«powrót15 Bieg po nowe życie

Pzemysław SaletaMuzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Warszawa

Dnia 7 września 2019 r. w magicznej scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbył się 15. jubileuszowy Bieg po Nowe Życie. Ludzie biorący w nim udział pokazują, że po przeszczepieniu można prowadzić normalne, aktywne i ciekawe życie.

Bieg po Nowe Życie to wydarzenie, które ma sprawić, że zabiegów przeszczepień będzie się wykonywało w Polsce więcej. Osoby po przeszczepieniach idą w sztafetach nordic walking w towarzystwie osób znanych z ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych i kabaretowych, aren sportowych, i mediów, lekarzy oraz przedstawicieli partnerów wydarzenia dając świadectwo, że transplantacja to nowe życie.

Choć 15. Bieg po Nowe Życie, tak jak wszystkie poprzednie, miał wymiar symboliczny, na mecie wszyscy szukali swojego miejsca na liście wyników. Tym razem najlepszą okazała się sztafeta Runners, którą poprowadził Paweł Kołodziej. Druga była trzyosobowa drużyna Radia ZET z Damianem Michałowskim, trzecia sztafeta Polnord z Piotrem Zeltem.

W sobotę warszawiacy i turyści kibicujący uczestnikom wydarzenia zobaczyć mogli ponad 100 sztafet. To rekord Biegu po Nowe Życie. Na trasę z jedynkami wyruszyli między innymi współtwórca i ambasador wydarzenia Przemysław Saleta, Piotr Zelt, Olga Kalicka, Rafał Zawierucha, Marta Kuligowska, Magdalena Stużyńska, Andrzej Nejman, Aleksandra Popławska, Jacek Kopczyński, Andrzej Młynarczyk, Marek Plawgo, Rafał Cieszyński, Łukasz Kadziewicz, Jerzy Mielewski, Michał Mikołajczak, Ewa Pacuła, Joanna Kuberska, Marcin Mroczek, Olga Borys, Mariola Bojarska Ferenc, Jolanta Fraszyńska, Anita Jańcia, Marcin Korcz, Monika Zamachowska, Robert Sowa, Jarosław Kret, Tomasz Iwan, Urszula Dębska, Jarosław Boberek, Ewa Kuklińska, Adrianna Borek, Michał Olszański, Radosław Brzóska, Wojciech Majchrzak, Elżbieta Romanowska, Mariusz Kałamaga i wielu innych. Na starcie wydarzenia pojawiła się także Barbara Wypych, aktorka filmowa i teatralna. Wzięła udział w Biegu po Nowe Życie już po raz drugi.

***

Od początku roku do końca sierpnia we wszystkich ośrodkach w Polsce przeszczepiono 94 serca, pod koniec sierpnia na Krajowej Liście Oczekujących na Przeszczepienie było 469 pacjentów. A przecież to tylko jeden z narządów, na które czekają chore osoby.

(AW)

źródło: materiały prasowe organizatora, zdjęcia: akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone