«powrótPróba pobicia rekordu Guinessa w samobadaniu piersi

 Stadion Narodowy, Warszawa

Na Stadionie Narodowym w Warszawie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, czyli bicie rekordu Guinnesa w samobadaniu piersi. Wydarzenie odbyło się w ramach Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę. W ramach kampanii Dotykam=Wygrywam, organizowanej już piąty rok z rzędu podjęto próbę pobicia światowego rekordu, który w 2015 roku wynosił 2790 kobiet.

Dodatkowo odbyła się zbiórka starych staników do „recyclingu" oraz bezpłatny brafitting z Panache. Na miejscu wydarzenia obecne były również brafitterki Panache, które zadbały o dopasowanie biustonoszy dla chętnych uczestniczek spotkania. Kobiety mogły dodatkowo nauczyć się samobadania piersi i skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich. W specjalnej strefie zdrowia swoich porad udzielali: onkolog, lekarz od chorób zakaźnych, dermatolog, nefrolog oraz endokrynolog.

Ambasadorkami Dotykam=Wygrywam, które również przyłączyły się do bicia światowego rekordu były: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Katarzyna Cichopek-Hakiel, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Staszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra oraz Elżbieta Jędrzejewska. Do ustanowienia rekordu Guinessa w samobadaniu piersi dołączyły także miłośniczki motocykli. Wśród gości całego wydarzenia znaleźli się również Andrzej Supron i Krzysztof „Diablo" Włodarczyk.

(DD)

(zdjęcia: materiały prasowe organizatora)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone