«powrótQatar Airways świętują pięciolecie w Polsce

Jonathan Harding, konferencja Qatar Airways Centrum Konferencyjne Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina, Warszawa

Dnia 6 grudnia 2017 r. w centrum konferencyjnym na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe z okazji 5-lecia Qatar Airways w Polsce. Dokładnie w grudniu 2012 r. uruchomiono połączenia lotnicze pomiędzy lotniskiem Chopina w Warszawie, a lotniskiem Hamad International w Doha, stolicy Kataru. Natomiast 1 lipca 2016 r. trasę pomiędzy Warszawą, a Doha zaczął obsługiwać większy samolot Airbus A330, dzięki któremu liczba dostępnych miejsc wzrosła o ponad 95 procent. Z okazji urodzin od połowy grudnia 2017 r. częstotliwość rejsów na trasie Warszawa-Doha-Warszawa wzrośnie do dwóch połączeń dziennie w celu zaspokojenia rosnącego popytu pasażerów.

Wśród uczestników wydarzenia byli między innymi przedstawiciele Qatar Airways i Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina. Jednym z przedstawicieli był: Jonathan Harding - Senior Vice President Europe Qatar Airways, Grzegorz Karolewski - Commercial Manager Poland, Hubert Wojciechowski - Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina oraz inni przedstawiciele. „Dziękujemy za świętowanie z nami tego wyjątkowego wydarzenia jakim jest 5 lat od uruchomienia pierwszego, bezpośredniego połączenia do pięknej Warszawy. Qatar Airways zareagowały na wzmożony popyt na loty do oraz z Polski, początkowo wprowadzając samolot szerokokadłubowy Airbus A330, a od połowy grudnia uruchamiając drugie bezpośrednie połączenie do Doha" – powiedział Jonathan Harding. „Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z najważniejszych portów przesiadkowych w regonie Europy Środkowo-Wschodniej. Bardzo cieszymy się, że już od 5 lat możemy współpracować z linią Qatar Airways, dzięki której możemy oferować naszym pasażerom atrakcyjne połączenia" – powiedział Hubert Wojciechowski.

Według stanu na grudzień 2017 r. na trasie Warszawa-Doha-Warszawa kursować będą samoloty Airbus A330 i Airbus A320. Pierwszy z nich Airbus A330, wyposażony jest w 236 foteli w klasie ekonomicznej oraz 24 fotele w klasie biznes. Na pokładzie podróżni mogą korzystać z systemu rozrywki Oryx One, oferującego do 4000 opcji przyjemnego spędzania wolnego czasu. Drugie połączenie będzie obsługiwane przez samolot Airbus A320, oferując dodatkowo 132 miejsca każdego dnia w obu kierunkach.

***

Linie Qatar Airways, katarski narodowy przewoźnik, są jednymi z najszybciej rozwijających się linii lotniczych, oraz jedną z najmłodszych flot powietrznych na świecie. W 2017 r., po 20 latach działalności, Qatar Airways mają do swojej dyspozycji nowoczesną flotę złożoną z 209 samolotów latających do kluczowych lokalizacji biznesowych i turystycznych na sześciu kontynentach.

(WW)

 

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone