«powrótWorld Food Warsaw 2016

Hotel Sheraton, Warszawa

W warszawskim Centrum Expo XXI odbyła się III edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów. W uroczystości otwarcia udział wzięli: wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski, poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski oraz dyrektor targów Agnieszka Szpanerska.

World Food Warsaw to międzynarodowa wystawa biznesu spożywczego. Na targach spotkali się producenci i dystrybutorzy żywności, napojów, alkoholi, dodatków do żywności oraz technologii. W wystawie uczestniczyli reprezentacji sektora spożywczego – firm, instytucji i organizacji branżowych. Gośćmi honorowymi byli reprezentanci Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego. Wśród odwiedzających była minister pracy i polityki społecznej - Anna Kalata.

W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 250 firm z 25 krajów świata. Nasi dziennikarze zwrócili szczególną uwagę na polskie produkty ich producentów oraz dystrybutorów. Wśród nich znalazła się firma: Bizona, Regency Teas, SemCo SGHiP, Transrol oraz Wytwórnia Makaronów „Wielickich" J.G. Majka.

Firma Regency Teas specjalizuje się w pakowaniu herbat marki „Hyleys". Herbata pochodzi z najwyższej jakości krzewów odpowiednio dobranych, uprawianych z wieloletnią tradycją, rosnących na Sri Lance i w Chinach. Gama ofert jest różnorodna i zawiera herbaty czarne, zielone oraz specjalne mieszanki z dodatkiem ziół, owoców i przeróżnych aromatów. Dużą ofertą są herbaty funkcyjne np.: na odchudzanie czy zmęczenie. Herbaty firmy Regency Teas mają wyjątkowy aromat i znakomite właściwości smakowe. Herbaty te są eksportowane do 25 krajów na świecie, a największym odbiorcą jest Rosja i kraje Europy Wschodniej. Ostatnio herbaty „Hyleys" zostały wprowadzone na rynek amerykański i do Kanady, gdzie też cieszyły się dużym uznaniem.

Zobacz także: www.hyleys-tea.pl

SemCo SGHiP to polska firma z długoletnią rodzinną tradycją z siedzibą w Szamotułach. Firma specjalizuje się w uprawie roślin zielarskich, cebul kwiatowych, nasion roślin oleistych i miłorzębu dwuklapowego. Plantacje tych roślin są monitorowane w ciągu całego okresu wegetacji. Produkty z tych plantacji są badane przez specjalistyczne laboratorium i potem przetwarzane we własnym zakładzie produkcyjnym. Firma bazuje na produkcji olejów zawierających NNKT z następujących roślin: wiesiołka, ogórecznika, zarodów pszenicy, pestek czarnej porzeczki, lnu, konopi i ostropestu. Znaczną część działalności firmy zajmuje międzynarodowy handel nasionami roślin oleistych i olejami zawierającymi nienasycone kwasy tłuszczowe. Firma jest członkiem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Zobacz także: www.semco.pl

Wytwórnia Makaronów „Wielickich" J.G. Majka powstała w Wieliczce w 1996 roku. Początkowo makarony były produkowane w niewielkiej ilości w domu państwa Majków, ale z biegiem lat, wykorzystując braki na rynku, stopniowo zwiększano liczbę załogi, dopracowano i unowocześniono technologie suszenia i przeniesiono produkcję do nowego obiektu. Firma dba szczególnie o dobór produktów najwyższej jakości i odpowiednio długi proces produkcji. Używa się naturalnych składników: jajek, mąki pszennej, mąki z pełnego ziarna. Nie używa się produktów przetwarzanych genetycznie. Makarony tej firmy zdobyły wielkie uznanie wśród konsumentów, były też nagradzane. Firma posiada m.in. tytuły "Polski Producent Żywności", „Najlepsze w Polsce" i „Top Produkt".

Zobacz także: www.makaron-wielicki.com.pl

Firma Biozona specjalizuje się w imporcie i dystrybucji zdrowych przekąsek i słodyczy. Oferta firmy jest skierowana do wszystkich konsumentów, którzy szukają zdrowych zamienników dla zwyczajnych przekąsek i słodyczy i nie szukają w nich pustych kalorii ale też dodatkowych wartości odżywczych. W swoich produktach opartych na naturalnych recepturach Bizona ogranicza cukier, eliminuje gluten i laktozę, podnosi zawartość białka, eliminuje olej palmowy na rzecz tłuszczy roślinnych, używa pełnoziarnistej mąki. Do szerokiego asortymentu produktów należą m.in: słodycze i dżemy słodzone maltitolem i ekstraktem ze stewii oraz słodycze i przekąski proteinowe. Firma posiada aktualny certyfikat zgodności z wymogami produkcji ekologicznej.

Zobacz także: www.biozona.pl

Transrol jest firmą produkującą przetwory marki Ogródek Dziadunia. Firma istnieje od 1991 roku w malowniczej miejscowości Wąsosz Dolny. Wszystkie swoje produkty opiera na recepturach naszych babć i dziadków, korzystając z naturalnych produktów od sprawdzonych dostawców. W swoich przetworach badanych w niezależnych laboratoriach nie używa konserwantów, barwników, wypełniaczy, aromatów. W szerokiej ofercie znajdują się: warzywa konserwowe i kiszone, wieloskładnikowe sałatki, chrzany, musztardy, koncentraty, soki, przetwory owocowe i naturalny ocet. Firma produkuje też konfitury z płatków róż: „Różana mgiełka" i „Różana rozkosz". Wyroby i produkty zostały nagrodzone licznymi certyfikatami i wyróżnieniami.

Zobacz także: www.ogrodekdziadunia.pl

(DD)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone