«powrótHerbapol Esencja Natury 2021

Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w warszawskiej restauracji Belvedere, poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody Herbapol Esencja Natury 2021. Wydarzenie, organizowane przez firmę „Herbapol-Lublin" S.A., po raz pierwszy transmitowano na żywo w mediach społecznościowych. Galę prowadziła Agnieszka Woźniak-Starak, a wieczór zakończył koncert Krzysztofa Zalewskiego.

Tegoroczne spotkanie potwierdziło, że jak nigdy dokąd, potrzebujemy natury w naszym życiu. Z jednej strony wyostrza ona zmysły, z drugiej pozwala im odpocząć. Kontakt z nią budzi w nas wrażliwość, inspiruje do działania, daje poczucie sensu zdarzeniom w naszym życiu - tym rodzinnym, jak i zawodowym. Wyzwala w wielu potencjał do przesuwania granic swoich możliwości czy niezgodę na realia, które stanowią zagrożenie dla środowiska. Bo natura to również stan pierwotny przyrody, niezmieniony przez cywilizację ludzką. Mając to na uwadze, Kapituła nagrody Herbapol Esencja Natury postanowiła przyznać nagrody w następujących kategoriach:

NATURA I NAUKA

dr Katarzyna Simonienko, lekarz psychiatra, propagatorka wiedzy medycznej z zakresu terapii lasem, autorka m.in. książki „Lasoterapia", przewodniczka kąpieli leśnych.

NATURA I EDUKACJA

Fundacja trzy cztery! której misją jest profilaktyka syndromu deficytu natury i usuwanie jego negatywnych skutków. Kluczowym przykładem jej działalności jest pierwsze w Polsce przedszkole leśne "Puszczyk", działające przez cały rok pod Białymstokiem.

NATURA I MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

dr Artur Zagajewski, pasjonat roślin ozdobnych dzielący się swoją wiedzą w krótkich filmikach zamieszczanych w mediach społecznościowych.

Z NATURĄ PRZEZ ŻYCIE

Karolina Ferenstein-Kraśko propagująca zdrowy styl życia w otoczeniu natury, kontynuująca rodzinną tradycję właścicielka stadniny na Mazurach, otaczająca opieką wykluczone z normalnego funkcjonowania konie.

NATURA W SZTUCE

Urszula Zajączkowska, autorka książki „Patyki i Badyle", poetka, botaniczka, artystka wizualna.

W TOWARZYSTWIE NATURY

Mateusz Waligóra, podróżnik, który jako pierwszy w historii przeszedł samotnie mongolską część Pustyni Gobi. Niedawno pokonał pieszo 1200 km wzdłuż Wisły oraz 580 km polskiego wybrzeża w poszukiwaniu odpowiedzi dotyczących przyszłości naszej przyrody w obliczu postępujących zmian klimatycznych.

Kapituła w 2021 r. w uznaniu za świadome, płynące z natury i poszanowania własnego organizmu piękno, zdecydowała po raz pierwszy przyznać nagrodę w nowej kategorii.

PIĘKNA Z NATURY nagrodę otrzymała Orina Krajewska, aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź", propagatorka medycyny integralnej i holistycznego stylu życia. Została wyróżniona za całościowe podejście do dbania o siebie, wsłuchiwanie się w swoje potrzeby duchowe, psychiczne i fizyczne, dostrzeganie piękna nie tylko w tym, co widzimy na zewnątrz oraz zwracanie uwagi na to, jak mądre jest dążenie do tego, żeby w jak największym stopniu wspierała nas natura.

Powołując nową kategorię nagrody, Kapituła postanowiła nawiązać do wizji i założeń marki HERBAPOL POLANA, która pojawiła się na polskim rynku kosmetycznym w ubiegłym roku. Korzystając ze swojej bogatej, gromadzonej od lat wiedzy na temat dobroczynnego działania ziół i roślin, firma „Herbapol-Lublin" S.A. zaproponowała nowe podejście do dbania o urodę. Dwukierunkowa pielęgnacja, na której opiera się koncept marki, łączy działanie kosmetyków – od zewnątrz – z działaniem suplementów diety – od wewnątrz organizmu.

Poznając dokonania wszystkich tegorocznych laureatów nie trudno zauważyć, że zgodnym głosem uświadamiają nam, jak ogromne bogactwo natury mamy wokół siebie. Obejmuje swym zakresem otaczające nas elementy świata przyrodniczego takie jak lasy, zwierzęta, rośliny, ziemię czy wodę oraz zachodzące w nich zjawiska.

Podczas uroczystości została też przyznana NAGRODA SPECJALNA HERBAPOL ESENCJA NATURY 2021.

Otrzymał ją Robert Makłowicz, doceniony za umiejętność dzielenia się naturalną pasją do gotowania, niezmienny entuzjazm, szczery zachwyt otaczającymi widokami, które towarzyszą jego programom od ponad 20 lat, za poczucie humoru i zaraźliwy śmiech, za przypominanie i odkrywanie smaków regionalnej kuchni oraz przywracanie ich kolejnym pokoleniom, za bycie sobą bez względu na wszystko. Laureat, nie mogąc osobiście uczestniczyć w Gali, podziękował za nagrodę wirtualnie.

źródło: materiały prasowe organizatora

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone