«powrótWF na chacie

wf_na_chacieBrak aktywności fizycznej, uzależnienie od smartfona czy niezdrowe odżywianie – to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się nie tylko dorośli, lecz także dzieci i młodzież. Dzisiaj, w dobie pandemii, jeszcze bardziej odczuwamy konsekwencje zamknięcia w domach, które odzwyczaiło nas od aktywności fizycznej. Na ratunek kondycji najmłodszych rusza program „WF na chacie", a wśród jego ambasadorów znalazły się dobrze znane postaci z polskiego świata sportu.

Do aktywności fizycznej poprzez promowanie swojej dyscypliny zachęcać będzie sześciu ambasadorów. Są wśród nich: reprezentant Polski w koszykówce Łukasz Koszarek, 6-krotny medalista mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich w zapasach – Andrzej Supron, Marcin Urbaś – jeden z najlepszych polskich lekkoatletów, Sebastian Mila – były reprezentant Polski w piłce nożnej, Witold Roman – były siatkarz oraz menedżer reprezentacji Polski, a także Wojciech Makowski – pływak, wicemistrz Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Jainero 2016.

„WF na chacie" to ogólnopolska kampania społeczna, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sport dla Wszystkich". Kampania została zaprojektowana przez fundację Altera Vita, aby wspierać i rozwijać aktywność dzieci i młodzieży, a głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca, dzięki któremu każdy będzie mógł odnaleźć w sobie pasję do sportu. „WF na Chacie" ma pokazać szeroki wachlarz możliwości, jaką daje aktywność fizyczna. Program pod hasłem „Baw się po swojemu!" już teraz zachęca najmłodszych do odnalezienia własnej sportowej drogi.

Fundacja Altera Vita pod hasłem „Baw się po swojemu!" już od 1 października zachęca najmłodszych do odnalezienia własnej sportowej drogi. Przez kolejne miesiące za pośrednictwem strony internetowej www.wfnachacie.pl oraz kanałów w mediach społecznościowych będziemy mieli okazję poznać historie ambasadorów programu oraz tajniki uprawianych przez nich sportów. Co dwa tygodnie poznamy każdą z kolejnych sześciu dyscyplin. Za pośrednictwem filmów wideo znani sportowcy opowiedzą interesujące anegdoty ze świata sportu oraz przedstawią zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe, jak i dedykowane uprawianej przez nich dyscyplinie. Dołączając do programu, już dziś wraz z Marcinem Urbasiem poznać możemy „królową sportu", a niebawem do zabawy dołączą kolejni ambasadorzy.

Który ze sportowców łączy uprawianie sportu z karierą muzyczną? Ile trwała najdłuższa walka w historii zapasów? Kto jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii nowożytnych igrzysk olimpijskich? Wszystkie ciekawostki oraz mnóstwo merytorycznej wiedzy znajdziecie dołączając wraz z najmłodszymi do programu „WF na Chacie".

źródło: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone