«powrótIga Świątek przegrywa na kortach w Warszawie

Legia Tenis & Golf, Warszawa

Iga Świątek po pięknej walce w ćwierćfinale turnieju WTA w Warszawie przegrała 1:6, 6:1, 4:6 z bardzo dobrze przygotowaną Caroline Garcią.

Francuska grała bardzo agresywnie, wywierała presję na naszej zawodniczce od początku zasypując liderkę rankingu potężnymi uderzeniami. Warto dodać, że 29-letnia zawodniczka z Francji kilka lat temu zajmowała nawet czwarte miejsce w rankingu, a w ostatnich miesiącach udowodniła, że nadal jest w dobrej formie. Najlepiej było to widać na wczorajszym meczu.

Iga Świątek po turnieju w Warszawie wybiera się do Kanady na turniej WTA w Toronto, który rozpocznie się 8 sierpnia 2022 r.

***

Turniej BNP Paribas Warsaw Open to największe tenisowe wydarzenie w Polsce, organizowane od 2021 roku. Jest to jedyny w naszym kraju turniej z cyklu WTA 250, w którym biorą udział najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. Polska znalazła się w zaszczytnym gronie i tym samym wróciliśmy na mapę światowego tenisa.

Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej.

Pierwsza edycja turnieju (odbywającego się przez dwa pierwsze lata pod nazwą BNP Paribas Poland Open) miała miejsce w lipcu 2021 w Gdyni, którą specjalnym, charytatywnym spotkaniem otworzyli najlepsi polscy tenisiści – Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz. W turnieju triumfowała Belgijka, Maryna Zanevska, dla której był to pierwszy tytuł w karierze. Od drugiej edycji turniej odbywa się w Warszawie, gdzie po raz pierwszy widzowie wydarzenia mogli kibicować Idze Świątek.

(WW)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone