«powrótSpotkanie z Andrew Basso światowej sławy iluzjonistą

Andrew BassoKino Iluzion Filmoteki Narodowej, Warszawa

Andrew Basso, światowej sławy iluzjonista był gwiazdą spotkania prasowego w warszawskim kinie Iluzjon. Okazało się, że to nie pierwsza wizyta Włocha nad Wisłą. Basso odwiedził wcześniej Polskę na zaproszenie Jacka Pałkiewicza. Podróżnik przygotował dla niego niespodziankę w postaci sprawdzianu umiejętności. Tuż po przylocie zabrał go na komisariat, z którego – ku zdziwieniu lokalnej policji – iluzjonista wydostał się bez najmniejszego problemu, uwalniając się m.in. z kajdanek.

Słynny iluzjonista może pochwalić się wybitnymi osiągnięciami. W 2005 roku zdobył w Los Angeles światowy tytuł „Mistrza ucieczki", uwalniając się w 64 sekundy z kaftana bezpieczeństwa, używanego przez służbę penitencjarną Stanów Zjednoczonych. Jego popisowy numer, który zobaczą polscy widzowie został określony przez Harrego Houdiniego jako jeden z najtrudniejszych trików magicznych.

Uczestnicy spotkania z Andrew Basso mogli poczuć się jak bohaterowie książki Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata". Zegarki znikające z nadgarstków i czytanie w myślach, to atrakcje, jakie pokazał popularny iluzjonista.

Andrew Baso przyjechał do Polski w związku ze spektaklem magicznym „The Illusionists Live", które stało się przebojem kasowym na całym świecie. Widowisko czaruje widzów w każdym wieku niesamowitą kombinacją najbardziej śmiałych i zaskakujących sztuczek, jakie kiedykolwiek wykonywano na scenie. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć iluzje, lewitacje, czytanie w myślach, znikanie oraz wiele innych atrakcji.

W europejskim tournée „The Illusionists Live" wezmą udział należący do światowej czołówki iluzjoniści, którzy na pokazach gromadzą miliony widzów, a na swoim koncie mają liczne zwycięstwa w prestiżowych konkursach iluzjonistycznych. Wśród nich będzie między innymi: Kevin James, człowiek, który tworzył magię dla Dawida Copperfielda i wielokrotnie udzielał mu konsultacji. Ponadto pojawi się także: Luis De Matos (Mistrz Magii), James More (Mistrz Oszustwa), Enzo (Niezapomniany), Yu Ho-Jin (Manipulator) oraz Sos i Victoria (Mistrzowie Przeobrażeń). Obecnie najlepiej sprzedający się spektakl magiczny w historii Broadwayu zawita do Krakowa w dniach 15-17 lutego, do Gdańska w dniach 22-24 marca i do Warszawy w dniach 10-14 kwietnia 2019 r.

(DD)

Copyright © motywmedia.pl Wszystkie prawa zastrzeżone