«powrótUroczyste Otwarcie Muzeum Polskiej Wódki

Andrzej SzumowskiMuzeum Polskiej Wódki, Warszawa

Dnia 5 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Polskiej Wódki. Specjalne przemówienie wygłosił Andrzej Szumowski - Prezes Zarządu Fundacji Polska Wódka. „Ogromnie się cieszę, że nareszcie możemy zaprezentować Muzeum Polskiej Wódki szerokiej publiczności. To projekt, w który zaangażowanych było bardzo wiele osób, które z oddaniem i pasją pracowały nad jego powstaniem. Gorąco wierzę, że będzie to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez warszawiaków, jak i gości z całej polski i zagranicy." - powiedział Andrzej Szumowski. Podczas spotkania zaprezentowano logo muzeum stworzone przez cenionego artystę, grafika – Andrzeja Pągowskiego. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: przedstawiciele grupy Liebrecht & Wood, BBI Development, Nizio Design International oraz dziennikarze i wiele innych osób.

Po części oficjalnej nastąpiło zwiedzanie muzeum, a następnie odbyły się krótkie warsztaty edukacyjne. Pokazano m.in. jakie mogą istnieć różnice w smakach i aromatach Polskich Wódek produkowanych z kilku tradycyjnych rodzajów zbóż i ziemniaków. Jak przystało na tego typu wydarzenie, nie mogło zabraknąć części degustacyjnej. Szef kuchni Bistro Wuwu i Baru ¾ przygotował na ten dzień wyśmienite potrawy i wyjątkowe koktajle.

 

***

Centrum Praskie Koneser to wyjątkowe miejsce, znajdujące się w dzielnicy Praga Północ na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek. Tradycja tego miejsca ma pewne zobowiązania, dlatego w nowej odsłonie Konesera pojawiło się unikalne na skalę światową, Muzeum Polskiej Wódki. Muzeum mieści się przy Placu Konesera 1, w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji, na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser".

Zobacz także: Uroczyste otwarcie Placu Konesera

Zwiedzający zapoznają się z bogatą, wielowiekową historią oraz tradycją wytwarzania Polskiej Wódki. Obecnie w Muzeum znajduje się pięć galerii tematycznych oraz sala kinowa. Trwającą około godziny wycieczkę przez kilka wieków historii polskiego trunku rozpoczyna pokaz filmowy, a nowoczesne instalacje multimedialne doskonale komponują się z historycznymi wnętrzami.

W zabytkowym budynku znajduje się również Bar Akademii Wódki, miejsce degustacji oraz warsztatów edukacyjnych poświęconych zasadom serwowania Polskiej Wódki i łączenia jej z potrawami. Na trzecim i czwartym piętrze znajduje się elegancki Bar ¾ , w którym można skosztować wyjątkowych koktajli m.in. na bazie Polskiej Wódki. Ponadto w budynku Muzeum znajduje się czynne 24h na dobę Bistro Wuwu oraz restauracja ZONI, której goście mogą posiedzieć przy stolikach ulokowanych nad ogromnymi zabytkowymi piecami dawnej fabryki wódek. Na deser będzie można wybrać się do Pijalni Czekolady E. Wedel zlokalizowanej tuż obok lobby Muzeum. Warto dodać, że muzeum dedykowane jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

(WW)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone