Turystyka

Hotel Investment Trends 2017

Hotel Investment Trends 2017

W hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji Hotel Investment Trends, spotkania dedykowanego przedsiębiorcom i instytucjom działającym lub planującym działalność w branży hotelarskiej. Całe wydarzenie można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to interesujące dyskusje specjalistów branży hotelarskiej i turystycznej. Część druga to uroczysta gala, na której wręczono nagrody w konkursie „Hotel z pomysłem 10-lecia".

więcej

Radisson Blu Resort, Świnoujście

Na mapie turystycznej woj. zachodnio-pomorskiego znalazł się Radisson Blu Resort, pierwszy hotel 5-gwiazdkowy w Świnoujściu. W obiekcie znajduje się 340 luksusowych pokoi z widokiem na morze, restauracje, bary, basen z iluzją nieskończoności, Aquapark z wieloma atrakcjami oraz największa sala konferencyjna na Wybrzeżu. Hotel wraz ze znajdującym się tuż obok aquaparkiem będzie największym centrum rozrywki i rekreacji na wyspie Uznam.

więcej

Workshop i prezentacja regionu Kerala

Workshop i prezentacja regionu Kerala

W restauracji Bombay Masala w Warszawie odbył się workshop połączony z prezentacją regionu Kerala wraz z degustacją narodowych potraw. W warsztatach udział wzięli reprezentanci branży hotelarskiej, ośrodki ajurwedy i touroperator. Krótko mówiąc do Polski przyjechało dziesięciu przedstawicieli branży turystycznej. Nie zabrakło też linii lotniczej Qatar Airways, którą reprezentował Grzegorz Karolewski – Dyrektor Handlowy na Polskę.

więcej

Prezentacja Dolomiti Stars na sezon Zima 2017/2018

Prezentacja Dolomiti Stars na sezon Zima 2017/2018

Dnia 30 maja 2017 r. w restauracji San Lorenzo w Warszawie odbyła się prezentacja włoskiej organizacji turystycznej Dolomiti Stars. Tym razem zaprezentowano nowości i ofertę na sezon zima 2017/2018. Specjalnie na ten wieczór do stolicy przybyli przedstawiciele ośrodków narciarskich Arabba-Marmolada, Falcade/San Pellegrini i Civetta oraz Fiorenza Manfroi zarządzająca Dolomiti Stars. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację ośrodków narciarskich...

więcej

Premiera książki "Zanzibar - Wyspa Skarbów" B. Lewandowskiej-Kaftan

Premiera książki "Zanzibar - Wyspa Skarbów" B. Lewandowskiej-Kaftan

Uroczysta premiera książki Beaty Lewandowskiej-Kaftan "Zanzibar - wyspa skarbów. Opowieści ze świata Suahili" odbyła się 26 września 2017 r. w restauracji Kuźnia Kulturalna w Warszawie. Spotkanie z okazji premiery książki poprowadziła dziennikarka radiowa Aneta Małecka. Obecni na spotkaniu goście i dziennikarze mieli okazję do wysłuchania afrykańskich opowieści Beaty Lewandowskiej-Kaftan.

więcej

Prestige Spa Awards 2017

Prestige Spa Awards 2017

Na deskach Teatru Sabat po raz 11 wręczono nagrody Prestige Spa Awards dla najlepszych Hoteli SPA & Wellness i DAY SPA w Polsce. Wśród zaproszonych na galę gości znaleźli się między innymi: Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Małgorzata Potocka, Ryszard Rembiszewski i inni. Uroczystą galę poprowadził Cezary Pazura, który uświetnił ją swoim autorskim stand-upem. Jedną z atrakcji wieczoru był występ zespołu Sabat.

więcej

Prezentacja regionu włoskiego Emilia Romagna

Prezentacja regionu włoskiego Emilia Romagna

W warszawskim hotelu Polonia Palace odbyła się konferencja poświęcona włoskiemu regionowi Emilia Romagna. Na początku konferencji wystąpił Dyrektor Generalny Narodowego Biura Turystycznego Giovanni Bastianelli, który zaprezentował region Emilia Romagna i zachęcał do odwiedzenia Włoch. Z badań wynika, że 24 proc. osób nie będących europejczykami wybiera właśnie Włochy na miejsce do spędzania wakacji.

więcej

Inauguracja wystawy „Zwyczaje okresu Dodekameron, dwanaście Świętych Dni na Cyprze"

Inauguracja wystawy „Zwyczaje okresu Dodekameron, dwanaście Świętych Dni na Cyprze"

Inauguracja wystawy „Zwyczaje okresu Dodekameron, dwanaście Świętych Dni na Cyprze" odbyła się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Zaproszeni goście mogli zobaczyć film przybliżający zwyczaje Cypru, posłuchać muzyki, spróbować wina i słodkości, a także kupić tradycyjne produkty z Cypru. Przed oficjalnym rozpoczęciem można było również poznać sposób przygotowania ciasta z którego piecze się słodki Chleb Chrystusowy (Christopsomo).

więcej

Martyna Wojciechowska ma swoją lalkę Barbie

Martyna Wojciechowska ma swoją lalkę Barbie

Producenci lalki Barbie firma Matell stworzyla miniaturową wersję Martyny Wojciechowskiej. Obecnie jest to pierwsza w historii Polka, którą spotkało takie wyróżnienie. Uznali bowiem, że polska podróżniczka prowadzi wyjątkowe i niestandardowe życie, dlatego powinna inspirować dziewczynki na całym świecie. Lalka Barbie z podobizną Martyny ukazała się w serii lalek Shero. Jest to połączenie angielskich słów she i hero, czyli ona i bohater.

więcej

Hotelarz Roku 2017

Hotelarz Roku 2017

Podczas uroczystej gali w hotelu Sofitel Warszawa Victoria, zostali ogłoszeni zwycięzcy w konkursie Hotelarz Roku 2017. Do tegorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego konkursu branżowego promującego wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej, zgłoszono blisko 70 kandydatów. Składająca się z blisko 30 ekspertów kapituła wyłoniła laureatów w ramach 5 kategorii konkursowych oraz jednej kategorii specjalnej.

więcej

Gala Konkursu Perfect SPA Awards 2017

Gala Konkursu Perfect SPA Awards 2017

Gala finałowa konkursu Perfect SPA 2017 odbyła się w warszawskim hotelu Belotto. Uroczystą galę poprowadziła Beata Sadowska i Conrado Moreno. Gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska, która zaśpiewała swoje największe przeboje. Wśród zaproszonych gości pojawiły się gwiazdy, które wręczały statuetki nagrodzonym hotelom i SPA. Na scenie pojawiła się między innymi: Anna Wendzikowska, Edyta Herbuś, Beata Chmielowska-Olech, Paulina Holtz i inni.

więcej

Hotel & Tourism Trends 2017

Hotel & Tourism Trends 2017

W ramach dwudniowej konferencji odbyło się 14 paneli dyskusyjnych i sesji tematycznych z udziałem czołowych przedstawicieli branży hotelarskiej oraz ekspertów z Polski i zagranicy. Poświęcone były Polsce jako najgorętszemu inwestycyjnie rynkowi w Europie Środkowo-Wschodniej, soft-brandom hotelowym, hotelom luksusowym i resortowym, hotelowej gastronomii, bezpieczeństwu w hotelach, w tym nowym regulacjom dotyczącym ochrony danych osobowych...

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone