«powrótSuperLiga Tenisa

Konferencja prasowa poświęcona projektowi SuperLiga - zawodowej lidze tenisa na świecie - odbyła się 14 lutego 2022 r. w hotelu Regent w Warszawie. W konferencji udział wzięli Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk; prezes spółki SuperLIGA - Danuta Dmowska-Andrzejuk; wiceprezes spółki SuperLIGA – Artur Bochenek; prezes Polskiego Związku Tenisowego - Mirosław Skrzypczyński; a także przedstawiciele sponsorów i partnerów rozgrywek, w tym prezes Centrum Medycznego ENEL-MED S.A. Jacek Rozwadowski, którego częścią jest marka enel-sport. Podczas konferencji przedstawiono szczegóły rozgrywek SuperLIGI, uczestniczące w niej kluby, sponsorzy tytularni oraz założenia programu KidsCUP.

Dnia 29 maja 2022 r. wystartuje pierwszy sezon SuperLIGI Tenisa – zawodowych rozgrywek ligowych, które przyczynią się do znacznego rozwoju i profesjonalizacji tenisa w Polsce. Projekt będzie szansą, aby ściągnąć do naszego kraju mistrzów zza granicy i utrzymać rodzime talenty na polskich kortach. Stawka jest wysoka – najlepsze kluby tenisowe powalczą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Opiekę medyczną nad zawodnikami i zawodniczkami tenisowej SuperLIGI obejmie enel-sport.

SuperLIGA to pierwsza tego typu liga tenisa w Polsce, która odpowiada aktualnym potrzebom polskich tenisistów i klubów. Inicjatorzy projektu podkreślają, że w każdym kraju posiadającym własną ligę tenisa można zaobserwować znaczny rozwój tej dyscypliny. W ramach sezonu zasadniczego tenisowej SuperLIGI rozegranych zostanie siedem kolejek po cztery mecze każda. Finał sezonu odbędzie się w dniach 10-11 grudnia w Zielonej Górze, a zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski. W drużynach rywalizować będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. SuperLIGA to również szansa dla najmłodszych tenisistów – równolegle do SuperLIGI rozgrywany będzie cykl KidsCup Tour składający się z siedmiu turniejów dla dzieci do lat 10. Zwycięzcy cyklu otrzymają miejsce w drużynie młodych talentów KidsCup Team, a najlepsi zostaną otoczeni dwuletnią opieką ekspertów.

(WW)

żródło: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone