Renaissance Warsaw Airport Hotel
Po raz piąty redakcja „Wprost" wręczyła statuetki ShEO Awards dla kobiet, które są inspiracją dla innych, łamią stereotypy i wytaczają ścieżki dla przyszłych pokoleń. Statuetki trafiły do osób, które pokazują, że chcieć, to znaczy móc. Te wyjątkowe kobiety osiągnęły sukces i zapisały się na dobre na kartach historii. Inspirują innych nie tylko dzięki swoim sukcesom i karierom, ale też przez ważne społecznie postawy.
Wśród nagrodzonych były aktorki, piosenkarki i znane celebrytki. Na uroczystej gali pojawiły się między innymi: Małgorzata Rozenek-Majdan, Margaret, Katarzyna Burzyńska, oraz Aleksandra Kwaśniewska z Kubą Badachem.
Najbardziej znane zwyciężczynie nagrody ShEO Awards 2024
Kultura zaangażowana – Margaret
Artystka odebrała statuetkę za odwagę w mówieniu o dramatycznych przeżyciach oraz za świadectwo życia po traumie.
Ikona kultury – Agata Kulesza
Znana wszystkim polska aktorka, która grała u Pawlikowskiego, Smarzowskiego czy Dębskiej, a także w teatrze oraz wielu produkcjach telewizyjnych, od dawna ma status gwiazdy, jednak blichtru raczej unika. Agata Kulesza została nagrodzona za trudny do przecenienia wkład w polską kulturę i pozostanie przy tym sobą.
Prawa kobiet w polskim filmie – Maria Sadowska
Popularna reżyserka i aktorka otrzymała nagrodę za przebicie szklanego sufitu w przemyśle filmowym, zwrócenie uwagi na kwestię tantiem i kreowanie wyrazistych kobiecych bohaterek.
Walka ze streotypami – Aleksandra Kwaśniewska
Aleksandra Kwaśniewska została nagrodzona za to, że wierna swoim przekonaniom stoi po stronie kobiet, protestuje przeciwko narzucanym „normom" i jest obrończynią wolności wyboru.
Siostrzeństwo w sporcie – Aleksandra Jagieło
Dwukrotna „złota siatkarka" mistrzostw Europy i była reprezentantka Polski sama poznała smak sportowych zwycięstw, a teraz obecnie wspiera inne kobiety w ich drodze na szczyt.
Kobiecy drift – Karolina Pilarczyk
Pierwsza Polka, która zdobyła profesjonalną licencję driftingową i jedna z najbardziej znanych na świecie zawodniczek motorsportu.
Wśród nagrodzonych osób znalazło się kilka kobiet, z branży medycznej, które zmagają się z pacjentami chorymi onkologicznie. Na szczególną uwagę zasługują: prof. dr hab. n. med. Anna Raciborska, pediatra, onkolog, kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka oraz Dr n. med. Joanna Kufel-Grabowska, specjalistka onkologii klinicznej.
Tematy zdrowotne poruszane były również podczas specjalnej debaty, którą poprowadziła Katarzyna Pinkosz, jedna z najczęściej nagradzanych i najbardziej utytułowanych dziennikarek, zajmujących się zdrowiem w Polsce. Na scenę zaprosiła dwie laureatki – Dr n. med. Joannę Kufel-Grabowską z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Annę Kupiecką, prezes Fundacji OnkoCafe Razem-Lepiej. W trakcie rozmów poruszono temat roli kobiet w życiu zdrowotnym rodziny. To one pierwsze zachęcają swoich partnerów do badań profilaktycznych, dbają o zdrowie swoich dzieci, a także sprawują opiekę nad najstarszymi członkami rodziny.
Na gali ShEO nie mogło zabraknąć statuetek dla przedstawicielek takich dziedzin jak: prawo, biznes, ubezpieczenia i architektura.
Pełna lista nagrodzonych kobiet, zawierająca wszystkie zwyciężczynie znajduje się na stronie organizatora.
żródło i zdjęcia: wprost.pl