«powrótBezpieczeństwo produktów kosmetycznych

Bezpieczeństwu produktów kosmetycznych poświęcone było kolejne spotkanie zorganizowane w cyklu Nauka dla Urody przez Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, które odbyło się w Warszawie, w restauracji „AleGloria" 14 grudnia 2021 roku. Wykłady poświęcone bezpieczeństwu kosmetyków a także nowemu narzędziu - internetowej bazie składników produktów kosmetycznych COSMILE - wygłosili dr n. chem. Anna Oborska – dyrektor generalna i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego oraz dr n. farm. Piotr Koziej – założyciel Instytutu Badań Kosmetyków Dr Koziej, Safety Assessor z wieloletnim doświadczeniem.

Kwestie bezpieczeństwa produktów kosmetycznych regulowane są kompleksowo zarówno w legislacji europejskiej, jak i polskiej. Łącznie to bardzo restrykcyjny system wymogów i obowiązków, które prawo nakłada na firmy wprowadzające produkty kosmetyczne do obrotu.

Jest i druga ważna i dobra wiadomość dla osób interesujących się składami produktów kosmetycznych: Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD) uruchomiło w IV kwartale 2021 roku liczącą około 30 000 substancji internetową bazę składników kosmetycznych COSMILE. To rzetelne, oparte na dowodach naukowych źródło informacji o właściwościach i działaniu, a także bezpieczeństwie poszczególnych składników produktów kosmetycznych.

(DD)

źródło i zdjęcia: materiały prasowe PSPKD

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone