«powrótHotel & Tourism Trends 2018

Laureaci konkursu Hotelarz Roku 2018Hotel Sofitel Victoria, Warszawa

Piąta edycja Hotel & Tourism Trends 2018 odbyła się w warszawskim hotelu Victoria. Spotkanie dla branży hotelarskiej uważane jest jako najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowej. W jednym miejscu spotykają się właściciele, zarządy spółek operatorskich, kadra zarządzająca hotelami, przedstawiciele firm deweloperskich i funduszy inwestycyjnych oraz czołowi dostawcy produktów i usług dla hotelarstwa i turystyki.

Podobnie jak rok temu, tak i w tej edycji konferencje podzielono na dwa dni. Podczas edycji 2018 w dyskusjach panelowych, debatach i warsztatach wzięli udział czołowi eksperci hotelowi z kraju i zagranicy, menedżerowie z wieloletnią, popartą sukcesami praktyką zawodową.

Pierwszego dnia swoje przemówienia wygłosili: Witold Bańka, minister sportu i turystyki, oraz Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP i wiceprezes Orbisu, oraz Thomas Emanuel, dyrektor ds. rozwoju biznesu w STR. Panele dyskusyjne poświęcone były takim tematom jak: perspektywy i wyzwania branży hotelowej w CEE; dzierżawa – gwarancja sukcesu czy źródło przyszłych problemów; rynek pracownika – jak utrzymać jakość hotelu przy tak trudnym rynku; pokój przyszłości – jak technologia może pomóc hotelarzom zdobyć przewagę nad konkurencją oraz najem krótkoterminowy – jak wpływa na współczesne hotelarstwo. Trzy sesje równoległe drugiego dnia Hotel Trends 2018 poświęcone były inwestycjom w hotelarstwie, marketingowi i nowoczesnym technologiom oraz regulacjom w dziedzinie usług.

Podczas konferencji Orbis uroczyście podpisał dwie umowy o zarządzanie hotelami: Mercure w Katowicach oraz kompleksem Mercure – ibis w Warszawie na Bielanach. Natomiast sieć Hilton ogłosiła oficjalnie plany otwarcia Hamptona by Hilton w Swarzędzu.

Pierwszy dzień konferencji zakończyła uroczysta gala, na której ogłoszono zwycięzców w konkursie Hotelarz Roku 2018. Obecnie jest to jedyny w polskiej branży konkurs, w którym nagradzani są hotelarze stojący za sukcesami swoich obiektów, a nie same hotele. W tym roku nagrody przyznano w sześciu kategoriach: hotelarza do 35. roku życia; revenue managera; dyrektora sprzedaży i marketingu oraz dyrektora generalnego hotelu sieciowego, a także niezależnego.

Laureatami konkursu Hotelarz Roku 2018 zostali:

• Hotelarz do 35. Roku Życia – Tomasz Schweda z Mercure Kraków Stare Miasto

• Revenue Manager – Katarzyna Majewska-Pelc ze Zdrojowa Invest oraz Krzysztof Bronk z Orbis S.A.

• Dyrektor Sprzedaży i/lub Marketingu – Agnieszka Gletkier z Hilton Worldwide Sales CEE

• Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego – Paweł Lewtak, Polonia Palace Hotel

• Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego – Sławomir Nowak, DoubleTree by Hilton Łódź.

Zwycięzcą w kategorii specjalnej Człowiek Roku 2018, został Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development oraz przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT.

(WW)

źródło: materiały prasowe, zdjęcia:  Piotr Gilarski

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone