«powrótCiti Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz 5150 Warsaw

W niedzielę, 5 września 2021 r. odbyły się zawody „Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw" oraz „5150 Warsaw". Na plaży ośrodka WDW Rewita w Białobrzegach w gminie Nieporęt rozpoczęły się zawody triathlonowe. Do zawodów, które zostały przełożone z powodu pandemii COVID-19 zgłosiło się 1800 uczestników. Oprócz popularnego i lubianego dystansu 5150 Triathlon Series, zawodnicy, po raz pierwszy, wystartowali na trasie IRONMAN 70.3. Uczestnicy mieli do pokonania 1,9 km pływania w Jeziorze Zegrzyńskim, 90 km jazdy na rowerze oraz półmaraton do przebiegnięcia – mówił podczas konferencji prasowej Michał Derlich, dyrektor Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

Etap pływacki odbył się w Jeziorze Zegrzyńskim. Stamtąd zawodnicy wyruszyli na trasę rowerową, która prowadziła m.in. wzdłuż Kanału Żerańskiego mostem Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie koło Cytadeli Warszawskiej i Tunelem Wisłostrady. Największą nowością i jedną z głównych atrakcji była trasa biegowa. Zawodnicy przebiegli w Warszawie dystans 21,1 km, a metą był Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Na terenie Warszawy rowerzyści ścigali się ulicami: Płochocińska – Modlińska – al. Kuklińskiego – most Skłodowskiej-Curie – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wioślarska – Solec – Czerniakowska i po zawrotce przed skrzyżowaniem z ul. Gagarina powrót tą samą jezdnią Wisłostrady do ul. Sanguszki, a następnie ul. Sanguszki do ul. Konwiktorskiej. Na ul. Sanguszki zawodnicy odstawili rowery i rozpoczęli bieg ulicami: Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście i po zwrotce na wysokości pomnika Kopernika powrót do ul. Konwiktorskiej, a następnie ul. Sanguszki na teren Parku Fontann. Zawodnicy na pokonanie tej trasy (czterech okrążeń) mieli czas do godz. 17.

Pierwsza edycja połówki Ironman w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triathlonistów z Francji. Etap pływacki jako pierwszy ukończył Siergiej Kuroczkin z Ukrainy, ale tuż za nim była sześcioosobowa grupa pościgowa, a różnice między zawodnikami były liczone w sekundach. Do największych zmian doszło na trasie kolarskiej. To na tym etapie prowadzenie objął główny faworyt rywalizacji, Denis Chevrot. Tuż za nim jechał Chris Mintern z Irlandii i to oni wybiegli ze strefy zmian T2, przy ulicy Konwiktorskiej, jako pierwsi. Na trzecie miejsce po etapie kolarskim awansował Arnaud Guilloux z Francji. Najlepszy z Polaków, Tomasz Brembor zajmował piąte miejsce. Lider wyścigu nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i jako pierwszy zameldował się na mecie w Multimedialnym Parku Fontann. Denis Chevrot z Francji finiszował z czasem 3:41:14. Drugie miejsce zajął jego rodak Arnauda Guilloux, który stracił do zwycięzcy 2 minuty i 40 sekund. Jako trzeci linię mety przekroczył Tomasz Brembor, który na trasie półmaratonu zdołał wyprzedzić dwóch rywali i dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Holenderka Diede Diederiks, która po etapie pływackim była na 4. miejscu i miała 2 minuty i 20 sekund straty do liderki Chantal Cummings z Wielkiej Brytanii. Popisowa jazda na rowerze pozwoliła reprezentantce awansować na pierwsze miejsce. Zwyciężczyni zanotowała czas 4:14:59. Druga na mecie była Chantal Cummings z Wielkiej Brytanii (4:24:27), a trzecia Brittany Higgins (4:28:28).

Oprócz rywalizacji zawodowców pierwszy, historyczny dystans „połówki" IronMan ukończyła liczna grupa amatorów z kilkudziesięciu krajów świata. W tym gronie byli też zawodnicy z „Roku przełamywania barier" między innymi: tandem Tomasz Kubicki oraz Agnieszka Kubicka chorująca na stwardnienie rozsiane oraz Grzegorz Perzyński, triathlonista po przeszczepieniu wątroby.

(DD)

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone