«powrótGwiazdy na finale akcji "Zbieraj z klasą"

Beata Sadowska i Panache Stadion Legii, Warszawa

Na stadionie Legii w Warszawie odbył się wielki finał akcji edukacyjno-ekologicznej „Zbieraj z klasą" organizowanej przez Europejską Platformę Recyklingu. Od września do marca 2017 r. placówki oświatowe z całej Polski promowały naturę. Jednym z zadań było zbieranie groźnych dla środowiska zużytych baterii i elektrośmieci. W czwartej edycji konkursu udział wzięło blisko 200 szkół z całej Polski. Uczniowie łącznie zebrali mnóstwo elektrośmieci w tym: 26 ton baterii i 62 tony zużytych sprzętów domowych.

Monika Mrozowska na finale Zbieraj z klasą

 

Podczas Wielkiego Finału pojawiło się kilkaset dzieci wraz z nauczycielami z placówek oświatowych, które najaktywniej zaangażowały się w akcję. Zwycięzcy którym udało się zebrać największe ilości elektrośmieci zostali nagrodzeni za swoje ekologiczne zaangażowanie. Najlepsi w ich gromadzeniu okazali się uczniowie z zespołu szkół z miejscowości Wielowieś. W nagrodę otrzymali 4-dniową wycieczkę do kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil na Słowenii z kempingiem muzycznym od portalu Najlepszedladzieci.com.

Konferencję i część oficjalną poprowadziła aktorka i prezenterka telewizyjna Katarzyna Cichopek. Wśród uczestników konferencji byli ambasadorowie całej akcji, czyli wokalista Mariusz Totoszko i aktywna mama Justyna Tomańska. Nie zabrakło też maskotki projektu czyli eko robota zwanego „Paluszkiem", którym operował lalkarz Konrad „Kony" Czarkowski. Zwieńczeniem części oficjalnej był występ Honoraty Skarbek, idolki dzieci i młodzieży. Jak przystało na tego typu wydarzenia nie mogło zabraknąć prawdziwych gwiazd telewizji. Wśród nich byli między innymi: Urszula, Monika Mrozowska, Katarzyna Burzyńska, Izabela Zwierzyńska, Agnieszka Ludwisiak–Wypior, Alex Caprice z córką i inni.

(WW)

 

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone