«powrótNajlepszy produkt turystyczny 2021

Już po raz 18-sty zostały przyznane Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej - najważniejsze nagrody w branży turystycznej Polskiej Organizacji Turystycznej. Podczas uroczystej gali w hotelu Victoria w Warszawie POT wyróżniła 14 produktów turystycznych.

Polska Organizacja Turystyczna od 2003 roku prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Przy ocenie kandydatur brane są pod uwagę między innymi dostępność dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów.

Od 2008 r. przyznawany jest również Złoty Certyfikat – specjalna nagroda stworzona dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które rozwijają się w unikalny i wyjątkowy sposób. Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę powołaną przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Konkurs na najlepszy produkt turystyczny, czyli Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to szczególny projekt który wyłania najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest to ważny element promocji Polski jako państwa atrakcyjnego turystycznie. Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, dziewięć do Złotego Certyfikatu i 14 do Certyfikatu Specjalnego.

Najważniejszą nagrodę Złoty Certyfikat otrzymało Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. To unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Wystawa składa się z siedmiu stałych stref tematycznych, cyklicznych wystaw czasowych, specjalnej strefy dla dzieci oraz przestrzeni relaksu. W ofercie stałej Hydropolis, oprócz zwiedzania, są warsztaty edukacyjne oraz zajęcia projektowe. W kalendarzu zapisały się stałe wydarzenia organizowane w duchu less waste, których głównym zadaniem jest promowanie proekologicznych postaw i uwrażliwienie na problemy spowodowane zmianami klimatu.

Prezes POT uhonorował Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną za wyjątkowe zaangażowanie i aktywność w realizacji regionalnego etapu konkursu. "Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsca uhonorowane Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski. Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny oraz goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów'' – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta. 

Złoty Certyfikat otrzymało:
• Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 roku otrzymały:
1. Bajka Pana Kleksa w Katowicach
2. Geopark Świętokrzyski
3. Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej
4. Kolejkowo
5. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
6. Rogalowe Muzeum Poznania
7. Twierdza Modlin
8. Tykocin - Pomnik Historii
9. ZielonyPonton.pl - Przygoda na Sanie
10. Żywe Muzeum Obwarzanka

Wyróżnienie otrzymały:
• Anielskie Ogrody - ekologiczna akademia ogrodowa

Certyfikat Specjalny otrzymała:
• Ekspozycja „Podziemny Olkusz"

Certyfikat Internautów otrzymała:
• Juromania - Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

(DD)

zdjęcia: Paweł Wójcik - POT

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone