«powrótV edycja konferencji Defence24 Day

Konferencja Defence24 Day odbyła się w dniach 24-25 maja 2023 r. na PGE Narodowym i została objęta honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Obecnie jest to największe i wiodące wydarzenie międzynarodowe sektora obrony i bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej. To wiodące wydarzenie dla sektora zbrojeniowego oraz branż związanych z bezpieczeństwem obywateli, przedsiębiorstw oraz administracji publicznej. Po raz piąty spotkali się najważniejsi dowódcy wojskowi, politycy i eksperci, aby omówić kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem Polski i Europy. Głównym tematem konferencji była wojna tocząca się na Ukrainie, a także globalne wyzwania sektora bezpieczeństwa i obrony.

 

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele administracji państwowej, w tym szef MON Mariusz Błaszczak, najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych RP oraz państw sojuszniczych , czołowi przedstawiciele NATO oraz reprezentanci polskiego i międzynarodowego przemysłu zbrojeniowego, a także strategicznych partnerów Polski, takich jak Stany Zjednoczone i Republika Korei. Nie zabrakło także wojskowych prezentujących wnioski z frontu walk na Ukrainie.

Na początku wydarzenia swoje przemówienia wygłosili: Piotr Małecki - Prezes Zarządu Defence24, Mariusz Błaszczak - Minister Obrony Narodowej oraz Jacek Siewiera - Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Konferencja Defence24 Day została podzielona na pięć bloków tematycznych. Wśród nich znalazły się takie tematy jak: odstraszanie i obrona, odporność, sofeast, modernizacja sił zbrojnych i przemysł zbrojeniowy.

W ramach bloków tematycznych odbyły się liczne debaty i panele dyskusyjne dające możliwość szerokiej dyskusji i wymiany doświadczeń.

Nie zabrakło również stoisk wystawienniczych czołowych producentów i dystrybutorów sprzętu związanego z obronnością. Uczestnicy konferencji zapoznali się z najnowszymi technologiami, rozwiązaniami, a także uzyskali bezpośrednie informacje od przedstawicieli firm z branży obronnej z Polski i świata.

Częścią konferencji było drugie ważne wydarzenie – Międzynarodowa Konferencja Naukowa Sił Operacji Specjalnych i Ratownictwa Pola Walki SOFEAST 2023. Jej głównym celem było umożliwienie wymiany poglądów i zwiększenie świadomości w tematach kluczowych dla bezpieczeństwa i obronności Polski oraz regionu. Jedną z atrakcji był pokaz jednostek specjalnych, czyli policjantów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA", policyjnych lotników wraz ze śmigłowcami, a także Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Wojskowego Instytutu Medycznego.

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji była uroczysta gala „Orły Bezpieczeństwa", podczas której nagrodzono firmy z branży zbrojeniowej oraz zasłużonych osób związanych z tematyką bezpieczeństwa.

(DD)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone