SPORT I REKREACJA

Iga Świątek zagra w turnieju BNP Paribas Poland Open

Iga Świątek zagra w turnieju BNP Paribas Poland Open

BNP PARIBAS Poland Open odbędzie się w dniach 25-31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych. Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, dominatorka tegorocznych rozgrywek, mistrzyni Roland Garros 2020 i 2022 Iga Świątek. Oprócz niej rywalizację na światowym poziomie zagwarantują także pozostałe zawodniczki, z których większość notowana jest w TOP 100 rankingu WTA.

więcej

Filip Szymonik zwycięzcą Citi Handlowy 5150 Warsaw!

Filip Szymonik zwycięzcą Citi Handlowy 5150 Warsaw!

Na mecie w Multimedialnym Parku Fontann, jako pierwszy, pojawił się Filip Szymonik. Zwycięzca uzyskał czas 02:02:23. Za plecami Filipa Szymonika do mety dotarł Paweł Mitruś, który przekroczył linię mety z czasem 02:05:00. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuczyński z rezultatem 02:06:18.​ W kategorii kobiet najszybszą triathlonistką okazała się Olga Kowalska, która na mecie zameldowała się z czasem 02:14:00.

więcej

Polacy wygrywają Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw!

Polacy wygrywają Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw!

Paulina Kotfica oraz Robert Wilkowiecki zwyciężyli w drugiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Czas Roberta Wilkowieckiego (3:38:43) to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego triathlonistę na dystansie IRONMAN 70.3.​ Druga edycja „połówki" IRONMAN w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triathlonistów z Polski. To pierwsza sytuacja w historii zawodów IRONMAN 70.3, że na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Polski.

więcej

Miss Polonia Sportu wybrana!

Miss Polonia Sportu wybrana!

W pięknej scenerii uzdrowiska miejskiego Studio Sante w Warszawie najpiękniejsze Polki rywalizowały o tytuł tegorocznej Miss Polonia Sportu. Finalistki musiały zmierzyć się w trzech konkurencjach, pod czujnym okiem trenera personalnego oraz obecnej Miss Polonia, Natalii Gryglewskiej. Tytuł najbardziej wysportowanej dziewczyny tegorocznej edycji konkursu zdobyła kandydatka z nr 10 Klaudia Mendyka.

więcej

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Premiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

Dnia 20 stycznia 2022 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta premiera książki Leny Katlik pt.: Eldorado. Autorka napisała kontrowersyjną powieść ujawniającą mroczną stronę piłki nożnej w Polsce. Spotkanie z udziałem mediów poprowadził dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Z kolei fragmenty książki przeczytała Sylwia Gliwa, aktorka filmowa i teatralna.

więcej

SuperLiga Tenisa

SuperLiga Tenisa

Konferencja prasowa poświęcona projektowi SuperLiga - zawodowej lidze tenisa na świecie - odbyła się 14 lutego 2022 r. w hotelu Regent w Warszawie. W konferencji udział wzięli Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk; prezes spółki SuperLIGA - Danuta Dmowska-Andrzejuk; wiceprezes spółki SuperLIGA – Artur Bochenek; prezes Polskiego Związku Tenisowego - Mirosław Skrzypczyński; a także przedstawiciele sponsorów...

więcej

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz 5150 Warsaw

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz 5150 Warsaw

W niedzielę, 5 września 2021 r. odbyły się zawody „Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw" oraz „5150 Warsaw". Na plaży ośrodka WDW Rewita w Białobrzegach w gminie Nieporęt rozpoczęły się zawody triathlonowe. Do zawodów, które zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19 zgłosiło się 1800 uczestników. Oprócz popularnego i lubianego dystansu 5150 Triathlon Series, zawodnicy, po raz pierwszy, wystartowali na trasie IRONMAN 70.3.

więcej

Warszawski Półmaraton Pokoju

Warszawski Półmaraton Pokoju

Łącznie blisko 10 000 uczestników wzięło udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju (16. Półmaraton Warszawski) oraz New Balance Biegu na Piątkę. Padły dwa rekordy imprezy, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet! Triumfatorem wśród panów został Emanuel Giniki GISAMODA z Tanzanii, pokonując dystans 21km 97m w 01:00:30, poprawiając po ośmiu latach rekord Półmaratonu Warszawskiego o 18 sekund!

więcej

WF na chacie

WF na chacie

"WF na chacie" to ogólnopolska kampania społeczna, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sport dla Wszystkich". Kampania została zaprojektowana przez fundację Altera Vita, aby wspierać i rozwijać aktywność dzieci i młodzieży, a głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca, dzięki któremu każdy będzie mógł odnaleźć w sobie pasję do sportu.

więcej

15. Półmaraton Warszawski

15. Półmaraton Warszawski

Dnia 26 września 2021 r. Warszawa przywitała biegaczy z podwójną mocą, a w samym jej sercu znaleźli się także zawodnicy biegnący w 15. Półmaratonie Warszawskim. Zwycięzcą „połówki" został Ukrainiec Semenovych Bogdan z czasem 01:04:27. Wśród Pań tryumfowała Ukrainka Varetska Valentyna, dobiegając do mety w czasie 01:17:12

więcej

43. Maraton Warszawski

43. Maraton Warszawski

Niedziela 26 września 2021 r. należała do biegaczy! Tego dnia odbył się 43. Maraton Warszawski, 15. Półmaraton Warszawski oraz inne biegi towarzyszące maratonowi. Zwycięzcą biegu na królewskim dystansie został Shegumo Yared, pokonując dystans 42 km 195 m w 02:14:37. Wśród pań triumfowała Andrzejczak Monika z czasem 02:31:08.

więcej

Uroczyste otwarcie The NBA Exhibition

Uroczyste otwarcie The NBA Exhibition

The National Basketball Association (NBA) i Expand Trading Company, wiodący promotor i organizator wydarzeń rozrywkowych, ogłosiły start wystawy The NBA Exhibition. Uroczysta premiera odbyła się dnia 6 października 2021 r. w Warszawie. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli firmy Expand Trading Company, która jest organizatorem tego wydarzenia. Wśród zaproszonych gości był Marcin Gortat...

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone