Kultura - kino, teatr i muzyka

Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej

Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej

W niedzielę, 13 listopada 2022 r. Telewizja Polska zaprosiła widzów na wyjątkowe wydarzenie. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka urodzinowa „Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej". W Gali wzięli udział znakomici artyści i twórcy kultowych programów TVP. Podczas widowiska publiczność w Teatrze Wielkim i widzowie przed telewizorami odbyli sentymentalną podróż...

więcej

Konkurs NYX Hotels – ART LIVES HERE rozstrzygnięty!

Konkurs NYX Hotels – ART LIVES HERE rozstrzygnięty!

Za nami finałowa prezentacja prac powstałych podczas rezydencji artystycznych w ramach konkursu NYX Hotels – Art Lives Here. Zaproszeni na uroczystość goście mogli zobaczyć dzieła sztuki stworzone przez czterech artystów podczas ich 3-tygodniowego pobytu w hotelu. Jury jednogłośnie zadecydowało, że praca należąca do francuskiej artystki Laure Catugier będzie tą zwycięską i tym samym zostanie w NYX Hotel Warsaw na stałe.

więcej

French Touch po raz ósmy w Polsce!

French Touch po raz ósmy w Polsce!

Show artystyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd m.in. Garou, Suzane, Matta Pokory, Tre Voci, Jean-Michel Jarre, kabaretu Paradis Latin, domu mody On Aura Tout Vu, ogólnopolska akcja handlowa oraz kolejne wydanie magazynu La Belle Vie !. To najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji obchodów dni przyjaźni polsko-francuskiej. Już 27 października o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Gala w Teatrze Wielkim w Warszawie.

więcej

20-lecie Pytanie na śniadanie

20-lecie Pytanie na śniadanie

Letnia stolica Polski jest ostatnim przystankiem Wakacyjnej Trasy Dwójki, wieńczącym dwa miesiące muzycznej imprezy z TVP. W sobotni wieczór w sopockim amfiteatrze odbył się koncert jubileuszowy pod hasłem "20 lat Pytania na śniadanie". Na scenie sopockiego amfiteatru pojawiła się plejada polskich i zagranicznych gwiazd, a gospodarzami wieczoru byli prezenterzy najpopularniejszego, porannego pasma telewizyjnego.

więcej

Bądzmy razem - ramówkowe show TVP

Bądzmy razem - ramówkowe show TVP

W siedzibie TVP w Warszawie odbyła się konferencja, na której przedstawiono jesienną ofertę programową. Gospodarzem wieczoru był Rafał Brzozowski, a z gwiazdami w kulisach rozmawiali Małgorzata Tomaszewska, Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora. Na scenie muzycznej wystąpiła plejada polskich wokalistów a wśród nich byli: Sławomir i Kaira, Andrzej Rybiński, Maja Hyży, Chris Cugowski, Paula a także Canberry i Daria.

więcej

Teatr Capitol pomaga obywatelom Ukrainy!

Teatr Capitol pomaga obywatelom Ukrainy!

Cały zespół warszawskiego Teatru Capitol włącza się w działania na rzecz ukraińskich uchodźców wojennych pod hasłem „Serce dla Ukrainy". Z każdego sprzedanego biletu, przekaże 5 zł na działania Fundacji Dziedzictwo Kresowe, która od lat niesie pomoc i wsparcie ludziom żyjącym w tym regionie. Teraz skupia się przede wszystkim na pomocy uchodźcom wojennym z obszaru całej Ukrainy, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim.

więcej

Solidarni z Ukrainą - koncert w TVP1

Solidarni z Ukrainą - koncert w TVP1

Telewizja Polska zorganizowała specjalny koncert w geście sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Transmisja odbyła się w niedzielę 27 lutego 2022 r. W trakcie koncertu Caritas Polska pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy" przeprowadził zbiórkę pieniędzy na ubrania i żywność dla ukraińskich ofiar zaatakowanych przez Rosję.

więcej

GRUBE RYBY RADIA KOLOR 2016

GRUBE RYBY RADIA KOLOR 2016

Plebiscyt Grube Ryby 2016 Radia Kolor 103 FM został rozstrzygnięty podczas uroczystej gali w podziemiach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Od 1998 roku docenia wyjątkowe osobowości, zjawiska i miejsca. W tym roku słuchacze Radia Kolor wskazali swoich faworytów, którzy: podbili listy przebojów, inspirowali ich w Internecie, wykazali się wielkim sercem i oczarowali podniebienie.

więcej

PREMIERA SINGLA SABINY GOLANOWSKIEJ "NOWY DZIEŃ"

PREMIERA SINGLA SABINY GOLANOWSKIEJ "NOWY DZIEŃ"

W jesienny wieczór w restauracji „Po prostu Zachęta” odbyła się premiera singla „Nowy Dzień”. Impreza miała charakter zamknięty. Główną atrakcją wieczoru był promocyjny koncert Acoustic. Artystka zachwycała zgromadzonych gości swoim repertuarem, który znalazł się na płycie „Sabina SAGO Acoustic”. Promowana płyta posiada13 utworów w klimacie unplugged/acoustic. Zaproszenie na premierę otrzymały między innymi takie gwiazdy jak: Anna Piszczałka, Leszek Stanek i inni.

więcej

Premiera spektaklu Złodziej w Teatrze Capitol

Premiera spektaklu Złodziej w Teatrze Capitol

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się uroczysta premiera spektaklu "Złodziej" autorstwa Erica Chappella, ikony angielskiego humoru. Spektakl to inteligentna fabuła, dużo humoru, błyskotliwe żarty, szybkie zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Po raz kolejny reżyserem spektaklu został Cezary Żak. Wcześniej na deskach Och-teatru wyreżyserował sztukę "Trzeba zabić starszą panią". W obsadzie spektaklu „Złodziej” zobaczyliśmy Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę, Rafała Królikowskiego, a także Leszka Lichotę. Na premierze pojawili się także: Julia Kamińska, Joanna i Maciej Damięccy, Edyta Olszówka, Kacper Kuszewski, Teresa Lipowska, Krystyna Sienkiewicz, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Elżbieta Romanowska i wiele innych. 

więcej

25 LAT RMF FM

25 LAT RMF FM

Warszawskie Radio Kolor obchodziło w tym roku 22-gie urodziny. Z tej wyjątkowej okazji wznowiono dawny plebiscyt – Grube Ryby, w którym słuchacze wskazali swoich faworytów, którzy podbili listy przebojów. Statuetki Grubych Ryb 2015 zostały wręczone w pięciu kategoriach – „Przebojowy Głos”, „Życie ze Smakiem”, „W Sieci”, „Największe Serce” oraz „Kobieta Koloru”. Laureaci zostali wskazani w drodze głosowania przez słuchaczy...

więcej

PREMIERA KSIĄŻKI HANNY BAKUŁY "IDIOTKA WRACA"

PREMIERA KSIĄŻKI HANNY BAKUŁY "IDIOTKA WRACA"

Hanna Bakuła oraz Dyrektor wydawnictwa Burda – Iga Rembiszewska zaprosiła dziennikarzy, gości i celebrytów na spotkanie towarzyszące premierze książki „Idiotka wraca”. Taki tytuł nosi kolejna książka napisana przez znaną wszystkim malarkę, pisarkę i autorkę wielu innych publikacji. Spotkanie miało miejsce w restauracji Kuźnia Kulturalna w Warszawie w Wilanowie. Wśród zaproszonych gości była między innymi Aleksandra Kwaśniewska.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone