«powrótKonferencja prasowa dotycząca nowej części Arche Hotelu Poloneza

Dnia 17.06.2021 r. odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca otwarcie nowej części Arche Hotelu Poloneza w Warszawie oraz Oddziału Fundacji Leny Grochowskiej. W trakcie spotkania zaprezentowano nowy obiekt, przybliżono działalność fundacji, pokazano wybrane prace podopiecznych fundacji i poprowadzono warsztaty dla zaproszonych gości. Na zaproszenie Prezesa Zarządu Arche SA Władysława Grochowskiego oraz Marka Traczyka, Prezesa Warszawskiej Izby Gospodarczej w konferencji udział wzięli dziennikarze oraz blogerzy z Warszawy i okolicznych miast. Wśród zaproszonych gości była Laura Łącz, polska aktorka teatralna i filmowa oraz pisarka, właścicielka Agencji Artystycznej „Laura".

Kilka słów o Hotelu Poloneza, jego drugiej części powiedział Rafał Warda, Dyrektor Hotelu Poloneza. Podczas spotkania zaprezentowano również krótki materiał filmowy przedstawiający inne hotele z kolekcji Arche oraz inne nowopowstające obiekty. Wśród zaproszonych gości był Arkadiusz Żywiołek, Dyrektor Arche Siedlisko, który przedstawił nową inwestycję Arche Siedlisko, czyli sieć nowopowstających hoteli rozproszonych i usytuowanych w najpiękniejszych miejscach w Polsce, w otoczeniu natury i w pobliżu lokalnych społeczności.

Głos zabrała również Magdalena Sidorowicz, Dyrektor Sprzedaży Arche SA, która przedstawiła możliwości nabycia pokoju na własność i bycie częścią systemu inwestycyjnego Arche. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie comiesięcznych zysków uzyskiwanych z całej powierzchni pracującej w hotelu.

Organizator konferencji Marek Traczyk, Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej, wyraził ogromne słowa zachwytu dla nowych inwestycji Arche SA, a także o możliwościach wspierania osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz repatriantów.

Kilka słów o Fundacji Leny Grochowskiej, jej podopiecznych, najważniejszych celach i współpracy opowiedziała Aneta Żochowska, Dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej oraz Emilia Jarosz, Dyrektor Oddziału w Warszawie FLG.

Po konferencji prasowej dziennikarze oraz blogerzy zajmujący się turystyką i hotelarstwem zostali oprowadzeni po nowej części hotelu. Mieli doskonałą okazję aby poznać to wyjątkowe miejsce, wyznaczające nowy, niespotykany kierunek w hotelarstwie.

W kolejnej części spotkania odbyły się warsztaty w pracowni ceramicznej i piekarniczo-cukierniczej, pod okiem pracowników Fundacji Leny Grochowskiej. Zaproszeni goście stworzyli własne artystyczne dzieła i piekli własne ciasteczka. Na koniec spotkania w hotelowej Optymistycznej Restauracji przygotowano wyśmienity lunch, pod okiem szefa kuchni hotelu Arche Poloneza. Potrawy przygotowane zostały z polskich, zdrowych i sezonowych produktów. Nie zabrakło też smaków kuchni tajskiej, hiszpańskiej i innych.

***

Arche Hotel Poloneza ze względu na unikatowy design, niewątpliwie już jest kultowym obiektem na noclegowej mapie Warszawy, wartym odwiedzenia, który pozwala zobaczyć świat widziany oczami innych. Pomimo tego, że jest to hotel biznesowy, z nowoczesnymi salami konferencyjnymi, to jego wystrój został stworzony przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej - osoby niepełnosprawne intelektualnie. Już od samego wejścia widoczny jest nietypowy, oryginalny wystrój. Uwagę przyciąga między innymi kolorowa recepcja. W barze ułożono kafelki ręcznie wykonane, a na ścianach prezentowane jest graffiti. Wspomniany obiekt to idealne miejsce zarówno dla osób podróżujących służbowo, szukających wypoczynku w mieście, jaki i potrzebujących wynająć mieszkanie. Niewątpliwym atutem hotelu jest także jego położenie, które gwarantuje ciszę i spokój.

(WW)

zdjęcia: materiały prasowe Arche SA

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone