«powrótZabiegi gabinetowe i profesjonalna kosmetyka domowa

Tandem idealny dla pięknej skóry

Profesjonalna, zaufana kosmetyczka to ktoś, w czyje ręce oddajemy swoją cerę i zdrowy, młody wygląd. Ona wie najlepiej, jaki zabieg najefektywniej podkreśli walory skóry... i zniweluje jej niedoskonałości. To skarb. Z orężem w postaci wysokiej jakości kosmetyków profesjonalnych, może zdziałać cuda. Cuda są tylko na chwilę? Nic z tych rzeczy. Profesjonalna kosmetyka domowa to sposób na przedłużenie działania zabiegów – i temat bardzo na czasie!

Peelingi chemiczne, mezoterapia i inne zabiegi kosmetologiczne – mamy ich do wyboru bardzo wiele. Tak wiele, że dobry doradca jest konieczny, by wybrać to, co jest najlepsze dla naszej skóry.

Profesjonalna wiedza i badanie potrzeb skóry

Dzięki internetowi i social mediom wiemy coraz więcej na temat kosmetyki profesjonalnej. Mamy świadomość, jakie możliwości istnieją, poznajemy nowości. Koniecznie jednak należy pamiętać, że dla optymalnego (i zdrowego!) wyboru procedur, jakie wykonamy u kosmetyczki – podstawą jest... jej profesjonalna wiedza i badanie naszego typu cery. I tu mamy krok A. Kosmetyczka czy kosmetolożka w mgnieniu oka rozpozna potrzeby naszej skóry i wykona odpowiedni zabieg. Czy zatem po naszej stronie nie pozostają już żadne działania? Nic bardziej mylnego! Słowo-klucz to profesjonalna kosmetyka domowa. Czyli krok B.

Profesjonalna domowa pielęgnacja

Co kryje się pod hasłem profesjonalna kosmetyka domowa? Oznacza ona wzmacnianie, przedłużanie efektywności zabiegu gabinetowego przy pomocy kosmetyków przeznaczonych do użytku domowego. Ale uwaga! To ważne, by nie mylić kosmetyków do użytku gabinetowego z tymi do użytku w domu. Tych pierwszych nie możemy używać samodzielnie. Ale jeśli pokochamy jakąś linię produktów, nic straconego! Producenci kosmetyków gabinetowych proponują także produkty, których możemy używać w domu, żeby wzmocnić lub przedłużyć pozytywne działanie zabiegu. Takie kosmetyki często możemy kupić w gabinetach i klinikach kosmetycznych oraz na stronach internetowych profesjonalnych gabinetów.

Żelazną zasadą kosmetyki i kosmetologii jest konsekwencja. Dlatego nie może być lepszego połączenia niż profesjonalny zabieg gabinetowy wzmocniony codziennym działaniem przy użyciu kremu czy toniku – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission®. – Idealnym przykładem jest najnowsza propozycja marki Peel Mission®, #interfuse, która opiera się na nowoczesnym podejściu do zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej. Integralny profesjonalny system zabiegowy tworzą cztery produkty: VECTOR PRE-PEEL MASK, peeling odmładzający AGE REBOOT, peeling rozjaśniający MELASMA & PIH oraz REPARATIVE MASK, natomiast kontynuację w pielęgnacji domowej zapewniają Lotion i Krem – dodaje.

Eksperci podkreślają, że formuła peelingów #interfuse została opracowana tak, by precyzyjnie trafiały w miejsce problemu w skórze, jednocześnie nie podrażniając jej.

Regeneracja na kilku poziomach jednocześnie

Jak wskazuje Agnieszka Kowalska, #interfuse to monokwasy do mezoterapii mikroigłowej, które stanowią multimodalną terapię problemów skóry. Co to oznacza? Mówiąc wprost – nowoczesny system wprowadzania substancji w głąb skóry, dzięki któremu regeneruje się ona na kilku poziomach równocześnie. Eksperci nazywają to wielowymiarową biorekonstrukcją poprzez nanotechnologię oraz mikrokanały jonowe. Brzmi jak rodem z NASA? Efektywność opiera się na wieloletnim doświadczeniu ekspertów Peel Mission®. A zatem – nauka, wiedza i myśl technologiczna w służbie pięknej cery.

A po zabiegu?

Jak podkreśla większość kosmetyczek i kosmetolożek, kluczem do sukcesu (a zatem do przedłużenia efektów wartościowego zabiegu) jest konsekwencja w działaniu. Co to oznacza? Po pierwsze, należy regularnie dokładnie oczyszczać i pielęgnować skórę – codziennie, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Po drugie, idealnie, jeśli do codziennej pielęgnacji możemy wykorzystywać produkty kompatybilne w działaniu z liniami kosmetycznymi, których używamy w gabinecie. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób maksymalizujemy dobroczynne działanie zabiegu.

Kluczowe jest to, byśmy zaufały ekspertom i oddały się w ręce profesjonalistów, jeśli chodzi o dobór odpowiednich linii produktów i ich właściwości. Nie znaczy to jednak, że osobiście nie możemy zrobić nic więcej! Dbajmy o codzienną pielęgnację uzupełniającą zabiegi. Skóra odwdzięczy nam się szybciej, niż myślimy – powiedziała Agnieszka Kowalska.

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone