«powrótPremiera książki Leny Katlik pt: Eldorado

lena katlik, eldoradoDnia 20 stycznia 2022 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się uroczysta premiera książki Leny Katlik pt.: Eldorado. Autorka napisała kontrowersyjną powieść ujawniającą mroczną stronę piłki nożnej w Polsce. „Dziewięćdziesiąt procent zawartości tej książki to fakty, pozostałe dziesięć jest fikcją. To powieść o młodej, ambitnej matce, której syn marzy by zostać piłkarzem. Niestety w naszym kraju piłka nożna nie jest na takim poziomie jak chociażby w Holandii, Niemczech czy Hiszpanii. PZPN dopuszcza do pracy z dziećmi ludzi, którzy w ogóle nie powinni zajmować się trenowaniem młodych zawodników" – powiedziała Lena Katlik.

Zobacz także: Eldorado, czyli grzechy polskiego światka piłkarskiego

Spotkanie z udziałem mediów poprowadził dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Z kolei fragmenty książki przeczytała Sylwia Gliwa, aktorka filmowa i teatralna. „Ta książka jest granatem rzuconym w sytuacje jakie dzieją się w świecie polskiego footballu. W „Eldorado" poznajemy historię Moniki i jej syna, chłopca, który marzy o karierze piłkarza. Jestem matką, dlatego wiem, co czuje bohaterka. Sama staję na głowie starając się pomóc spełnić marzenia mojego dziecka. Uważam, że postawa trenerów cytowanych w tej książce, to jak potraktowali bohaterkę, ich zachowanie było okrutne" – powiedziała Sylwa Gliwa.

Jednym z uczestników wydarzenia był aktor Sebastian Fabijański, który przedstawił swoje plany reżyserskie dotyczące filmu powstającego na podstawie książki. Specjalnie na to spotkanie przyleciał z Holandii Kris Florek, Polak który na co dzień bardzo dobrze zna realia piłki nożnej. Wśród zaproszonych gości pojawili się także: Rafał Grabias, Sylwia Nowak, Jan Pyrek, Dorota i Monika Szczepańskie z trio Hermenaz, Jagoda Czarnowska (modelka z okładki książki) oraz organizator spotkania Aldona Wleklak (Dobre Media PR).

(WW)

zdjęcia: materiały prasowe Dobre Media PR

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone