Turystyka

Martyna Wojciechowska ma swoją lalkę Barbie

Martyna Wojciechowska ma swoją lalkę Barbie

Producenci lalki Barbie firma Matell stworzyla miniaturową wersję Martyny Wojciechowskiej. Obecnie jest to pierwsza w historii Polka, którą spotkało takie wyróżnienie. Uznali bowiem, że polska podróżniczka prowadzi wyjątkowe i niestandardowe życie, dlatego powinna inspirować dziewczynki na całym świecie. Lalka Barbie z podobizną Martyny ukazała się w serii lalek Shero. Jest to połączenie angielskich słów she i hero, czyli ona i bohater.

więcej

Inauguracja wystawy „Zwyczaje okresu Dodekameron, dwanaście Świętych Dni na Cyprze"

Inauguracja wystawy „Zwyczaje okresu Dodekameron, dwanaście Świętych Dni na Cyprze"

Inauguracja wystawy „Zwyczaje okresu Dodekameron, dwanaście Świętych Dni na Cyprze" odbyła się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zaproszeni goście mogli zobaczyć film przybliżający zwyczaje Cypru, posłuchać muzyki, spróbować wina i słodkości, a także kupić tradycyjne produkty z Cypru. Przed oficjalnym rozpoczęciem można było również poznać sposób przygotowania ciasta z którego piecze się słodki Chleb Chrystusowy (Christopsomo).

więcej

Prezentacja regionu włoskiego Emilia Romagna

Prezentacja regionu włoskiego Emilia Romagna

W warszawskim hotelu Polonia Palace odbyła się konferencja poświęcona włoskiemu regionowi Emilia Romagna. Na początku konferencji wystąpił Dyrektor Generalny Narodowego Biura Turystycznego Giovanni Bastianelli, który zaprezentował region Emilia Romagna i zachęcał do odwiedzenia Włoch. Z badań wynika, że 24 proc. osób nie będących europejczykami wybiera właśnie Włochy na miejsce do spędzania wakacji.

więcej

Prestige Spa Awards 2017

Prestige Spa Awards 2017

Na deskach Teatru Sabat po raz 11 wręczono nagrody Prestige Spa Awards dla najlepszych Hoteli SPA & Wellness i DAY SPA w Polsce. Wśród zaproszonych na galę gości znaleźli się między innymi: Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Małgorzata Potocka, Ryszard Rembiszewski i inni. Uroczystą galę poprowadził Cezary Pazura, który uświetnił ją swoim autorskim stand-upem. Jedną z atrakcji wieczoru był występ zespołu Sabat.

więcej

Premiera książki "Zanzibar - Wyspa Skarbów" B. Lewandowskiej-Kaftan

Premiera książki "Zanzibar - Wyspa Skarbów" B. Lewandowskiej-Kaftan

Uroczysta premiera książki Beaty Lewandowskiej-Kaftan "Zanzibar - wyspa skarbów. Opowieści ze świata Suahili" odbyła się 26 września 2017 r. w restauracji Kuźnia Kulturalna w Warszawie. Spotkanie z okazji premiery książki poprowadziła dziennikarka radiowa Aneta Małecka. Obecni na spotkaniu goście i dziennikarze mieli okazję do wysłuchania afrykańskich opowieści Beaty Lewandowskiej-Kaftan.

więcej

Prezentacja Dolomiti Stars na sezon Zima 2017/2018

Prezentacja Dolomiti Stars na sezon Zima 2017/2018

Dnia 30 maja 2017 r. w restauracji San Lorenzo w Warszawie odbyła się prezentacja włoskiej organizacji turystycznej Dolomiti Stars. Tym razem zaprezentowano nowości i ofertę na sezon zima 2017/2018. Specjalnie na ten wieczór do stolicy przybyli przedstawiciele ośrodków narciarskich Arabba-Marmolada, Falcade/San Pellegrini i Civetta oraz Fiorenza Manfroi zarządzająca Dolomiti Stars. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację ośrodków narciarskich...

więcej

PREMIERA KSIĄŻKI STEFENA MÖLLERA "VIVA WARSZAWA"

PREMIERA KSIĄŻKI STEFENA MÖLLERA "VIVA WARSZAWA"

Wydawnictwo Pascal i Ambasada Republiki Niemiec zaprosili wyjątkowych gości na spotkanie z nową publikacją. Mowa o książce pt: Viva Warszawa, którą napisał Stefen Möller. Samego autora nie trzeba nikomu przedstawiać. Sympatyczny aktor, pisarz i kabareciarz jest najbardziej znanym i lubianym Niemcem w Polsce. Polskiej publiczności kojarzy się szczególnie jako uczestnik programu „Europa da się lubić” i aktor w popularnym serialu „M jak miłość”.

więcej

25 urodziny hotelu Mariott w Warszawie

25 urodziny hotelu Mariott w Warszawie

Hotel Warsaw Marriott, luksusowy obiekt pięciogwiazdkowy położony w Warszawie obchodził swoje 25-lecie istnienia. Jak przystało na wielkie urodziny nie mogło zabraknąć uroczystej gali, upamiętniającej powstanie hotelu w 1989 roku. Uczestnicy gali witani byli z humorem przez artystów teatru Akt. Jeden z artystów przebrany za kucharza proponował gościom… pizzę mrożoną i whisky z colą z ciepłym lodem.

więcej

Wezyr Holiday Coral Travel Party 2014

Wezyr Holiday Coral Travel Party 2014

Dnia 30 listopada 2014 biuro podróży Wezyr Holidays Coral Travel zorganizowało wyjątkową imprezę która podsumowała zakończony sezon turystyczny i przedstawiła swoje plany na lato 2015. „Kochaj, podróżuj, oczaruj” to przewodnie hasło, pod którym odbyło się uroczyste otwarcie sezonu lato 2015. Należące do międzynarodowej grupy Oti Holding, polskie biuro podróży w baśniowym stylu zaprezentowało 25 miejsc wakacyjnych do których dolecieć można z 10 lotnisk w Polsce.

więcej

Premiera książki "Tybet. W drodze do Kumbum"

Premiera książki "Tybet. W drodze do Kumbum"

W słoneczny wiosenny dzień miała miejsce premiera książki Elżbiety Sęczykowskiej pt: „Tybet. W drodze do Kumbum”. Wśród zaproszonych gości i dziennikarzy pojawiła się także Grażyna Szapołowska oraz Ilona Felicjańska. Pięknie ilustrowana książka to relacja autorki z jej podróży do mistycznej Krainy Śniegu. Autorka osobiście miała okazję wziąć udział w ceremoniach zastrzeżonych wyłącznie dla mnichów lamajskich.

więcej

9. Edycja Konkursu Travelery

9. Edycja Konkursu Travelery

Główną nagrodę, Grand Prix otrzymał Aleksander Doba za wybitne osiągnięcie w dziedzinie eksploracji. Polski kajakarz jako pierwszy na świecie przepłynął Atlantyk z Afryki do Ameryki Południowej na wiosłach, bez zawijania do portów i bez pomocy z zewnątrz. Podróżnik ma na swoi koncie wiele samotnych kajakowych wypraw. Popłynął za koło podbiegunowe w Norwegii, opłynął dookoła Bajkał, przepłynął Ocean Atlantycki w jego najwęższym miejscu.

więcej

Spotkanie autorskie "Blondynka nad Gangesem"

Spotkanie autorskie "Blondynka nad Gangesem"

Spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską poświęcone książce „Blondynka nad Gangesem” odbyło się w Kinie Atlantic w Warszawie. Autorka spotkała się z gośćmi, dziennikarzami i swoimi fanami. Jedną z atrakcji spotkania był pokaz autorskich zdjęć z podróży Beaty Pawlikowskiej po Indiach. Sławnej w całej Polsce blondynki nie trzeba nikomu przedstawiać. Autorka od wielu lat podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone