«powrótUroczysty przejazd pociągu PKP InterCity TLK Malinowski

Warszawa-Kraków

Dnia 15 czerwca 2018 r. odbył się uroczysty przejazd pociągu PKP Intercity TLK Malinowski, na trasie Warszawa-Kraków zorganizowany w ramach obchodów Roku Ernesta Malinowskiego. Na jego pokładzie czekały na pasażerów niespodzianki promujące wiedzę o wybitnym polskim inżynierze.

Polski inżynier zasłynął przede wszystkim stworzeniem Centralnej Kolei Transandyjskiej zlokalizowanej w Peru, która jeszcze do niedawna była najwyżej położoną linią kolejową na świecie.

Cieszy nas, że w Roku Ernesta Malinowskiego, wybitnego polskiego inżyniera kolejowego możemy powiedzieć, że realizujemy największy w historii program inwestycyjny na polskiej kolei. Jego efektem będzie kolei nowoczesna, komfortowa i punktualna" – powiedział Łukasz Smółka, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.

Uroczysty przejazd pociągu PKP InterCity TLK Malinowski

Przykład Ernesta Malinowskiego, projektanta i budowniczego Centralnej Kolei Transandyjskiej pokazuje, że warto realizować ambitne cele. Dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. takim wyzwaniem jest dziś realizacja Krajowego Programu Kolejowego, który zapewni sprawniejszą sieć połączeń w ruchu pasażerskim i towarowym. Przypominana dziś postać wybitnego budowniczego, to utrwalenie idei o znaczeniu i konieczności ciągłego rozwoju kolei" – powiedział Włodzimierz Żmuda z Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny został odprawiony przez Alberto Efraim Salas Barahona, Ambasadora Peru. W przejeździe wzięli udział goście, m.in. podróżniczka Elżbieta Dzikowska, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji oraz kolejowych Spółek. Nie zabrakło też przedstawicieli mediów i innych zaproszonych gości.

(WW)

(zdjęcia: materiały prasowe)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone