«powrótKongres Szefów Kuchni i Restauratorów 2022

Dnia 12 października 2022 r. w EXPO XXI w Warszawie odbyła się kolejna edycja wydarzenia Kongres Szefów Kuchni i Restauratorów. W tym roku nazwa została wzbogacona o ostatni wyraz, podkreślający że uczestnikami wydarzenia są również właściciele restauracji.

Tegoroczna edycja poświęcona była przede wszystkim kuchni roślinnej, a także nowym trendom w branży oraz zmieniającym się warunkom funkcjonowania gastronomii. Wydarzenie uświetniły najróżniejsze debaty i wystąpienia ekspertów, a także warsztaty. Wśród wystąpień pojawiły się tematy związane z budowaniem zespołu, przywództwem, czy obsługą sali restauracyjnej. Nie zabrakło także tematów związanych z kuchnią egzotyczną i produktami ekologicznymi.

Niezwykle interesująco przedstawiała się Strefa Dostawców, w której toczyły się rozmowy z przedstawicielami wielu firm z branży gastronomicznej. Na wielu stoiskach odbywały się atrakcyjne pokazy i warsztaty kulinarne. Nie zabrakło oczywiście wielu interesujących degustacji i poczęstunków.

Ciekawe stoisko miała także firma Hochland Professional. Zaprezentowano na nim różne zastosowanie serów twarogowych. Gościem specjalnym stoiska był Mariusz Górecki – młody cukiernik oraz finalista prestiżowego konkursu Chocolate Chef Competition oraz zwycięzcy Lodziarskich Mistrzostw Polski.

Jedną z atrakcji wydarzenia była piąta Edycja konkursu CHEF Culinary Cup pod patronatem Jerzego Pasikowskiego. W składzie jury znaleźli się między innymi: Jerzy Pasikowski (przewodniczący), Ernest Jagodziński, Robert Sowa, Adam Chrząstowski i Wojciech Harapkiewicz. Nagrodę główną wywalczył Tomasz Grota z restauracji Aleja 40 w Gdyni. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Cheda z Hotelu Binkowski w Kielcach, a na trzecim Łukasz Boreczek z Hotelu i Restauracji Piano w Lublinie.

(WW)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone