Kultura - kino, teatr i muzyka

Teatr Capitol pomaga obywatelom Ukrainy!

Teatr Capitol pomaga obywatelom Ukrainy!

Cały zespół warszawskiego Teatru Capitol włącza się w działania na rzecz ukraińskich uchodźców wojennych pod hasłem „Serce dla Ukrainy". Z każdego sprzedanego biletu, przekaże 5 zł na działania Fundacji Dziedzictwo Kresowe, która od lat niesie pomoc i wsparcie ludziom żyjącym w tym regionie. Teraz skupia się przede wszystkim na pomocy uchodźcom wojennym z obszaru całej Ukrainy, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim.

więcej

Solidarni z Ukrainą - koncert w TVP1

Solidarni z Ukrainą - koncert w TVP1

Telewizja Polska zorganizowała specjalny koncert w geście sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Transmisja odbyła się w niedzielę 27 lutego 2022 r. W trakcie koncertu Caritas Polska pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy" przeprowadził zbiórkę pieniędzy na ubrania i żywność dla ukraińskich ofiar zaatakowanych przez Rosję.

więcej

GRUBE RYBY RADIA KOLOR 2016

GRUBE RYBY RADIA KOLOR 2016

Plebiscyt Grube Ryby 2016 Radia Kolor 103 FM został rozstrzygnięty podczas uroczystej gali w podziemiach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Od 1998 roku docenia wyjątkowe osobowości, zjawiska i miejsca. W tym roku słuchacze Radia Kolor wskazali swoich faworytów, którzy: podbili listy przebojów, inspirowali ich w Internecie, wykazali się wielkim sercem i oczarowali podniebienie.

więcej

PREMIERA SINGLA SABINY GOLANOWSKIEJ "NOWY DZIEŃ"

PREMIERA SINGLA SABINY GOLANOWSKIEJ "NOWY DZIEŃ"

W jesienny wieczór w restauracji „Po prostu Zachęta” odbyła się premiera singla „Nowy Dzień”. Impreza miała charakter zamknięty. Główną atrakcją wieczoru był promocyjny koncert Acoustic. Artystka zachwycała zgromadzonych gości swoim repertuarem, który znalazł się na płycie „Sabina SAGO Acoustic”. Promowana płyta posiada13 utworów w klimacie unplugged/acoustic. Zaproszenie na premierę otrzymały między innymi takie gwiazdy jak: Anna Piszczałka, Leszek Stanek i inni.

więcej

Premiera spektaklu Złodziej w Teatrze Capitol

Premiera spektaklu Złodziej w Teatrze Capitol

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się uroczysta premiera spektaklu "Złodziej" autorstwa Erica Chappella, ikony angielskiego humoru. Spektakl to inteligentna fabuła, dużo humoru, błyskotliwe żarty, szybkie zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Po raz kolejny reżyserem spektaklu został Cezary Żak. Wcześniej na deskach Och-teatru wyreżyserował sztukę "Trzeba zabić starszą panią". W obsadzie spektaklu „Złodziej” zobaczyliśmy Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę, Rafała Królikowskiego, a także Leszka Lichotę. Na premierze pojawili się także: Julia Kamińska, Joanna i Maciej Damięccy, Edyta Olszówka, Kacper Kuszewski, Teresa Lipowska, Krystyna Sienkiewicz, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Elżbieta Romanowska i wiele innych. 

więcej

25 LAT RMF FM

25 LAT RMF FM

Warszawskie Radio Kolor obchodziło w tym roku 22-gie urodziny. Z tej wyjątkowej okazji wznowiono dawny plebiscyt – Grube Ryby, w którym słuchacze wskazali swoich faworytów, którzy podbili listy przebojów. Statuetki Grubych Ryb 2015 zostały wręczone w pięciu kategoriach – „Przebojowy Głos”, „Życie ze Smakiem”, „W Sieci”, „Największe Serce” oraz „Kobieta Koloru”. Laureaci zostali wskazani w drodze głosowania przez słuchaczy...

więcej

PREMIERA KSIĄŻKI HANNY BAKUŁY "IDIOTKA WRACA"

PREMIERA KSIĄŻKI HANNY BAKUŁY "IDIOTKA WRACA"

Hanna Bakuła oraz Dyrektor wydawnictwa Burda – Iga Rembiszewska zaprosiła dziennikarzy, gości i celebrytów na spotkanie towarzyszące premierze książki „Idiotka wraca”. Taki tytuł nosi kolejna książka napisana przez znaną wszystkim malarkę, pisarkę i autorkę wielu innych publikacji. Spotkanie miało miejsce w restauracji Kuźnia Kulturalna w Warszawie w Wilanowie. Wśród zaproszonych gości była między innymi Aleksandra Kwaśniewska.

więcej

UROCZYSTA PREMIERA FILMU "OSTATNI KLAPS"

UROCZYSTA PREMIERA FILMU "OSTATNI KLAPS"

Kino Luna w Warszawie gościło wielu znakomitych gości. Wszystko to za sprawą premiery niekonwencjonalnej polskiej komedii pt: „Ostatni Klaps” w reżyserii Gerwazego Reguły. W głównych rolach występuje m.in. Maja Frykowska oraz Mariusz Pujszo. Piosenkę promującą polską komedię pt: „Si Differents”, zaśpiewała Natalia Pujszo.

więcej

PREMIERA KSIĄŻKI GRAŻYNY SZAPOŁOWSKIEJ "ZAPOMNIAŁAM O TOBIE"

PREMIERA KSIĄŻKI GRAŻYNY SZAPOŁOWSKIEJ "ZAPOMNIAŁAM O TOBIE"

Dnia 20 maja 2015 roku w Galerii Rzeźby i Malarstwa Bolesława Biegasa w Warszawie odbyła się promocja kolejnej książki Grażyny Szapołowskiej pt.: Zapomniałam o Tobie. Książka została wydana przez Wydawnictwo Burda Książki, które istnieje od ponad dziesięciu lat i posiada w ofercie około 1200 tytułów. Wydawnictwo może poszczycić się trzykrotną nagrodą Bestseller Empiku w 2011, 2012, 2013 roku oraz honorowym tytułem „Wydawca Roku 2013”.

więcej

MATSURI – PIKNIK Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ

MATSURI – PIKNIK Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ

Już po raz trzeci do Warszawy zawitał całodniowy festiwal „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską”. Była to impreza rodzinna, która zapewniła licznym mieszkańcom stolicy wiele atrakcji. Podobnie jak poprzednie edycje, tak i obecna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dynamiczne występy bębniarzy z zespołu Taiko Connection oraz tancerzy z japońskiego zespołu Mashu i Sakuramai Poland. Dodatkowo podziwiano pokaz grupy Kamui.

więcej

PREMIERA PŁYTY ADAMUSA "CHILL IN VARSO VIE"

PREMIERA PŁYTY ADAMUSA "CHILL IN VARSO VIE"

W restuaracji Varso Vie, która znajduje się na Placu Konstytucji w Warszawie odbyła się premiera najnowszej płyty DJ-a Adamusa zatytułowana „Chill in Varso Vie”. Na nowym krążku Adamusa pojawiły się utwory nagrane w 2013 roku z Adą Szulc, oraz całkiem nowe kawałki nigdy dotąd niepublikowane. Podczas wieczoru zaprezentowano utwory DJ Adamusa, oraz wokalistki Lucky, która zaśpiewała między innymi piosenkę Moniki Brodki pt: „Varsovie”.

więcej

PREMIERA KSIĄŻKI HANNY BAKUŁY "JAK BYĆ OGIEREM DO KOŃCA ŻYCIA"

PREMIERA KSIĄŻKI HANNY BAKUŁY "JAK BYĆ OGIEREM DO KOŃCA ŻYCIA"

Po raz kolejny w Restauracji Kulturalna odbyła się uroczysta premiera książki napisana przez Hannę Bakułę. Tym razem był to poradnik pt: „Jak być ogierem do końca życia”. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Aleksandra Kwaśniewska, Ilona Felicjańska, Anna Jurksztowicz, Bogna Sworowska, Olga Lipińska, Lidia Kopania i wiele innych. Samej autorki nie trzeba nikomu przedstawiać. Hanna Bakuła to absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone