«powrótPele w Polsce

Stadion Legii, Pepsi Arena - Warszawa

Pele, jeden z najwybitniejszych piłkarzy wszechczasów odwiedził Warszawę, aby promować sprzęt sportowy opatrzony jego wizerunkiem. Jest to pierwsza odsłona kampanii reklamowej, w której bierze udział firma Tesco Polska. Od tej pory klienci brytyjskich supermarketów będą mogli zakupić limitowaną serię piłek nożnych, plecaków i innych sportowych gadżetów polecanych przez gwiazdę futbolu. Oprócz sprzętu sportowego przygotowano specjalne aplikacje na urządzenia mobilne. Dzięki nim użytkownicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie w kilku różnych konkurencjach. Swoje wyniki będą mogli porównać z graczami z całego świata i sprawdzić na międzynarodowej tablicy wyników.

 

Pele często wspominał o swoim kraju, dlatego też zaprosił wszystkich uczestników konferencji i polskich kibiców do Brazylii. Chętnie odpowiadał też na pytania dziennikarzy. Swoim rodakom życzył wielu sukcesów. „Mam nadzieję, że podczas mundialu moi rodacy dojdą do finału. Wiem, że nie będą mogli zagrać w nim z Polakami, ale mimo to zapraszam i po prostu cieszcie się pobytem w naszym kraju” – powiedział z radością Pele.

Legendę futbolu zna każdy miłośnik piłki nożnej na świecie. „Król futbolu” wystąpił w 92 meczach reprezentacji Brazylii, dla której strzelił 77 bramek. W sumie wystąpił aż w czterech edycjach mistrzostw świata, w których piłkarze „Canarinhos” trzykrotnie zdobyli Puchar Świata. W meczach mundialowych Pele strzelił 12 bramek. W 1999 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił go najlepszym sportowcem XX wieku.

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone