«powrótTrzy wyzwania dla skóry wokół oczu

Profesjonalna kosmetyka w domowych warunkach

Oczy są zwierciadłem duszy... a skóra wokół nich – odzwierciedleniem kondycji całego organizmu. Na delikatnej, wrażliwej skórze okolic oczu klarownie malują się: nasze aktualne samopoczucie, stan zdrowia i wiek. Jednym z kluczowych filarów codziennej, profesjonalnej pielęgnacji domowej jest dbałość o ten obszar. Na co zwracać uwagę, by odżywić skórę i skutecznie zapobiegać jej starzeniu? Podstawą jest wyjście naprzeciw trzem wyzwaniom. Kosmetolog radzi.

Skóra wokół oczu jest niemal ośmiokrotnie cieńsza niż w innych obszarach ciała. Oznacza to, że jest również znacznie delikatniejsza i bardziej podatna na podrażnienia, utratę wody i naturalne procesy starzenia. Rodzi to szczególne wyzwania, jeśli chodzi o jej pielęgnację – tę gabinetową i tę domową. Eksperci wskazują na trzy bazowe obszary, których eliminacja stanowi o sukcesie zabiegów. Jakie? Opuchnięcie, starzenie i podrażnienia.

Trzy kluczowe wyzwania
– Skóra okolic oczu to obszar wymagający specjalnej, delikatnej, ale bardzo skutecznej opieki – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission®. – Kluczowe problemy skóry wokół oczu dotyczą każdej z nas. Młodsze pacjentki często zmagają się z przesuszeniem lub alergiami, które koncentrują się okolicy powiek. Starsze – walczą z zaburzeniami limfatycznymi prowadzącymi do opuchnięć i powstawania cieni pod oczami, a także z efektami starzenia, a zatem – utratą elastyczności skóry, a w końcu z tzw. „kurzymi łapkami". Kluczowe dla odpowiedniego wyboru produktów oraz sposobu postępowania jest perfekcyjne zdiagnozowanie indywidualnych potrzeb skóry. Pomoże nam w tym kosmetyczka lub kosmetolożka, które po wnikliwej analizie podczas dermokonsultacji wskażą odpowiednie dla nas zabiegi i sposób profesjonalnej pielęgnacji w domu – dodaje.

Bez cieni i opuchnięć
Jak zlikwidować pojawiające się często zacienienia i opuchnięcia? Czy to możliwe? Jak najbardziej! Priorytetem dla kobiet zmagających się z opuchniętymi powiekami jest przywrócenie równowagi w układzie limfatycznym. To właśnie zaburzenia w tym obszarze mogą powodować powstawanie opuchlizny oraz nieładnych cieni w okolicach oczu. Jak wskazują eksperci, w tym przypadku warto postawić na ekstrakty roślinne – m.in. z malwy, arniki i kasztanowca. Substancje w nich zawarte skutecznie redukują zastoje limfatyczne. – Doskonałe działanie niwelujące szary odcień cery ma także ekstrakt z albicji jedwabistej, zawartej w Peel Mission® Double-Action Eye Gel. Substancja zmniejsza złogi glikotoksyn oraz lipofuscyny, pigmentu odpowiedzialnego za „cienie pod oczami" – mówi Agnieszka Kowalska.

Opóźniaj efekty starzenia
„Jakie zmarszczki najbardziej chciałabyś zlikwidować?" Większość z nas bez wahania wymieni tzw. „kurze łapki", czyli zmarszczki mimiczne właśnie wokół oczu. Możemy je polubić (w końcu to zmarszczki powstałe w wyniku uśmiechu)... albo spowalniać ich powstawanie i skutecznie spłycać je – poprzez odpowiednie działania pielęgnacyjne. Pomoże nam w tym np. kwas glicyryzynowy hamujący wydzielanie hialuronidazy, enzymu rozkładającego naturalny kwas hialuronowy w skórze. – Kwas hialuronowy należy do związków o nazwie glikozaminoglikany, czyli do polisacharydów. To naturalny biopolimer występujący u człowieka. To on odpowiada za sprężystość, elastyczność i wilgotność skóry. Jest jednym z jej podstawowych budulców. Dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu kwasu hialuronowego. Efektywnie w tym zakresie działa kwas glicyryzynowy zawarty w Peel Mission® Lift Peel Eye Cream – mówi Agnieszka Kowalska.

Efektywnie i ostrożnie
Jak podkreślają eksperci, delikatna, cienka skóra wokół oczu jest ekstremalnie podatna na podrażnienia i uczulenia. Dlatego tak ważny jest nie tylko dobór preparatów o odpowiednim stężeniu i składzie, ale również właściwe postępowanie z tym obszarem podczas codziennej, domowej pielęgnacji. O czym pamiętać? Po pierwsze, podczas kąpieli unikajmy bardzo gorącej lub bardzo zimnej wody. Szczególnie ta pierwsza może podrażnić skórę w newralgicznych okolicach. Po drugie, unikajmy mocnego wycierania twarzy po kąpieli – osuszajmy ją, delikatnie dotykając ręcznikiem. Po trzecie, bardzo uważnie obserwujmy reakcje naszej cery na poszczególne działania, jakie wykonujemy i preparaty, które nakładamy. Bardzo reaktywna skóra okolic oczu natychmiast „da nam sygnał", co jej nie służy. I odwrotnie – także bardzo szybko nagrodzi nas za odpowiednią pielęgnację zdrowym wyglądem i spłyceniem zmarszczek mimicznych!

Produkty pielęgnujące skórę wokół oczu - Peel Mission®

Peel Mission® Double-Action Eye Gel

• Lekki, odświeżający żel do codziennej pielęgnacji okolic oczu o podwójnym działaniu: niwelującym problem opuchnięć oraz wygładzającym zmarszczki.
• Rekomendowany dla osób z cieniami pod oczami.
• Doskonale się wchłania, przynosząc ukojenie i wywołując uczucie komfortu.
• Kluczowym składnikiem preparatu jest kompleks ekstraktów roślinnych (z arniki, malwy i kasztanowca), który ma silne działanie redukujące zastoje limfatyczne, przyczyniając się do zniwelowania opuchnięć i cieni pod oczami.
• Ekstrakt z albicji jedwabistej zmniejsza złogi glikotoksyn oraz lipofuscyny, pigmentu odpowiedzialnego za szary odcień cery.
• Żel delikatnie rozświetla skórę, dając efekt wypoczętych okolic oczu.

Pojemność: 15 ml, cena: 115 zł

Peel Mission® Lift Peel Eye Cream

• Krem do pielęgnacji okolic oczu, który wykazuje potrójne działanie: redukuje zmarszczki, napina, odżywia skórę.
• Bazuje na kwasie glicyryzynowym hamującym wydzielanie hialuronidazy, enzymu rozkładającego naturalny kwas hialuronowy w skórze.
• Doskonale dopasowuje się do powierzchni naskórka, tworząc film o działaniu liftingującym.
• Natychmiastowy efekt minimalizacji zmarszczek zapewnia także dodatek liofilizowanych mikrosfer, które posiadają zdolność przenikania do głębszych warstw naskórka i długotrwałego wypełniania niedoskonałości.
• Dodatek oleju z nasion słonecznika sprzyja wzmocnieniu naturalnej bariery ochronnej i odżywia skórę.

Pojemność: 15 ml, cena: 121 zł

Peel Mission® RETiEye CREAM

• RETiEye CREAM to łagodna, ale skuteczna odpowiedź na problemy związane z odmłodzeniem i ujędrnieniem skóry wokół okolicy oczu.
• Najważniejszy składnik formuły to potrójny kompleks najnowszej generacji retinolu, który zapewnia spektakularne efekty, bez ryzyka podrażnienia i przesuszenia skóry.
• Kompilacja wyselekcjonowanych pięciu aktywnych ekstraktów (z malwy, kasztanowca, arniki, ruszczyka, oczaru wirginijskiego), wykazuje działanie drenujące i przeciwobrzękowe, aktywne niwelując opuchnięcia i cienie pod oczami.
• Równolegle ekstrakt z róży stulistnej, wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, neutralizuje działanie wolnych rodników, dodając cerze blasku oraz zapobiegając przedwczesnemu starzeniu.

Pojemność: 15 ml, cena: 115 zł

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone