Przegląd rynku

Nowe pomysły na koktaile warzywne

Nowe pomysły na koktaile warzywne

Pólki sklepowe i targowiska wypełniły się całą mocą pięknych, kolorowych, sezonowych polskich warzyw. Poniżej przedstawiamy kilka prostych pomysłów na szybkie, pyszne i naładowane witaminami posiłki do szkoły lub pracy. Ich składniki to samo zdrowie. Czy pamiętacie, że według rekomendacji WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) trzeba jeść minimum 400 gramów warzyw dziennie?

więcej

Ser pleśniowy President

Ser pleśniowy President

Rynek serów pleśniowych jest jedną z najdynamiczniej rosnących kategorii produktów spożywczych. Polacy coraz chętniej sięgają po sery pleśniowe. Dzięki programom kulinarnym szukają nowych smaków oraz inspiracji. Sery nie tylko pojawiają się na kanapkach czy desce, ale coraz częściej stają się składnikiem sałatek i dań na ciepło. Produkty Président od lat towarzyszą Polakom od śniadania po kolację.

więcej

Kalendarz sezonowy polskich warzyw

Kalendarz sezonowy polskich warzyw

Koncepcja jedzenia zgodnego z sezonowym kalendarzem jest znana ludziom od zawsze. Niegdyś naturalne było, że żywienie opierało się na produktach, które spożywa się w ich naturalnym okresie występowania. Wraz z rozwojem transportu i nowoczesnych technologii konsumenci mają większy wybór. Warzywa i owoce są najlepszym przykładem produktów, które możemy wybierać kierując się kalendarzem sezonowym.

więcej

Polskie mięso w liczbach (stan 2018 r.)

Polskie mięso w liczbach (stan 2018 r.)

Statystyczny Polak w 2018 roku zjadł około 27 kg drobiu i 40 kg wieprzowiny. Polski drób jest hitem eksportowym, a Polacy należą do największych smakoszy drobiu w całej UE. W polskich gospodarstwach domowych wieprzowina niezmiennie stanowi podstawowy gatunek mięsa. Z badań analizujących dietę Polaków na podstawie wydatków wynika, że aż: 18% białka, 9% żelaza, 16% witaminy B1 i 13% witaminy B2, jakie spożywamy w codziennej diecie, pochodzi z wieprzowiny...

więcej

Mini Kiwi

Mini Kiwi

MiniKiwi to owoce mało znanego u nas pnącza Aktinidia, które pochodzi z Dalekiego Wschodu, Chin, Korei i Japonii. W Polsce MiniKiwi wyhodowali i wprowadzili do szerszej produkcji naukowcy z SGGW. Owoce są wielkości dużych winogron i pokryte są w przeciwieństwie do kiwi delikatną jadalną skórką. Zależności od odmiany mogą być okrągłe lub wydłużone. Skórka też ma różne barwy. Może być zielona, zielono-czerwona, lub całkowicie czerwona.

więcej

Fakty i mity na temat drobiu i wieprzowiny

Fakty i mity na temat drobiu i wieprzowiny

Na temat mięsa drobiowegi i wieprzowego krąży wiele mitów. Jaka jest prawda o tych gatunkach mięs? Czy wieprzowina zawiera dużo cholesterolu? Czy drób z chowu ekologicznego ma więcej białka? Czy rosół jest dobry na wszystko? Czy żelazo znajdujące się w szpinaku jest lepiej przyswajalne niż te z wieprzowiny? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w materiale opracowanym przez biuro kampanii informacyjnej "Marka Polskie Mięso. Polska Smakuje".

więcej

Wyjątkowe kawy, stworzone dla prawdziwych koneserów

Wyjątkowe kawy, stworzone dla prawdziwych koneserów

Kawa to napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca, zwykle podawana na gorąco. Pochodzi z Etiopii, w Europie pojawiła się około XVI wieku. Jedna z najpopularniejszych używek na świecie i główne źródło kofeiny.

 

więcej

Co wy wiecie o polskim winie?

Co wy wiecie o polskim winie?

Co wy wiecie o polskich winach z... Roztocza? Większość odpowie - nic. Niektórzy dodadzą, że polskie trunki to przecież nic dobrego. A, taki „Czar Teściowej" czy „Krzepki Jan" to wręcz trucizna, którą piją w bramach bardzo „spragnieni". Okazuje się jednak, że dzięki grupie Ambra, polskiemu dystrybutorowi win i producentowi cydru, na nasze stoły trafią wysokiej klasy wina owocowe z... Roztocza.

więcej

Emilia Romagna prawdziwy raj dla miłośników jedzenia

Emilia Romagna prawdziwy raj dla miłośników jedzenia

Emilia-Romagna jest prawdziwym rajem dla miłośników jedzenia. W regionie tym oferowane są prawdziwe sery, mięsa, makarony, wina i inne produkty reprezentujące włoską tradycję kulinarną. Turyści przebywający w tym regionie powinni wybrać się w podróż Via Emilia, aby spróbować różnorodnych przysmaków i odwiedzić wiele, malowniczych miejsc.

więcej

Winiarnia Zamojska

Winiarnia Zamojska

Materiał przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Jeżeli nie masz ukończone 18 lat naciśnij przycisk "NIE".

NIE

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone