«powrótPremiera nowej linii dermokosmetyków Sesderma Serenity

Nocny rytuał dla Twojej skóry

Nie ma strefy życia, na którą sen nie oddziałuje. To w jego trakcie regulujemy funkcje hormonalne, oczyszczamy organizm z toksyn, regenerujemy się, czy realizujemy podstawowe funkcje poznawcze, takie jak pamięć. Bez zdrowego snu nie potrafimy być uważnymi słuchaczami czy kreatywnymi pracownikami. Pomimo to ze snu rezygnujemy najchętniej na rzecz nowego serialu czy pracy po godzinach. Zapominamy o tym, że tak samo jak ładujemy nasze smartfony, tak samo musimy naładować własne baterie. A to odbywa się w trakcie snu. 8 godzin snu dziennie to najcenniejszy sekret urody – niewielu osobom udaje się jednak osiągnąć ten cel. Dlatego powstała linia produktów SESDERMA SERENITY, wzbogacona o melatoninę i kompleks relaksujący, który przywraca komórkom energię w ciągu nocy.

PREMIERA DERMOKOSMETYKÓW

Premiera nowej linii dermokosmetyków dedykowanej pielęgnacji nocnej miała miejsce 27 października 2022 r. w wyjątkowej przestrzeni kamienicznej ÇA VA Koszykowa. Przedstawiciele marki postanowili zaprosić przybyłych gości: przedstawicieli mediów oraz influencerów, do wspólnej podróży po zakamarkach ludzkiego snu i odkrywania jego wpływu na każdą sferę naszego życia. A to wszystko za sprawą głównego składnika produktów z linii Sesderma Serenity – melatoniny, odpowiedzialnej za regulowanie rytmu dobowego naszej skóry. Posłużyła ona za pretekst do tego, aby porozmawiać o jednej z podstawowych czynności człowieka – śnie i jego życiodajnym wpływie na nasze życie, ciało, a także skórę.

Podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadziła Elżbieta Skalska – Global Business Director marki Sesderma, z wyjątkowymi gośćmi: dr Moniką Rogalą - specjalistką dermatolog, wenerolog, ekspertką marki Sesderma oraz Darią Łukowską - autorką książki „Jak spać, żeby się wyspać?", opowiedzieliśmy o znaczeniu snu oraz różnych aspektach, wpływających na jego jakość. Zostały też poruszone kwestie rytuałów, wyciszenia, potrzeby bliskości, właściwego wyposażenia sypialni oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry. Cykl dobowy i dobry sen są kluczowe zarówno dla zdrowia jak i urody, a melatonina zawarta w linii Serenity, poza zastosowaniem w celu poprawy zaburzeń snu, działa również na keratynocyty i fibroblasty, chroniąc je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie ultrafioletowe i stres oksydacyjny.

Na zakończenie spotkania odbyła się głęboko odprężająca praktyka medytacyjno-oddechowa z elementami jogi księżycowej (restoratywnej), którą poprowadziła Karolina Badach – joginka, właścicielka studia jogi. Celem zajęć była nauka pogłębienia relaksu w ciele, poddania się działaniu grawitacji, obserwacji przychodzących doznań i odczuć, a w konsekwencji - przygotowanie się na regenerujący sen. 

***

Sesderma to renomowane hiszpańskie laboratorium dermatologiczne z 30-letnim doświadczeniem. Założone przez doktora Gabriela Serrano, koncentruje swoje wysiłki i zaangażowanie na badaniach, rozwoju i produkcji produktów dermokosmetycznych, z wysokim poziomem specjalizacji w zakresie badań i rozwoju oraz nanotechnologii. Produkty Sesderma są obecnie dystrybuowane za pośrednictwem aptek, dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i ginekologów na całym świecie, docierając do ponad 80 krajów.

tekst i zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone