«powrótMagiczny Pekin

Magiczny PekinCentrum Handlowe Blue City, Warszawa

Dnia 26 sierpnia 2019 r. w Warszawie odbyła się impreza promocyjna pod hasłem „Magiczny Pekin". Poprzedziło ją spotkanie z mediami, w którym udział wzięła Wicedyrektor Miejskiego Biura Kultury i Turystyki Pekinu (w randze wiceministra) p. Wan Yue. Podczas inauguracyjnego przemówienia, p. Wan Yue powiedziała, że „władze stolicy Państwa Środka upatrują w wydarzeniu „Magiczny Pekin" szansę na pogłębienie wzajemnego zrozumienia, zapoczątkowania nowych możliwości wspólnego rozwoju oraz zacieśnienia przyjaźni pomiędzy Warszawą a Pekinem".

Pani Wan Yue wspólnie z Wicedyrektor Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Iwoną Majewską poinformowały o nawiązaniu współpracy między organizacjami na rzecz wzajemnego rozwoju turystyki. Iwona Majewska podkreśliła ogromne zainteresowanie turystów z Chin ofertą Mazowsza, w szczególności związaną z postacią Fryderyka Chopina oraz warsztatami artystycznymi w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze".

Podczas akcji promocyjnej, uczestnicy mieli okazję podziwiać wystawę fotografii, która składała się z ponad 40 zdjęć, portretujących stolicę Chin w jej czterech aspektach: historia, nowoczesność, kultura i życie codzienne. Można było także zwiedzać Pekin za pomocą technologii VR. Podczas imprezy można było zapoznać się z ofertą linii lotniczych Air China i PLL LOT oraz Konsorcjum Polskich Biur Podróży. Pracownicy Chińskiego Centrum Wizowego przybliżali zainteresowanym możliwości uzyskania wizy do Państwa Środka. Do odwiedzin zachęcały specjalnie przygotowane stoiska, gdzie można było poznać kulturę parzenia herbaty, przywdziać chińskie stroje i zrobić sobie zdjęcia, czy samemu stworzyć orientalną operową maskę.

Jak przystało na tego typu wydarzeniach, nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie zaprezentowano pokazy tańców chińskich oraz sztuk walki. Znana blogerka Aleksandra Świstow, autorka książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin", opowiedziała o Pekinie, a następnie przyszła pora na konkursy z nagrodami.

(WW)

żródło: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone