«powrótKrzysztof Gojdź "Twoja twarz, twój charakter"

Sowińska i Krzysztof Gojdź Restauracja Casablanca Day & Night, Warszawa

Premiera książki „Twoja twarz, twój charakter" Krzysztofa Gojdzia odbyła się 6 marca 2017 r. w restauracji Casablanca Day & Night w Warszawie. Spotkanie towarzyszące premierze poprowadziła aktorka Katarzyna Sowińska. Na spotkaniu byli m.in.: Ilona Felicjańska, Beata Pawlikowska, Przemek Kossakowski, Rafał Maślak, Robert Kupisz, Małgorzata Potocka, Marek Kaliszuk i inni. Jedną z atrakcji wydarzenia była część kulinarna przygotowana przez szefa kuchni Casablanca Day & Night. Podczas części nieoficjalnej serwowano między innymi: krewetki po marokańsku, kofty jagnięce z harrisą, falafele z greckimi tzatzikami, burgery z buraka, ptysie z kremem z białej kawy i inne smakowitości. Co jakiś czas słychać było słowa zachwytu na temat serwowanych przekąsek.

Autorem książki „Twoja twarz, twój charakter" jest dr n. med. Krzysztof Gojdź, jedyny w Polsce lekarz medycyny estetycznej z certyfikatem American Academy of Aesthetic Medicine oraz wykładowca i nauczyciel lekarzy z Azji, Australii, Stanów Zjednoczonych w zakresie laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Pozycję tę wydało wydawnictwo Edipresse Książki wiodący edytor na polskim rynku, specjalizujący się w wydawnictwach poradnikowych, podróżniczych, biograficznych i kulinarnych.

Krzysztof Gojdź i premiera książki

"To twarz was definiuje, określa, odróżnia od kolejnej tak samo zrobionej kobiety, na której twarzy jest wszystko prócz naturalnego piękna". Ten cytat doskonale określa charakter książki. Jest w niej mowa o ludzkiej twarzy z której można wyczytać wszystko: historię, osobowość, nastrój, styl życia i stan zdrowia.

W książce Krzysztof Gojdź razem ze sztabem wybitnych specjalistów z wielu dziedzin wyjaśnia jak styl życia i doświadczenia wpływają na twarz, jak należy ją pielęgnować, jak o nią dbać by cieszyć się długo jej młodym i pięknym wyglądem. Szkodliwe i chemicznie wzbogacone jedzenie, nieprzespane noce, używki, brak higieny, źle dobrane kosmetyki skutkują nieładnymi zmarszczkami, wypryskami, przebarwieniami, utratą jędrności i szarym kolorem. Doktor Gojdź uspokaja jednak czytelników, wszystkie te nieestetyczne zmiany można cofnąć, można przywrócić twarzy jej piękny wygląd nie zmieniając rysów wyrażających osobowość. Psycholog Magda Chorzewska wyjaśnia jak na podstawie wyglądu twarzy można wyczytać: zmaganie się z depresją, z chronicznym stresem, złym nastrojem, niepokojem. Stomatolog i chirurg Wojciech Kłosowski opowiada o pięknym uśmiechu. Jego warunkiem są zdrowe, proste, białe zęby. Przybliża czytelnikom na czym polega ich wybielanie, co to są licówki i implanty, jak działają aparaty ortodontyczne. Fryzjer gwiazd Christian Lange radzi jak dbać o włosy, wykorzystując naturalne składniki a specjalista Artur Kierach opowiada o łysieniu i przeszczepie włosów. Trener personalny gwiazd Grzegorz Kot wyjaśnia dlaczego wysiłek fizyczny poprawia wygląd twarzy. Makijażystka Olga Nejbauer podpowiada jaki makijaż odmładza twarz, zaś stylistka Alicja Napiórkowska doradza o garderobie, która przyciąga uwagę. O chorobach skóry autor książki dyskutuje z prof. Andrzejem Kaszubą, o chorobach endokrynologicznych z prof. Romualdem Dębskim a z dietetyczką dr Magdaleną Makarewicz-Wujec o wpływie jedzenia na zdrowie.

Jak można się zorientować książka zawiera kompletne wiadomości o ludzkiej twarzy i podpowiada jak zmienić jej wygląd na lepszy. Autor przekonuje że warto się badać, dobrze i zdrowo odżywiać, wypoczywać, dbać o siebie żeby czerpać z życia pełnymi garściami i dążyć do ładnego wyglądu oraz do szczęścia i wewnętrznej harmonii.

(AW)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone