DYPLOMACJA

Święta Narodowe Państw Obcych

Święta Narodowe Państw Obcych

Materiał zdjęciowy przedstawiający wybrane fotografie, które zostały wykonane w czasie uroczystośći z okazji Świąt Narodowych Państw Obcych w Warszawie. Serdeczne podziękowania za wszelkie zaproszenia bez których nie było by tego materiału.

 

więcej

Uroczystość z okazji 25-lecia Powstania Republiki Słowackiej

Uroczystość z okazji 25-lecia Powstania Republiki Słowackiej

W hotelu Regent w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Państwowego – Dnia Powstania Republiki Słowackiej i uczczenia 25-lecia jej istnienia. Na początku uroczystości goście wysłuchali hymnu Polski i Słowacji. Gospodarzem wydarzenia był J.E. Dušan Krištofik - Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce.

więcej

Święto Narodowe Austrii

Święto Narodowe Austrii

W hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Republiki Austrii. Na początku goście wysłuchali hymnu Polski, Unii Europejskiej i Austrii. Pan Ambasador J.E. Werner Almhofer przywitał wszystkich gości i wygłosił przemówienie. Podkreślił między innymi, że rok 2018 jest szczególny dla wielu państw Europy, z powodu licznych rocznic. Republika Austrii pamięta wiele momentów własnej historii...

więcej

Święto Narodowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Święto Narodowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Ambasada Emiratów Arabskich świętowała 47 rocznicę powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystkich gości przywitał J.E. Ambasador Yousif Eisa Hassan Al Sabri. Następnie goście wysłuchali hymnu Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rok 2018 został ogłoszony "Rokiem Zayeda'' dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Szejka Zayeda Ibn Sultana Al Nahyana - założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

więcej

Święto Narodowe Sri Lanki

Materiał zdjęciowy przedstawiający wybrane fotografie, które zostały wykonane w czasie uroczystośći Święta Narodowego Sri Lanki w 2019 r w hotelu Polonia Palace w Warszawie...

więcej

69 Rocznica Odzyskania Niepodległośći przez Sri Lanke

69 Rocznica Odzyskania Niepodległośći przez Sri Lanke

Uroczyste spotkanie związane z obchodami 69 Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Sri Lankę odbyło się w nowej siedzibie Ambasady przy ul. Chorągwi Pancernej w Warszawie. Honory gospodarza spotkania pełnił Ambasador J.E. Tissa Wijeratne, któremu towarzyszyła małżonka. Całą uroczystość zapoczątkowało wciągnięcie narodowej flagi Sri Lanki przez Ambasadora i współpracowników.

więcej

56 rocznica Święta Narodowego Kuwejtu

56 rocznica Święta Narodowego Kuwejtu

Ambasada Kuwejtu w Warszawie po raz kolejny zorganizowała uroczystość z okazji 56 rocznicy Święta Narodowego wraz z 26 rocznicą Dnia Niepodległości. Gospodarzem wieczoru był J.E. Abdullah Khalid Al-Askar, Ambasador Kuwejtu w Polsce. W celu uczczenia Święta Narodowego odegrano hymny państwowe oraz wygłoszono przemówienia okolicznościowe. Na uroczystości pojawili się wyjątkowi goście. Wśród nich ambasadorowie takich krajów jak: Katar, Maroko, Sri Lanka, Wenezuela i inni.

więcej

Święto Narodowe Meksyku

Święto Narodowe Meksyku

W warszawskiej restauracji Forteca ambasada Meksyku obchodziła 207 rocznicę rozpoczęcia walk o niepodległość. Przed 207 laty, o świcie, 16 września 1810 roku, w miejscowości Dolores, w stanie Guanajuato, ksiądz katolicki Migiel Hidalgo uderzył w dzwon katedry, żeby zwołać ludzi do buntu przeciwko rządom wicekrólestw.

więcej

Święto Narodowe Republiki Korei

Święto Narodowe Republiki Korei

W ambasadzie Republiki Korei odbyła się uroczystość Święta Narodowego. Gospodarzem tego wydarzenia był J.E. Choi Sung-Joo - ambasador Republiki Korei w Polsce. Na wstępie ambasador przywitał wicemarszałków sejmu i senatu, ministrów, parlamentarzystów, ambasadorów i pozostałych gości. Podziękował wszystkim za przybycie na przyjęcie wydawane z okazji Święta Narodowego i Święta Sił Zbrojnych Republiki Korei.

więcej

Święto Narodowe Afganistanu

Święto Narodowe Afganistanu

Ambasada Afganistanu w Polsce zorganizowała uroczyste spotkanie z okazji Święta Narodowego. Cała uroczystość odbyła się w hotelu Regent w Warszawie. Gospodarzem uroczystości był J.E. Gul Hussain Ahmadi - ambasador Afganistanu w Polsce, który dzień wcześniej miał zaszczyt złożyć moje Listy Uwierzytelniające dla J.E. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Po przywitaniu zagrano hymn Afganistanu i Polski, a także wygłoszono okolicznościowe przemówienie.

więcej

Święto Narodowe i pożegnanie ambasadora Hiszpanii

Święto Narodowe i pożegnanie ambasadora Hiszpanii

W siedzibie ambasady Hiszpanii odbyły się obchody Święta Narodowego tego kraju. Orkiestra Wojska Polskiego im. Józefa Wybickiego zagrała hymn Polski i Hiszpanii. Na początku przemówienia ambasador Hiszpanii Agustin Nunez Martin przywitał przybyłych gości, ministrów, senatorów, posłów i przedstawicieli władz. Pan ambasador podkreślił, że jest to dla niego szósty i zarazem ostatni rok obchodzenia Narodowego Święta Hiszpanii w Polsce i zakończenia jego misji dyplomatycznej.

więcej

Rocznica ustanowienia Republiki Azerbejdzanu

Rocznica ustanowienia Republiki Azerbejdzanu

Z okazji obchodów 98 rocznicy ustanowienia Republiki Azerbejdżanu w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość. J.E. Hasan Hasanov, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Azerbejdżanu oraz Pani Albeniz Hasanova mieli zaszczyt zaprosić gości na koncert z cyklu „1050 lat w muzyce" Lejli i Medżnun, czyli na pierwszą operę azerbejdżańską w formie muğamu.

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone