«powrót10-lecie nagród Herbapol Esencja Natury

Kinga Rusin ze statuetkąRestauracja Belvedere, Warszawa

W restauracji Belvedere w Warszawie po raz dziesiąty zostały wręczone nagrody Herbapol Esencja Natury za czerpanie inspiracji z otaczającej przyrody i życie zgodne z jej zasadami. Galę poprowadził Olivier Janiak. Wieczór uświetnił występ Darii Zawiałow.

Do grona laureatów z lat ubiegłych dołączyło kolejne siedem wyjątkowych osób. Są to miedzy innymi: Nela Mała Reporterka, Reni Jusis, Daria Ładocha, Kinga Rusin, Zbigniew Tomasz Nowak, Marcin Kostrzyński oraz Miłka Raulin. Ósmą statuetkę z rąk prezesa zarządu firmy „Herbapol–Lublin" S.A. Evangelosa Evangelou otrzymał Polski Komitet Zielarski za godne reprezentowanie polskiej branży zielarskiej w kraju i zagranicą oraz upowszechnianie wiedzy na temat zielarstwa i ziołolecznictwa.

Z okazji Jubileuszu 10-lecia nagród Herbapol Esencja Natury, została przyznana Nagroda Dekady. Złotą statuetkę wręczył Jerzy Starak. Otrzymała ją Maja Popielarska, autorka popularnego cyklu „Maja w ogrodzie", jedna z pierwszych laureatek nagrody, która przez ostatnie 10 lat nieustająco się rozwijała, pielęgnowała kontakt z naturą i była inspiracją dla wielu osób. Specjalne Wyróżnienie Kapituły otrzymał Aleksander Doba, polski podróżnik i kajakarz, który jako pierwszy człowiek w historii, trzykrotnie samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło znanych osobistości. Na uroczystej gali pojawiły się między innymi: Mariola Bojarska-Ferenc, Agnieszka Cegielska, Marta Kuligowska, Krystyna Czubówna, Irena Kamińska-Radomska, Marzena Rogalska i inni. Męską część znanych osób reprezentował m.in:. Modest Amaro, Paweł Golec, Jerzy Kryszak, Sebastian Karpiel-Bułecka i Jacek Pałkiewicz.

Laureaci Nagrody Herbapol Esencja Natury 2018:

• Natura i rodzina - Reni Jusis - zakręcona eko-mama i propagatorka zdrowego stylu życia. Nagrodzona za aktywne promowanie idei rodzicielstwa bliskości. Za inspirowanie młodych, debiutujących rodziców do szukania nowych dróg i rozwiązań w wychowaniu dzieci. Za upór i konsekwencję z jakimi przełamuje stereotyp „matki w świecie show-biznesu".

• Natura w życiu - Marcin Kostrzyński - leśnik i obserwator dzikiego życia. Nagrodzony za pomysłowość i intuicję w ujęciach dzikiej przyrody. Za „Przyrodyjki" - ilustrowane filmami opowiadania o zwierzętach, w których dzieli się wiedzą z najmłodszymi.

Daria Ładocha, Aleksander Doba, Agnieszka Cegielska

• Natura i smak - Daria Ładocha - autorka bloga kulinarnego. Nagrodzona za dzielenie się z innymi niepohamowanym apetytem na życie. Za ideę tworzenia kulinarnej biblioteki z przepisami dla pokoleń. Za naukę magii i wirtuozerii w kuchni. Za postawę życiową, według której „zmiana to droga, a droga może stać się przygodą".

• Natura i podróże - Nela Mała Reporterka - bohaterka i narratorka książek podróżniczych. Nagrodzona za wielką pasję podróżniczą w tak młodym wieku. Za książki, które uczą, i relacje z niezwykłych wypraw z odległych krajów, które rozbudzają apetyt na podróżowanie nie tylko wśród najmłodszych.

• Natura i edukacja - Zbigniew Tomasz Nowak - botanik i pasjonat ziołolecznictwa. Nagrodzony za pasję i wiedzę z zakresu ziołolecznictwa. Za popularyzowanie zdrowej diety i zdrowego trybu życia. Za liczne publikacje na temat leczenia najróżniejszych schorzeń przy pomocy ziół.

• Natura i sport - Miłka Raulin - pierwsza gdynianka, pierwsza Kaszubka i najmłodsza Polka z Koroną Ziemi. Nagrodzona za umiejętność rozdawania pozytywnej energii i niepodważalną siłę marzeń, która prowadzi ją na najwyższe szczyty świata. Gratulujemy tytułu najmłodszej Polki z Koroną Ziemi.

• Natura i styl życia - Kinga Rusin - propagatorka małych eko-kroków i „miejska eko-działaczka". Nagrodzona za wielkie zaangażowanie oraz niestrudzoną pracę na rzecz ochrony środowiska i pokrzywdzonych zwierząt. Za wiarygodność i dziennikarską uczciwość, miłość i szacunek do świata przyrody.

• Natura i nauka - Polski Komitet Zielarski – jego historia sięga 1929 roku. Zajmuje się rozwijaniem i propagowaniem zielarstwa i ziołolecznictwa. Nagrodzony za godne reprezentowanie polskiej branży zielarskiej w kraju i zagranicą. Za upowszechnianie wiedzy na temat zielarstwa i ziołolecznictwa. Za działania w zgodzie z naturą. Statuetkę w imieniu Polskiego Komitetu Zielarskiego odebrał Prezes PKZ dr Jerzy Jambor.

(WW)

źródło: materiały prasowe; zdjęcia:  akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone