«powrótItalia na talerzu, targach i w… Internecie

Kto nie jadł włoskiej pizzy, makaronu i nie pił włoskiego wina niech podniesie rękę! Oczywiście w każdym towarzystwie w górę wzniesie się cały las rąk, bo przecież Polacy uwielbiają włoskie jedzenie, włoskie plaże i w ogóle wszystko, co wiąże się z krajem leżącym na półwyspie Apenińskim. A Włosi? Czy lubią Polaków? Chyba też, niektórzy nawet osiedlili się nad Wisła i świetnie dają sobie radę z językiem polskim. Nic więc dziwnego, że prawie w każdym miasteczku, ba każdej wiosce, powstały mniej lub bardziej „włoskie" pizzerie, a w większych miastach restauracje specjalizują się w przyrządzaniu włoskich potraw. Trawestując znane powiedzenie o Polaku i Węgrze, można chyba powiedzieć, że "Polak, z Włochem... dwa bratanki"?

Włoskie instytucje kulturalne i turystyczne uznały jednak, że warto te polsko-włoskie związki jeszcze pogłębić. Stąd też inicjatywa Agenzia Nazionale Turismo, czyli Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej, która wraz z włoskimi organizacjami, na czele z Włoską Izbą Handlową, jako pierwsza w Polsce stworzyła stronę internetową dedykowaną w całości Italii. Na inauguracji portalu Kochamitalia.pl Stefano Zedde, odpowiedzialny za promocję ENIT w Polsce, mówił: -Ten portal jest dowodem na powrót do Polski Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej ENIT. Powrót w wielkim stylu, zwłaszcza, że zaledwie kilka miesięcy temu podjęliśmy na nowo akcję promocyjną nad Wisłą. Stefano Zedde był przekonany, że nowy portal będzie doskonałym instrumentem komunikacji nie tylko dotyczącym turystyki we Włoszech. – Za pośrednictwem portalu będziemy informowali na bieżąco o działalności wszystkich instytucji włoskich w Polsce. Ambasady Republiki Włoskiej i konsulatów, Włoskiej Izby Handlowej, Włoskiego Instytutu Handlu Zagranicznego, Instytutu Kultury Włoskiej, czego przykładem jest chociażby kalendarium imprez zamieszczony na naszym portalu.

Warto, więc jak najszybciej sprawdzić, co znajduje się na portalu Kochamitalia.pl, bo oprócz bieżących informacji znajdziecie tam niesamowite przepisy kulinarne, piękne zdjęcia włoskich cudów natury, informacje o modzie i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Znajdziecie tam państwo również dokładne informacje o udziale Włoch w zbliżających się (22-24 listopada) Targach Turystycznych w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki, a fani kuchni włoskiej mogą sprawdzić w portalu, co będzie się działo podczas Tygodnia Kuchni Włoskiej. Od 19 do 25 listopada w kilku miastach w Polsce będzie można skosztować, w wybranych restauracjach, najlepszych potraw włoskiej kuchni i nie będzie to tylko pizza.

tekst: Wojciech Potocki (Tygodnik 7 Dni)

zdjęcia: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone