«powrótWiosenna ramówka TVP 2020

Telewizja Polska, Warszawa

Ramówka TVP to znane wszystkim wielkie show przez duże „S", pełne emocji oraz prawdziwa rewia mody. Na wiosenną edycję przybyło mnóstwo gwiazd znanych z seriali, programów rozrywkowych i publicystycznych. Wśród nich byli: Maciej Kurzajewski, Norbi, Marcin Mroczek, Tomasz Kamel, Przemysław Babiarz i wiele innych. Urodą i wdziękiem zachwycały przykładowo: Aleksandra Szwed, Magdalena Ogórek, Marcelina Zawadzka, Michalina Sosna i Milena Sadowska. Niestety na ramówce zabrakło Anny Muchy i Marty Manowskiej. Tradycyjnie swoje przemówienie wygłosił Prezes TVP Jacek Kurski.

"To była fantastyczna zima. Wypaliły wszystkie nasze propozycje. Ta wiosna zapowiada się również niezwykle interesująco. Przede wszystkim będzie obfitowała w wiele ważnych rocznic. Będziemy mieli 70. rocznicę Katynia, 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, 100-lecie urodzin Jana Pawła II i 15. rocznicę śmierci, 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej, czy beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. To wszystko kwiecień, maj, czerwiec. Telewizja Polska jest stacją publiczną. Chcemy, żeby te wszystkie wydarzenia znalazły godne miejsce na naszych antenach. Bedą koncerty tożsamościowe, będzie sztuka teatralna "Powołanie", o studenckich czasach Karola Wojtyły. Cieszę się także z tak wielu kontynuacji serialowych. Mamy zakończone zdjęcia do wspaniałego serialu "Osiecka" czy rewelacyjnego "Ludzie i bogowie", ale czekamy z nimi na ramówkę jesienną, bo nie jesteśmy w stanie ich teraz zmieścić" – powiedział Jacek Kurski.

Po raz kolejny TVP przedstawiła swoje hity na wiosnę. Wśród nich dwie super premiery: „Star Voice. Gwiazdy mają głos" oraz program „8 Wspaniałych". W nowym show „Star Voice. Gwiazdy mają głos" po raz pierwszy w roli prowadzących zobaczymy aktorkę Michalinę Sosnę i hokeistę Mariusza Czerkawskiego. W jury zasiądzie Helena Vondráčková, niekwestionowana królowa czeskiej estrady. Aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł., które przekażą na cele charytatywne. Występy uczestników będzie oceniać dodatkowo Majka Jeżowska oraz Mariusz Kałamaga. Uczestnikami pierwszej edycji programu będą: Aleksandra Szwed, Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Monika Pyrek, Beata Chmielowska-Olech, Tadeusz Chudecki, Przemysław Babiarz, Milena Sadowska, Marcel Sabat oraz Aleksiej Jarowienko. Jury oceni każdy występ, jednak to widzowie zadecydują, który artysta zwycięży w danym odcinku i otrzyma 10 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Z kolei „8 Wspaniałych" to nowy program Marty Manowskiej, poświęcony mężczyznom po przejściach i ich walce o lepsze jutro. Prowadząca wysłucha historii ośmiu bohaterów, zaś widzowie będą obserwować ich zmagania – z demonami przeszłości, słabościami, tęsknotą za rodziną, utraconą miłością czy odrzuceniem ze strony najbliższych. Zobaczymy heroiczną walkę o odzyskanie pewności siebie i drogę zmian, konieczną, by zbudować nowe życie. Gdzieś przed nimi, na horyzoncie, rysuje się już przyszłość w jaśniejszych barwach, czeka na nich wymarzony dom i kochająca rodzina.

(WW)

zdjęcia: materiały prasowe akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone