«powrótPremiera książki Paweł Fajdek "Petarda. Historie z młotem w tle"

Paweł Fajdek i JagodzińskiMuzeum Sportu i Turystyki, Warszawa

Dnia 29 października 2018 roku w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się promocja książki pt: "Petarda, historie z młotem w tle" o życiu młociarza Pawła Fajdka. W spotkaniu udział wzięli wspólautorzy książki: Paweł Hochstim i Paweł Skraba. Na zakończenie spotkania Paweł Fajdek przekazał do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki swoją rękawicę, w której odnosił największe sportowe sukcesy.

Samego bohatera nie trzeba nikomu przedstawiać. Paweł Fajdek to trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem. Mistrz Europy i dwukrotny wicemistrz Europy, olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro. Czterokrotny zwycięzca Uniwersjady, co uczynił jako pierwszy i jedyny do tej pory sportowiec w dziejach. Dwukrotny zdobywca Złotych Kolców. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

„Petarda. Historie z młotem w tle" to zbiór anegdot i niezwykłych historii z życia jednego z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów. Z „Petardy" dowiecie się, że lekkoatleci to, w zdecydowanej większości, weseli ludzie. Lubią się śmiać, lubią żartować i lubią wikłać się  momentami w przedziwne sytuacje. Ale mają też umiejętność wychodzenia z nich w taki sposób, że później mogą się z tego śmiać – powiedział Fajdek.

(WW)

żródło: materiały prasowe wydawnictwa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone