«powrótGala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej

W niedzielę, 13 listopada 2022 r. Telewizja Polska zaprosiła widzów na wyjątkowe wydarzenie. W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyła się wielka urodzinowa „Gala Jubileuszowa – 70 lat Telewizji Polskiej".

W Gali wzięli udział znakomici artyści i twórcy kultowych programów TVP. Podczas widowiska publiczność w Teatrze Wielkim i widzowie przed telewizorami odbyli sentymentalną podróż, zanurzyli się we wspomnieniach, anegdotach, przypomnieli sobie fragmenty programów i występy gwiazd, które dzięki telewizji publicznej towarzyszą im od siedmiu dekad. Nie zabrakło również prezentacji współczesnych dokonań TVP i rozmów o przyszłości.

 

Sentymentalny charakter koncertu podkreśliła nowoczesna oprawa z użyciem najnowocześniejszej technologii holograficznej i wirtualnej rzeczywistości umożliwiająca odtworzenie najbardziej znanych wykonań piosenek w „niemożliwych" duetach. Nie zabrakło ciekawych materiałów archiwalnych, kultowych scen z seriali i programów, popularnych motywów muzycznych i ulubionych przebojów często w zaskakujących aranżacjach.

„Galę Jubileuszową – 70 lat Telewizji Polskiej" poprowadzili: Anna Popek i Tomasz Kammel. Na scenie Teatru Wielkiego wystąpili m.in.: Jacek Lenartowicz, Krzysztof Iwaneczko, Andrzej Rosiewicz, Halina Frąckowiak, Włodzimierz Pawlik, Marek Bałata, Krystyna Prońko, Sławomir i Kajra, Natasza Urbańska, Viki Gabor, Cleo, Edyta Górniak, Tomasz Szczepanik, Marcin Sójka, Michał Wiśniewski, Alicja Szemplińska, Piotr Kupicha, Krystian Ochman, Ryszard Rynkowski, Andrzej Młynarczyk, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Cugowski i Rafał Brzozowski. Widowisko wyreżyserował Konrad Smuga.

Wśród zaproszonych gości pojawiło się wiele gwiazd i zasłużonych pracowników TVP. Jednym z nich był Dariusz Szpakowski, człowiek legenda, najbardziej znany komentator sportowy, wieloletni pracownik redakcji sportowej i Telewizji Polskiej.

żródło: materiały prasowe TVP

zdjęcia: Archiwum TVP 

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone