«powrótShow French Touch 2019 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej

Teatr Wielki Opera Narodowa, Warszawa

Dnia 12 października 2019 roku w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbyło się największe wydarzenie rozrywkowe promujące francuską kulturę w Polsce. Z roku na rok Show French Touch zachwyca widowiskowością i oryginalnym repertuarem. W tym roku organizatorzy zawiesili poprzeczkę jeszcze wyżej i bez wątpienia była to najlepsza jak dotąd gala.

Show French Touch to wydarzenie organizowane w ramach akcji French Touch, którą od 2014 roku prowadzi agencja Cryptone przy współpracy z Ambasadą Francji. Jej celem jest promowanie francuskiego dziedzictwa kulturowego i zaproszenie Polaków do odkrywania francuskiej mody, muzyki, filmu, kuchni i francuskich produktów.

Największym wydarzeniem wieczoru były występy słynnego kabaretu Moulin Rouge, który obchodzi w tym roku 130 - lecie istnienia. Każdy występ 18 tancerek na scenie budził zachwyt, nie tylko wśród męskiej części publiczności. Widzowie mieli możliwość obejrzeć spektakl na najwyższym poziomie i zobaczyć po raz pierwszy w Polsce najbardziej luksusowy i największy kabaret na świecie. Nie zabrakło również francuskiego kankana, który wzbudził aplauz widzów.

Zobacz także: Legendarny paryski kabaret Moulin Rouge w Warszawie

Prawdziwym objawieniem podczas gali była młoda 21-letnia artystka Marina Kaye, która właśnie wydała swój nowy singiel. Oprócz utworu z ostatniego singla Twisted, wykonała utwór Homeless, a swoją trzecią piosenkę Something zaśpiewała w duecie z Łukaszem Zagrobelnym. Artystka rozpoczęła swoją karierę w wieku 13 lat, jej debiutancki krążek Fearless, osiągnął status platynowej płyty i znalazł się na szczycie list przebojów. Jej imponujący głos wróży sukces nie tylko nad Sekwaną. Młode pokolenie francuskich artystów reprezentowała również Suzane. Ta młoda wokalistka łączy muzykę elektroniczną z klasyczną francuską piosenką. Stąd wzięło się jej określenie jako Edith Piaf i Daft Punk w jednym. Razem z Polką – Sabiną Nycek przepięknie wykonała utwór Laisse tomber les filles napisany przez Serge'a Gainsbourga. Na scenie nie zabrakło również polskich artystów. Największe wrażenie zrobił występ Ewy Farny, która zachwyciła widzów wykonaniem utworu z filmu Moulin Rouge Lady Marmalade razem z Sound'n'Grace. Na scenie pojawił się również Grzegorz Hyży, który wprowadził widzów w melancholijny nastrój swoim wykonaniem utworu A fleur de Toi z repertuaru Vitaa. Podczas spektaklu Łukasz Zagrobelny i Sound'n'Grace wykonali utwór Le Temps des Cathedrales ze słynnego musicalu Notre Dame.

Projektant mody Oscar Carvallo przedstawił 16 kreacji w stylu street couture, w których połączył haute couture z prêt-à-porter. Serce stało się symbolem jego marki i wyraża ważną ideę. Podążanie za głosem własnego serca to, zdaniem Oscara Carvallo, bycie wolnym, w dokonywaniu wyborów, myśleniu, smakowaniu życia i w ubieraniu się. Ten koncept bardzo przekłada się na jego projekty i sprawia, że ubiór daje jego klientom poczucie pewności siebie i wiarę we własne możliwości.

W tym roku po raz kolejny przyznano również nagrodę Marianne d'Honneur dla osobistości świata artystycznego, która poprzez swój dorobek, działania przyczynia się do budowania pomostu kulturowego między Polską a Francją. Nagrodę otrzymał wybitny polski aktor Wojciech Pszoniak, który wystąpił w kilkudziesięciu filmach polskich i francuskich, m.in w Diable Andrzeja Żuławskiego oraz licznych produkcjach Andrzeja Wajdy. Nagrodę Marianne d'Honneur wręczała aktorowi Grażyna Torbicka.

(WW)

źródło: materiały prasowe

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone