Testy i recenzje

Karolina Szostak "Moje spektakularne soki i koktaile"

Karolina Szostak "Moje spektakularne soki i koktaile"

Karolina Szostak znana dziennikarka sportowa, związana z Polsatem i Polsatem Sport napisała wspólnie z dziennikarką Martą Kordyl trzecią książkę pt. „Moje spektakularne soki i koktajle". Autorka odkąd trzy lata temu schudła 30 kg postanowiła całkowicie zmienić swoje podejście do jedzenia i samo jedzenie. Pokazała że dzięki determinacji i silnej woli można nie tylko skutecznie schudnąć ale też uniknąć największego niebezpieczeństwa podczas kuracji tzw. efektu jo-jo.

więcej

Nalewki. Sekrety piwniczki brata Augustyna... (recenzja książki)

Nalewki. Sekrety piwniczki brata Augustyna... (recenzja książki)

Wydawnictwo Jedność wydało znakomitą książkę przeznaczoną szczególnie dla degustatorów i smakoszy pt.: "Nalewki. Sekrety piwniczki brata Augustyna. Księga dawnych przepisów". Początkowe rozdziały wprowadzają czytelników w historię pierwszych trunków. Dowiadujemy się z nich o pierwszych próbach destylacji w Oriencie. Destylować alkohol próbowali też Grecy i Egipcjanie. Potem próby destylacji były dokonywane przez mnichów i zakonników...

więcej

Kuchnia dla zabieganych... (recenzja książki)

Kuchnia dla zabieganych... (recenzja książki)

Książka Wydawnictwa Jedność pt.: "Kuchnia dla zabieganych. Dania przygotowane w weekend na cały tydzień" objaśnia i pomaga jak z podstawowych produktów, przy odpowiedniej organizacji pracy w kuchni, przygotować szybko kolacje na kilka dni, które ze smakiem skonsumujemy po całym zabieganym i nerwowym dniu. Pierwsze rozdziały książki objaśniają czym różni się gotowanie dla zabieganych, jak organizować sobie czas, jakie składniki wybierać...

więcej

Przy stole z papieżem Franciszkiem...

Przy stole z papieżem Franciszkiem...

Wydawnictwo Jedność z siedzibą w Kielcach wydało książkę, która ma niezwykły wymiar kulturowy i informacyjny. Książka pt.: „Przy stole z papieżem Franciszkiem. Jego historie, jego potrawy, jego goście" jest pozycją która łączy fakty, biografię papieża i przepisy kucharskie. Spotkania przy stole Jorge Mario Bergoglio, który po wyborze na papieża przybrał imię Franciszek, z najważniejszymi i najwybitniejszymi gośćmi stanowią główną treść książki.

więcej

Zupy, które leczą... (recenzja książki)

Zupy, które leczą... (recenzja książki)

Kolejną książką wydaną przez Wydawnictwo Jedność w niezwykle interesującej i potrzebnej serii Poradniki „Zdrowie" jest książka pt.: „Zupy, które leczą, dają energię, pomagają schudnąć i chronią jelita". Książka składa się z dwóch głównych części. Pierwsza ma tytuł Dlaczego zupy leczą, druga Przepisy na zdrowe zupy. Każda z części ma podrozdziały. Część pierwsza ma trzy podrozdziały, część druga ma ich sześć.

więcej

Kuchnia dla serca (recenzja książki)

Kuchnia dla serca (recenzja książki)

Wydawnictwo Jedność wydało na ten temat interesującą książkę pt.: „Kuchnia dla serca". Podtytuł książki „120 przepisów diety śródziemnomorskiej dla osób zmagających się z cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym" wyjaśnia wiele. Okazuje się że mieszkańcy okolic Morza Śródziemnego dużo rzadziej zapadają na te choroby m.in. stosując odpowiednią dietę i dobierając odpowiednie zdrowe składniki.

więcej

Restauracja Pam Pam (nasz test)

Restauracja Pam Pam (nasz test)

Bardzo dobra restauracja, idealna na spotkania towarzyskie i biznesowe oraz romantyczne wieczory we dwoje. Oprócz świetnego menu Pam Pam słynie z wyboru dobrych win w przystępnych cenach. Restauracja ma dobrze skomponowaną kartę dań, niepowtarzalną atmosferę i świetną obsługę kelnerską z dużym doświadczeniem somelierskim. Dużym udogodnieniem są bezpłatne miejsca parkingowe dla gości, co warto docenić w Warszawie.

więcej

Menu Italiano. Na co dzień i od święta (recenzja książki)

Menu Italiano. Na co dzień i od święta (recenzja książki)

Kuchnia śródziemnomorska, w tym włoska ma na świecie mnóstwo zwolenników. Spowodowane to jest tym, że uchodzi za kuchnię bardzo zdrową. Do typowych produktów spożywczych należą: ryby i owoce morza, sery, różnego rodzaju warzywa i owoce, oliwa z oliwek stosowana zarówno do smażenia jak i do przyrządzania dressingów. Mięso pełni rolę drugorzędną. Z napojów preferowane jest wino.

więcej

Restauracja "U Wieniawy" - (nasz test)

Restauracja "U Wieniawy" - (nasz test)

Jedyna w Polsce restauracja tak mocno inspirowana gościnnością, klimatem i lokalami przedwojennej Warszawy. Miejsce przyjazne i niestandardowe, adresowane do miłośników ciekawych połączeń kulinarnych. Swoim wystrojem, kuchnią oraz muzyką miejsce to nawiązuje do tradycji gastronomicznych dwudziestolecia międzywojennego. Lokal specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej, którą właściciele określają jako kuchnię oficerską.

więcej

Restauracja NINE'S Roberta Lewandowskiego (nasz test)

Restauracja NINE'S Roberta Lewandowskiego (nasz test)

NINE'S Restaurant & Sports Bar to lokal przyjazny i wyjątkowy, adresowany do polskich kibiców, fanów Roberta Lewandowskiego oraz miłośników dobrej kuchni. Swoim wystrojem, kuchnią oraz atmosferą nawiązuje do sportu i piłki nożnej uwielbianej przez właścicieli restauracji. Główną twarzą restauracji jest Robert Lewandowski jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, a także jeden z najlepszych środkowych napastników w historii piłki nożnej...

więcej
Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone