«powrótSalon Lamborghini w Warszawie

Salon Lamborghini - Warszawa

Na warszawskim Powiślu otwarty został pierwszy w Polsce salon Lamborghini. Imprezę poprowadził Marcin Prokop – prowadzący ,,Dzień Dobry TVN i ,,Automaniaka’’. Na otwarciu pojawił się sam prezes i dyrektor zarządzający Automobili Lamborghini S.A. - Stephan Winkelmann. Podczas konferencji prasowej przypomniał, jak bardzo prestiżowym producentem jest Lamborghini.

W ciągu pierwszych 40 lat istnienia firmy (lata 1963-2003) bramy fabryki w Sant Agata Bolognese opuściło 10 tys. aut. W ciągu ostatnich 10 lat było to już 20 tys. - wszystko za sprawą modelu Gallardo (debiut w 2003 roku), któremu najbliżej ze wszystkich Lamborghini do auta masowo produkowanego. O ile oczywiście „masowo produkowanym” można określić samochód powstały w liczbie nieco ponad 14 tys. egzemplarzy (do 2013 roku). Od debiutu Gallardo minęło już jednak ponad 11 lat, w którym to czasie model zaczął już nieco odstawać technicznie od konkurencji.

Następca – model LP610-4 Huracan – miał swoją światową premierę w marcu b.r. podczas targów w Genewie, jednak dopiero teraz na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie w Warszawie można go było zobaczyć po raz pierwszy. Umieszczony centralnie, wysokoobrotowy silnik V10 o pojemności 5,2 l generuje moc rzędu 610 kM przy aż 8250 obr./min. Napęd jest stale przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem siedmiostopniowej skrzyni dwusprzęgłowej. Produkcja modelu Huragan odbywa się w Santa Agata Bolognese, a jego ceny zaczynają się od 200 tys. euro. Polski importer liczy, że będzie w stanie sprzedawać nad Wisłą ok. 20 sztuk Lamborghini rocznie.

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone