«powrótKarolina Bielawska została Miss Świata 2021

Miss Świata 2021Konkurs Miss Świata 2021 (Miss World 2021) wygrała Karolina Bielawska. To wielki sukces agencji artystycznej Igo-Art organizatora konkursu piękności Miss Polski oraz powód do dumy dla wszystkich polaków.

Karolina Bielawska ma 23 lata, jest łodzianką i studiuje na Politechnice Łódzkiej. Pracuje także jako modelka. Jej największą pasją są podróże, czego dowodem jest ponad 30 odwiedzonych krajów. Bardzo aktywnie działa społecznie i charytatywnie. W 2019 r. wygrała konkurs piękności Miss Polonia.

Jubileuszowa gala, a zarazem 70 edycja tego najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności na świecie odbyła się 16 marca 2022 r. w Portoryko. W geście solidarności z walczącą z rosyjską inwazją Ukrainą, kandydatki na miss świata pojawiły się na scenie ze świecami. Podczas uroczystej gali wystąpiło 40 młodych i pięknych kobiet z całego świata, ale to właśnie polka okazała się tą najpiękniejszą. Koronacji dokonała Toni-Ann Singh z Jamajki, czyli Miss World 2020. Polka nie kryła wzruszenia dlatego podczas koronacji pojawiły się u niej łzy szczęścia. "Kiedy usłyszałam moje nazwisko, byłam w szoku. Nie mogę w to uwierzyć. Mam zaszczyt nosić koronę Miss World i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się do pracy. Zapamiętam ten niesamowity konkurs w Portoryko do końca życia" - powiedziała zwyciężczyni.

***

Miss World to najstarszy i najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs piękności. Został utworzony 29 lipca 1951 roku przez Erica Morleya w Wielkiej Brytanii. W wyborach „najpiękniejszej kobiety świata" biorą udział reprezentantki ponad 100 krajów. W 1989 roku najpiękniejszą kobietą świata została Aneta Kręglicka. W 2006 roku wybory odbyły się w Polsce, a finał miał miejsce w Sali Kongresowej w Warszawie. Od 2015 roku w czasie konkursu nie jest organizowana prezentacja w strojach kąpielowych. Miss World 2021 została Karolina Bielawska z Łodzi.

(WW)

zdjęcia: dzięki uprzejmości Igo-Art

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone