trybunach i to niezależnie od kraju, w którym gram, widzę polskie flagi i słyszę polski doping. To naprawdę niesamowite. BNP Paribas Warsaw Open będzie jedyną szansą dla Polaków, by zobaczyć w kraju światowy tenis i dlatego zależy mi, żeby zagrać w tym turnieju. Poprzez swój udział chcę przede wszystkim promować tenis w naszym kraju. Ciągle jest wiele do zrobienia, aby była to dyscyplina coraz powszechniej oglądana i uprawiana. Wierzę, że dzięki mojej grze wielu ludzi obejrzy turniej na trybunach i w telewizji, a to sprawi, że część z nich bardziej zainteresuje się tą dyscypliną, a być może zdecyduje się jej nauczyć – mówi Iga Świątek.

BNP Paribas Warsaw Open ma być świętem kobiecego tenisa nie tylko na korcie, ale również na trybunach. Turniej z roku na rok umacnia swoja markę, a to m.in. dzięki współpracy z partnerami.

źródło: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone