Kultura - kino, teatr i muzyka

Ramówka Telewizji Polskiej Wiosna 2023

Ramówka Telewizji Polskiej Wiosna 2023

Nowa Ramówka Wiosna 2023 odbyła się tradycyjnie w gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17. Tradycją tego wydarzenia jest czerwony dywan, na którym nie zabrakło wielu gwiazd, które podziwiać można w filmach i programach telewizyjnych. Część ramówkową poprowadził Tomasz Kamel, który przedstawił nowości programowe. Wydarzenie wzbogacił występ młodej artystki Viki Gabor.

więcej

Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej

Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej

W niedzielę, 13 listopada 2022 r. Telewizja Polska zaprosiła widzów na wyjątkowe wydarzenie. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka urodzinowa „Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej". W Gali wzięli udział znakomici artyści i twórcy kultowych programów TVP. Podczas widowiska publiczność w Teatrze Wielkim i widzowie przed telewizorami odbyli sentymentalną podróż...

więcej

Konkurs NYX Hotels – ART LIVES HERE rozstrzygnięty!

Konkurs NYX Hotels – ART LIVES HERE rozstrzygnięty!

Za nami finałowa prezentacja prac powstałych podczas rezydencji artystycznych w ramach konkursu NYX Hotels – Art Lives Here. Zaproszeni na uroczystość goście mogli zobaczyć dzieła sztuki stworzone przez czterech artystów podczas ich 3-tygodniowego pobytu w hotelu. Jury jednogłośnie zadecydowało, że praca należąca do francuskiej artystki Laure Catugier będzie tą zwycięską i tym samym zostanie w NYX Hotel Warsaw na stałe.

więcej

French Touch po raz ósmy w Polsce!

French Touch po raz ósmy w Polsce!

Show artystyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd m.in. Garou, Suzane, Matta Pokory, Tre Voci, Jean-Michel Jarre, kabaretu Paradis Latin, domu mody On Aura Tout Vu, ogólnopolska akcja handlowa oraz kolejne wydanie magazynu La Belle Vie !. To najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji obchodów dni przyjaźni polsko-francuskiej. Już 27 października o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Gala w Teatrze Wielkim w Warszawie.

więcej

20-lecie Pytanie na śniadanie

20-lecie Pytanie na śniadanie

Letnia stolica Polski jest ostatnim przystankiem Wakacyjnej Trasy Dwójki, wieńczącym dwa miesiące muzycznej imprezy z TVP. W sobotni wieczór w sopockim amfiteatrze odbył się koncert jubileuszowy pod hasłem "20 lat Pytania na śniadanie". Na scenie sopockiego amfiteatru pojawiła się plejada polskich i zagranicznych gwiazd, a gospodarzami wieczoru byli prezenterzy najpopularniejszego, porannego pasma telewizyjnego.

więcej

Bądzmy razem - ramówkowe show TVP

Bądzmy razem - ramówkowe show TVP

W siedzibie TVP w Warszawie odbyła się konferencja, na której przedstawiono jesienną ofertę programową. Gospodarzem wieczoru był Rafał Brzozowski, a z gwiazdami w kulisach rozmawiali Małgorzata Tomaszewska, Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora. Na scenie muzycznej wystąpiła plejada polskich wokalistów a wśród nich byli: Sławomir i Kaira, Andrzej Rybiński, Maja Hyży, Chris Cugowski, Paula a także Canberry i Daria.

więcej

Teatr Capitol pomaga obywatelom Ukrainy!

Teatr Capitol pomaga obywatelom Ukrainy!

Cały zespół warszawskiego Teatru Capitol włącza się w działania na rzecz ukraińskich uchodźców wojennych pod hasłem „Serce dla Ukrainy". Z każdego sprzedanego biletu, przekaże 5 zł na działania Fundacji Dziedzictwo Kresowe, która od lat niesie pomoc i wsparcie ludziom żyjącym w tym regionie. Teraz skupia się przede wszystkim na pomocy uchodźcom wojennym z obszaru całej Ukrainy, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim.

więcej

Solidarni z Ukrainą - koncert w TVP1

Solidarni z Ukrainą - koncert w TVP1

Telewizja Polska zorganizowała specjalny koncert w geście sprzeciwu wobec zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Transmisja odbyła się w niedzielę 27 lutego 2022 r. W trakcie koncertu Caritas Polska pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy" przeprowadził zbiórkę pieniędzy na ubrania i żywność dla ukraińskich ofiar zaatakowanych przez Rosję.

więcej

Uroczysta Gala French Touch 2021

Uroczysta Gala French Touch 2021

Podczas gali French Touch 2021 widzowie w teatrze, i Ci oglądający transmisję na żywo w TVP2, uczestniczyli w niezwykłym polsko-francuskim wydarzeniu kulturalno-muzyczny. Na scenie pojawili się solo oraz w niecodziennych duetach Carla Bruni, Barbara Pravi, Imany, Kendji Girac, Cleo, Dawid Kwiatkowski, Rafał Brzozowski, Reni Jusis i Roksana Węgiel.

więcej

Startuje 7. edycja "French Touch 2021"

Startuje 7. edycja "French Touch 2021"

Startuje 7. edycja dni kultury francuskiej "French Touch 2021". W dniach 16-31 października apetyt na Francję rozbudzi specjalna akcja handlowa. Jak co roku do rąk czytelników trafi wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu La Belle Vie. Miłośnicy Francji będą mogli w kwietniu przyszłego roku zobaczyć również wystawę fotografii zatytułowaną „Portret kobiety" słynnego paryskiego studia Harcourt.

więcej

French Touch 2020

French Touch 2020

Głównym tematem tegorocznego show French Touch jest „Paris by Night", co oznacza, że każdy z widzów przeniesie się w niezwykłą podróż do Paryża, podczas której obejrzą prawdziwy spektakl muzyki, tańca i mody. W tym roku w teatrze usłyszymy grupę francuskich artystów w hołdzie legendarnej francuskiej parze - Michelowi Berger i France Gall. Przez 20 lat para tworzyła związek nie tylko na scenie, ale i w życiu prywatnym.

więcej

Wiosenna ramówka TVP 2020

Wiosenna ramówka TVP 2020

Ramówka TVP to znane wszystkim wielkie show przez duże „S", pełne emocji oraz prawdziwa rewia mody. Na wiosenną edycję przybyło mnóstwo gwiazd znanych z seriali, programów rozrywkowych i publicystycznych. Wśród nich byli: Maciej Kurzajewski, Norbi, Marcin Mroczek, Tomasz Kamel, Przemysław Babiarz i wiele innych. Urodą i wdziękiem zachwycały przykładowo: Aleksandra Szwed, Magdalena Ogórek, Marcelina Zawadzka, Michalina Sosna i Milena Sadowska.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone