«powrótBądzmy razem - ramówkowe show TVP

W siedzibie TVP w Warszawie odbyła się konferencja, na której przedstawiono jesienną ofertę programową. Gospodarzem wieczoru był Rafał Brzozowski, a z gwiazdami w kulisach rozmawiali Małgorzata Tomaszewska, Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora. Na scenie muzycznej wystąpiła plejada polskich wokalistów a wśród nich byli: Sławomir i Kaira, Andrzej Rybiński, Maja Hyży, Chris Cugowski, Paula a także Canberry i Daria. TVP obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia, 25-lecie programu ,,Jaka to melodia?'', i 20-lecie ,,Pytania na śniadanie'', które do tej pory miało ponad sześć tysięcy wydań i 80 prowadzących. Najdłuższym czyli 14-letnim stażem w ,,Pytaniu na śniadanie" może pochwalić się Aleksandra Kostka i Tomasz Kamel , który obecny jest w paśmie śniadaniowym od 12 lat. W związku jubileuszu 70-lecia istnienia antena przygotowała dla widzów mnóstwo niespodzianek, m.in. wielki koncert w Operze Leśnej w Sopocie.

Otwierając prezentację w siedzibie TVP przy Woronicza prezes Jacek Kurski podsumował wiosenną ramówkę TVP. Przypomniał, że jej ostateczny charakter zdeterminował wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej. Powiedział, że po rosyjskim ataku na Ukrainę oglądalność TVP Info wzrosła do kilkunastu procent widowni. „Przez kilka tygodni była to najchętniej oglądana telewizja w Polsce" – powiedział. Odpowiedzią TVP na dramat na wschodzie była również szybka organizacja koncertów charytatywnych na rzecz Ukrainy oraz emisja programów skierowanych do Ukraińców. „Podczas jednego z koncertów zebraliśmy 5 milionów złotych na pomoc Ukraińcom" - dodał Kurski. Prezes TVP przypomniał, że jesienna ramówka ma wyjątkowy charakter ze względu na obchodzoną w tym czasie 70 rocznicę powstania Telewizji Polskiej. 18 października w Teatrze Wielkim odbędzie się gala podsumowująca tę rocznicę. Z tej okazji w Teatrze Telewizji pojawi się także nowa adaptacja komedii „Apollo z Bellac" francuskiego dramaturga Jeana Giraudoux, która będzie pierwszym spektaklem, którego nagranie dotrwało do naszych czasów. Podobnie jak w 1958 r. sztuka zostanie odegrana „na żywo" w studiu telewizyjnym. Podczas prezentacji zaprezentowano także spoty promujące 70. rocznicę powstania telewizji, w których można zobaczyć współczesne i dawne gwiazdy TVP, między innymi Kabaretu Starszych Panów. „To siedemdziesięciolecie oznacza otwarcie nowego dynamicznego rozdziału nadawcy publicznego" – podkreślił Jacek Kurski.

Już jesienią widzowie będą mogli obejrzeć 5 sezon "Wojennych dziewczyn", na antenę powraca najlepsze karaoke ,,Jak to leciało'' z Kairą i Sławomirem. Na początku października ruszy nowy kanał tematyczny TVP Nauka, który przedstawi najważniejsze wydarzenia naukowe np. Ogłoszenie nagrody Nobla. W telewizji Polskiej będzie emitowany nowy program ,,Kobiety Podhala'', również nastąpi kontynuacja programu ,,Kobiety w drodze'' z Martą Manowską. Czekają również na widzów dwie ważne premiery ,,Kordiana'' i ,,Konrada Wallenroda''. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć największe widowiska sportowe, w tym wszystkie mecze Barcelony i Realu Madryt z Robertem Lewandowskim ,Ligę Narodów, Ekstraklasę w piłce nożnej, Ligę Mistrzów a także Mistrzostwa Świata w Katarze, którego TVP jest jedynym nadawcą w Polsce. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć premierowe odcinki ulubionych seriali w tym m.in. ,,Klanu'', M jak miłość'', ,,Leśniczówki'', ,,Kasty'', ,,Komisarza Alexa'', ,,Ojca Mateusza'', ,,Barw szczęścia'', ,,Na dobre i na złe'' i ,,Na sygnale''. Nie zabraknie też ulubionych programów o tematyce muzycznej- ,,Jaka to melodia?'', ,,Jak to leciało''czy ,,The Voice of Poland'', ,, Eurowizja Junior, ,,Szansa na sukces. Opole 2023. Na tanecznym parkiecie będą rywalizować ze sobą uczestnicy programu 2.Edycji ,,You can dance''. Nowa Generacja '' z Katarzyną Cichopek debiutującą w roli prowadzącej . Dziewiątego września odbędzie się emisja 9.edycji programu ,,Rolnik szuka żony''. Kanał TVP ma w ofercie trzy nowości -,,Operacja aranżacja'', ,,Kobiety Podhala'', ,,Zmysłowe randki'', czy ,,Zgłoś się z Ewą Minge, które przywrócą kobietom wiarę w siebie. Dużą dawkę dobrego humoru zapewni widzom po wakacyjnej przerwie ,,Kabaret Super Show Dwójki''. Nie zabraknie odcinków popularnych teleturniejów: ,,Jeden z dziesięciu'', ,,Koło fortuny'', ,,Familiada'', ,,Postaw na milion'' można będzie obejrzeć sztandarowe programy publicystyczne ,,Magazyn Ekspresu reporterów'', ,,Ocaleni'', ,,Sprawa dla reportera'' i ,,Alarm''. Wśród zaproszonych gwiazd na konferencji pojawili się: Aleksandra Szwed, Maja Hyży, Barbara Bursztynowicz, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Mikołaj Roznerski. Arkadiusz Janiczek, Mikołaj Krawczyk, Karolina Zajączkowska, Arkadiusz Smoleński i wiele innych gwiazd.

(DD)

zdjęcia: akpa

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone