SPORT I REKREACJA

7. Nocny adidas Półmaraton Praski

Adam Nowicki (MKL Szczecin) zwyciężył w siódmej edycji Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego. Liczącą 21 km 97 m trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej części Warszawy, pokonał w czasie 1:04.14. Wśród kobiet najszybsza była Iwona Bernardelli (KS Prefbet Sonarol) – 1:14.01. W półmaratonie wystartowały 4103 osoby, a kolejnych 1543 w towarzyszącej mu adidas Runners Piątce Praskiej.

więcej

21 Bieg po Nowe Życie

Dnia 10 września 2022 r. w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się 21 edycja inicjatywy edukacyjnej ,,Bieg po nowe życie ''. Jej uczestnicy po raz dziewiąty spotkali się w Warszawie. Celem biegu jest promowanie działań prozdrowotnych, edukacja w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu.

więcej

Iga Świątek pokonuje Magdalenę Fręch

Na korcie centralnym Legia Tenis & Golf liderka rankingu WTA Iga Świątek pokonała w meczu 1. rundy BNP Paribas Poland Open mistrzynię kraju Magdalenę Fręch 6:1, 6:2. Faworytką tego meczu była Iga Świątek, która zdominowała kobiece rozgrywki. Liderka światowego rankingu od początku dyktowała swoje warunki – wygrała ponad 86% punktów po pierwszym serwisie i dobrze returnowała.

więcej

Iga Świątek zagra w turnieju BNP Paribas Poland Open

BNP PARIBAS Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek. Oprócz niej rywalizację na światowym poziomie zagwarantują także pozostałe zawodniczki, z których większość notowana jest w TOP 100 rankingu WTA.

więcej

Filip Szymonik zwycięzcą Citi Handlowy 5150 Warsaw!

Na mecie w Multimedialnym Parku Fontann, jako pierwszy, pojawił się Filip Szymonik. Zwycięzca uzyskał czas 02:02:23. Za plecami Filipa Szymonika do mety dotarł Paweł Mitruś, który przekroczył linię mety z czasem 02:05:00. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuczyński z rezultatem 02:06:18.​ W kategorii kobiet najszybszą triathlonistką okazała się Olga Kowalska, która na mecie zameldowała się z czasem 02:14:00.

więcej

Polacy wygrywają Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw!

Paulina Kotfica oraz Robert Wilkowiecki zwyciężyli w drugiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Czas Roberta Wilkowieckiego (3:38:43) to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego triathlonistę na dystansie IRONMAN 70.3.​ Druga edycja „połówki" IRONMAN w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triathlonistów z Polski. To pierwsza sytuacja w historii zawodów IRONMAN 70.3, że na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Polski.

więcej

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Dnia 20 stycznia 2022 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta premiera książki Leny Katlik pt.: Eldorado. Autorka napisała kontrowersyjną powieść ujawniającą mroczną stronę piłki nożnej w Polsce. Spotkanie z udziałem mediów poprowadził dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Z kolei fragmenty książki przeczytała Sylwia Gliwa, aktorka filmowa i teatralna.

więcej

SuperLiga Tenisa

Konferencja prasowa poświęcona projektowi SuperLiga - zawodowej lidze tenisa na świecie - odbyła się 14 lutego 2022 r. w hotelu Regent w Warszawie. W konferencji udział wzięli Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk; prezes spółki SuperLIGA - Danuta Dmowska-Andrzejuk; wiceprezes spółki SuperLIGA – Artur Bochenek; prezes Polskiego Związku Tenisowego - Mirosław Skrzypczyński; a także przedstawiciele sponsorów...

więcej

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz 5150 Warsaw

W niedzielę, 5 września 2021 r. odbyły się zawody „Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw" oraz „5150 Warsaw". Na plaży ośrodka WDW Rewita w Białobrzegach w gminie Nieporęt rozpoczęły się zawody triathlonowe. Do zawodów, które zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19 zgłosiło się 1800 uczestników. Oprócz popularnego i lubianego dystansu 5150 Triathlon Series, zawodnicy, po raz pierwszy, wystartowali na trasie IRONMAN 70.3.

więcej

Warszawski Półmaraton Pokoju

Łącznie blisko 10 000 uczestników wzięło udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) oraz New Balance Biegu na Piątkę. Padły dwa rekordy imprezy, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet! Triumfatorem wśród panów został Emanuel Giniki GISAMODA z Tanzanii, pokonując dystans 21km 97m w 01:00:30, poprawiając po ośmiu latach rekord Półmaratonu Warszawskiego o 18 sekund!

więcej

WF na chacie

"WF na chacie" to ogólnopolska kampania społeczna, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sport dla Wszystkich". Kampania została zaprojektowana przez fundację Altera Vita, aby wspierać i rozwijać aktywność dzieci i młodzieży, a głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca, dzięki któremu każdy będzie mógł odnaleźć w sobie pasję do sportu.

więcej

15. Półmaraton Warszawski

Dnia 26 września 2021 r. Warszawa przywitała biegaczy z podwójną mocą, a w samym jej sercu znaleźli się także zawodnicy biegnący w 15. Półmaratonie Warszawskim. Zwycięzcą „połówki" został Ukrainiec Semenovych Bogdan z czasem 01:04:27. Wśród Pań tryumfowała Ukrainka Varetska Valentyna, dobiegając do mety w czasie 01:17:12