«powrótSeminarium Endolift

zabieg EndoliftMiędzynarodowe Centrum Szkolenia Anti-Aging SLDE, Warszawa

Dnia 27 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Szkolenia Anti-Aging SLDE w Warszawie odbyło się seminarium Endolift. Prowadzącym i gościem specjalnym wydarzenia był specjalista chirurg plastyk dr Riccardo Forte. Szkolenie zorganizowane zostało przez BD Aesthetic – dystrybutora urządzenia LASEmaR 1500 w Polsce.

Seminarium składało się z części teoretycznej i praktycznej. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu lekarzy oraz dziennikarze.

W pierwszej teoretycznej części seminarium dr Riccardo Forte zaprezentował charakterystykę, zastosowanie i mechanizm działania technologii Endolift, która służy do restrukturyzacji (napięcia) skóry i redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i całego ciała, wykonywanej za pomocą lasera diodowego urządzenia LASEmaR 1500. Doktor przedstawił wskazania i przeciwwskazania oraz rekomendowane techniki pracy na podstawie własnych doświadczeń z ponad 1000 wykonywanych procedur Endolift.

W części praktycznej seminarium dr Riccardo Forte przeprowadził zabieg Endolift na obszarze dolnej części twarzy u dwóch pacjentek, prezentując natychmiastowe rezultaty zabiegu.

***

Endolift to nowej generacji światłowodowa procedura laserowa (1470 nm) do restrukturyzacji skóry, redukcji wiotkości i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg Endolift wykonywany laserem diodowym LASEmaR 1500 zapewnia zagęszczenie i napięcie struktury skóry oraz ujędrnienie poprzez stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do bezpiecznego niszczenia nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej w obszarach: chomików, podbródka, czy też ramion, brzucha i ud. Synergia działania urządzenia pozwala w minimalnie inwazyjny sposób uzyskać efekt zarówno napięcia, liftingu skóry, redukcji tkanki tłuszczowej, jak i wygładzenia zmarszczek. Zabieg jest procedurą jednorazową, co oznacza, że nie musimy go powtarzać w przeciwieństwie do zabiegów, które trzeba wykonać w całej serii. Nie musimy również czekać na pierwsze efekty, gdyż są one natychmiastowe dzięki retrakcji włókien kolagenowych. Również nadmiar komórek tłuszczowych jest redukowany natychmiast w czasie zabiegu i jest to proces nieodwracalny, zniszczone komórki tłuszczowe nie „odrodzą się" z upływem czasu. Na ostateczne rezultaty musimy poczekać dłużej gdyż pojawią się one po 3-6 miesiącach, podczas których głębokie warstwy skóry wytwarzają nowy kolagen a co za tym idzie zagęszczają i ujędrniają wiotką skórę. Zabieg nie wymaga znieczulenia czy innego specjalnego przygotowania. Nieinwazyjna procedura sprawia, że po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności.

(DD)

zdjęcia i źródło: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone